Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
prawa autorskie a ppa/ppd - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Dyskusja o Uploadzie (/Forum-Dyskusja-o-Uploadzie-286)
+--- Wątek: prawa autorskie a ppa/ppd (/Temat-prawa-autorskie-a-ppa-ppd-75393)

Strony: 1 2


prawa autorskie a ppa/ppd - domin147 - 28-08-2013 11:03

Mam szybkie pytanie,

Czytałem o prawach autorskich itp. jeżeli chodzi o ppa. Są różnorodne opinie. Na forach prawnych mówią, że to zabronione, a gdzie indziej, że nie. Co możecie powiedzieć na ten temat?
Ktoś Was ścigał Big Grin? Mam 19 lat, a nie chce potem, żeby mi jakieś listy, czy policja przychodziła do domu..

Pozdrawiam


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - bolo9797 - 28-08-2013 11:11

W ppa wiekszosc to fake wiec co maja ci zrobic Big Grin Ogolnie to bardziej serwis by scigali a nie cb.


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - domin147 - 28-08-2013 11:17

nie wiem, coś typu mówię przyjdzie list "zapłata kary" czy cos Big Grin


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - bolo9797 - 28-08-2013 11:33

Raczej nieee Big Grin


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - v3XeR - 28-08-2013 11:34

w ppd usuną plik jak ktoś oznaczy że coś tam posiada prawa


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - TastemanPL - 28-08-2013 11:57

W PPA też usuną. To zależy w sumie jakie rzeczy uploadujesz jak fake to luzik jak prawdziwe rzeczy to lekko możesz się bać. Wydaje mi się że jeżeli Diqtion zarabia takie rzeczy że aż słodko i nikt go nie uwalił to tylko zarabiać.


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - daniel42na - 28-08-2013 12:06

Prawda jest taka że jeśli wstawiasz loga produktu, zakładasz strone na której uzywasz nazw identycznych do produktu i firmy lub twoje nisze są nielegalne(związane z włamywaniem się itp) to:
-możesz mieć usuniętą strone
-możesz mieć inne nieprzyjemności z powodu łamania praw autorskich
-poszkodowana osoba (która pobrała fake plik) może zgłosić sprawe na policje

Już gdzieś wspominałem że jeden user dostał kare za strone ppa z fake grą.

W ppd sprawa wygląda identycznie jednak działają oni "pod radarem" , ale jeśli zaczniesz rejestrować domeny swoim nazwiskiem bądź ujawniać się za bardzo możesz mieć lipe (wszystko zależy od tego jak dyskretnie działasz).


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - domin147 - 28-08-2013 12:18

Czyli wrzucając jakieś fake pliki nie wiem, np jakies zdjecie wykonane w paincie z usmieszkiem (jeszcz jestem zielony wiec moze i tak sie nie robi) nie powinienem miec nieprzyjemnosci, bo raczej wiadome, że np. loga tvp2 nie wrzuce, a jezeli chodzi o włamanie się to dokladniej chodzi o keylogery , czy co?


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - daniel42na - 28-08-2013 12:24

ehh..
Załóżmy że za miesiąc wychodzi długo oczekiwana gierka XYZ 2, Ty czujesz nisze i rejestrujesz domene downloadxyz2.com odwalasz stronke, piszesz ze to pełna wersja i promujesz.
Wtedy firma która jest producentem tej gry może narobić Ci więcej szkód niż jesteś w stanie z tego zarobić.


RE: prawa autorskie a ppa/ppd - TastemanPL - 28-08-2013 20:16

Tak samo jest z Keyami?