Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mapa witryny - google - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: Mapa witryny - google (/Temat-Mapa-witryny-google-74760)



Mapa witryny - google - Lukasz149 - 18-08-2013 11:39

Cześć, mam pytanie odnośnie przesyłania mapy witryny do google. Korzystam z narzędzi dla webmasterów google. Mam stronę internetową gdzie dziennie przybywa mi ok 20 podstron. Tutaj pojawia się moje pytanie czy można wysyłać mapy witryny (mapa będzie zawierała już zaindeksowane strony jak i nowe) co kilka dni, czy to będzie uznawane za np. spam i może mieć zły wpływ na indeksowanie, pozycjonowanie. Drugie pytanie czy usuwać "stare" mapy witryn i zostawiać tylko te nowo nadesłane (chciałbym aby opisy stron itp były aktualne, gdyż niedawno dokonałem paru zmian) czy lepiej po prostu tylko przesyłać nowe pozostawiając stare. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam Smile


RE: Mapa witryny - google - Qwik - 18-08-2013 11:44

Mapę wysyła się raz do google webmaster.

Możesz pingować swoja mapę aby przyspieszyć indeksacje


RE: Mapa witryny - google - Lukasz149 - 18-08-2013 12:05

A pingowanie może mieć zły wpływ właśnie na indeksowanie, pozycjonowanie czy jest to "legalny" sposób na "poruszenie" bota?


RE: Mapa witryny - google - Lukasz149 - 22-08-2013 11:49

Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie prawdopodobnie gdy bot google wchodzi na dany adres to na jego koncu dopisywane jest przykladowo http://www.nazwadomeny.pl/PHPSESSID==rfqdgbqnap38sq5hoideknht86 i z tego co zdazylem zauważyć w wyszukiwarce znajduja sie niektóre zaindeksowane adresy wlasnie z tymi koncowkami PHPSESSID. Mieliscie też taki problem? Chcialbym aby to PHPSESSID zniknelo z adresow ale bez konsekwencji wzgledem bota i ewentualnie sesji uzytkownikow. Prosze o pomoc