Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Do negocjacji - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Do negocjacji (/Temat-Do-negocjacji-75628)

Strony: 1 2


Do negocjacji - daniel42na - 31-08-2013 17:48

Witam, zakładam ten temat ponieważ tak wiele osób w dziale sprzedam/kupie w polu cena wpisuje idiotyczne "do negocjacji".
Niespecjalnie mi to przeszkadza, niespecjalnie pewnie przeszkadza to większości doświadczonych osób, jednak mam wrażenie że cel tego działania jest tylko jeden: liczyć na łosia który zaproponuje więcej niż towar/usługa jest warta.
Działa w ten sposób większość cwaniaczków i oszustów, nikt poważny nie robi tego i doskonale wie na ile może wycenić swoje "coś".
Wiem że to nie jest portal aukcyjny a tylko dział w offtopie ale niebardzo rozumiem co osoba wpisująca "do negocjacji" chce negocjować, więc skoro wzór tematu jest obowiązkowy, pole cena jest obowiązkowe to fajnie by było gdyby ktoś się do tego stosował tak jak powinien..

Dlatego też proponuje na zachęte warny dla każdego kto nie wie że cena to ciąg cyfr.
LUB
Dodanie do tego domyślnego wzoru tematu w linijce "cena" informacji o tym że nie wolnoWink


RE: Do negocjacji - koniec - 31-08-2013 17:55

Według mnie to nie jest źle, że ktoś podaje "do negocjacji", ale dobrze by było gdyby sprzedawca podał info. o cenie minimalnej.


RE: Do negocjacji - aero2 - 31-08-2013 18:01

No dobra można pisać cenę zawsze, tylko co będzie, jak nigdy nikt nie kupi, bo będzie zawyżona?

Zawsze się powinno mieć prawo negocjować cenę, to nie Allegro Kup Teraz.

Może wiesz ile wszystko kosztuje, ale ja, albo ktoś inny, nie wie dokładnie.Smile


RE: Do negocjacji - daniel42na - 31-08-2013 18:05

Nie chodzi mi o to że nie wolno negocjować. Chodzi mi o to że samo "do negocjacji" to liczenie na naiwniaka.
w skrócie:
Cena: 30 zł (do negocjacji) -> ok
Cena: do negocjacji -> nie ok


RE: Do negocjacji - Boguśś - 31-08-2013 18:06

Nie raz nie wiadomo ile koles chce, ja zaoferuje mu za to towar 5 zl a on powie ze nie wiec po co negocjowac jak mu nie pasuje ?..

Warny powinny byc


RE: Do negocjacji - aero2 - 31-08-2013 18:08

A to popieram.Wink
Konkretna cena, od której można w dół negocjować do jakiejś kwoty.


RE: Do negocjacji - tomazzi - 31-08-2013 19:49

(31-08-2013 18:05)daniel42na napisał(a):  Nie chodzi mi o to że nie wolno negocjować. Chodzi mi o to że samo "do negocjacji" to liczenie na naiwniaka.
w skrócie:
Cena: 30 zł (do negocjacji) -> ok
Cena: do negocjacji -> nie ok

zgadzam się z tobą, bo co tu negocjować jak nie ma ceny wyjściowej podanej od której ma być negocjacja
przydałyby się zmiany w zapisie regulaminu, ale tutaj banan musi zabrać stanowisko w tej sprawie Smile


RE: Do negocjacji - kleomenes - 31-08-2013 20:21

Jak wyżej, cena "wyjściowa" być powinna by móc ją ewentualnie negocjować.
Mnie to nie przeszkadza ale tak na zdrowy rozum Smile Poza tym będzie "czytelniej".


RE: Do negocjacji - hertia - 01-09-2013 05:29

Te forum to nie portal aukcyjny ale powinny być zachowane standardy jak na takich portalach.


RE: Do negocjacji - yazir - 02-09-2013 11:18

Jestem jak najbardziej za wprowadzenie obowiazkowego podania ceny.
Dodatkowo nie miał bym nic przeciwko wprowadzeniu akceptacji tematów w całym dziale sprzedam, myślę ze pomogło by to potencjalnym zainteresowanym zakupami, gdyż można było by wstępnie odsiać multikonta