Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? (/Temat-Zarabianie-na-blogu-bez-uploudu-Mozliwe-75515)

Strony: 1 2


Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - kosmita - 30-08-2013 09:51

Witam, ostatnio zastanawiałem się czy na własnym blogu/stronie internetowej można zarobić? Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o jakieś ogromne kwoty typu kilka tyś/miesiąc, traktowałbym to jako dodatek do tradycyjnej pracy. Mam na myśli zbudowanie porządnej strony i jej staranne prowadzenie, bez wykorzystywania PPA i innych serwisów związanych z uploadem.
Źródło zysków opierałbym wyłącznie na adsense lub programach partnerskich.
Czy jest szansa powodzenia?
Proszę o opinie.


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - Qwik - 30-08-2013 09:55

(30-08-2013 09:51)kosmita napisał(a):  Witam, ostatnio zastanawiałem się czy na własnym blogu/stronie internetowej można zarobić? Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o jakieś ogromne kwoty typu kilka tyś/miesiąc, traktowałbym to jako dodatek do tradycyjnej pracy. Mam na myśli zbudowanie porządnej strony i jej staranne prowadzenie, bez wykorzystywania PPA i innych serwisów związanych z uploadem.
Źródło zysków opierałbym wyłącznie na adsense lub programach partnerskich.
Czy jest szansa powodzenia?
Proszę o opinie.

Skąd mamy wiedzieć czy Ci się uda jak nawet branży nie podałeś ani kapitału na promocje itp.


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - Magiczek - 30-08-2013 10:20

Kwestia tematyki strony i jej popularności. W internecie masz mnóstwo stron które zarabiają na reklamach czy PP.
Także stwórz porządną stronę i zacznij ją porządnie promować a efekt powinien przyjść!Wink


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - koli - 30-08-2013 10:21

Jeżeli trafisz z tematem, ludzie to kupią, przebijesz konkurencję to sukces masz gwarantowany.


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - Kalander - 30-08-2013 12:18

Można tak zarabiać, ale blog musi mieć dobry PR/TR i nieco ruchu + spora ilość podstron, żeby wyciągnąć chociaż kilkadziesiąt PLN na SWLach albo Adsense. Na blogu zarabia się głównie poprzez sponsorowane artykuły (polecanie produktów). Jednak żeby ktoś zlecił ci pisanie artów sponsorowanych, musisz mieć całą furę czytelników, którzy będą polegać na twoim zdaniu. A ten proces nie jest ani prosty, ani szybki.

Z podejściem typu: popracować tydzień i potem czekać na efekty raczej nie zabierałbym się w ogóle za bloga.


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - hertia - 30-08-2013 14:09

To raczej ciągła robota i pewnie zyski nie pokażą się szybko a trzeba zainwestować w domenę i hosting nie wspominając o reklamie i pozycjonowaniu. Kiedyś czytałem żeby się utrzymać na samym adsense trzeba by było mieć kilkanaście takich popularnych blogów...wiec nie jest to lekka robota;[


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - v3XeR - 30-08-2013 17:30

Jasne że jest Smile
Niektórzy zarabiają nawet 50$ dziennie, a da się więcej


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - uslugiprzeznet - 30-08-2013 17:36

To zależne jest od 3 czynników:
*branża
*wkład czasowy
*wkład pieniężny
Jeśli wszystko pójdzie po twojej myśli to zaczniesz dorabiać do pensji, a z czasem (dwa - trzy lata) jeśli nie będziesz się lenił nawet może zastąpić twoją pensję Smile


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - mclain - 02-09-2013 13:12

Mam z 50 stron (ostatnio się doliczyłem samych domen 30, a mam jeszcze pełno na wodpress.com, blogspot itd.)

Tutaj też działa zasada Pareto (odsyłam do wikipedii Wink )

1. Blog finansowy, zarabiam głównie na AdSense, wychodzi jakaś 1/4 średniej krajowej. Dobry kontent pisany przeze mnie, dobrze się pozycjonuje, wszystko staram się robić ręcznie, np. zakładam darmowe profile na stronach web2.0., udzielam się na forach z branży, ręczne katalogowanie. Około godzina dziennie.

2. Blog z produktem - nagranie mp3, zarabiam średnio 100 zł dziennie. Sam go przygotowałem, sam promuje na forach, innych blogach, poszukuję partnerów, zbieram mailing.

3. Kilka blogów z różnymi poradnikami, usługami itp., łącznie jakieś 50 zł dziennie (reklamuję tak jak powyżej).

To nie są czary, tylko poświęcenie i praca. Na wszystko mam kwit, wszystko legalnie Wink Naprawdę się da!


RE: Zarabianie na blogu bez uploudu. Możliwe? - sheko12 - 02-09-2013 14:03

Możesz tworzyć strony internetowe i wystawiać na sprzedaż Wink