Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak to w końcu jest? DAJE FG! - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Jak to w końcu jest? DAJE FG! (/Temat-Jak-to-w-koncu-jest-DAJE-FG-74226)

Strony: 1 2


Jak to w końcu jest? DAJE FG! - bosman - 09-08-2013 11:06

Mam wątpliwości, które chciałbym wyjaśnić. Za sensowne odp. dam KILKA FORUM GOLD'ów!

A więc:

1. Jeśli zarobie w programie partnerskim powiedzmy kilka tysi, w jaki sposób moge sie rozliczyć? Nie ma tam żadnej umowy o dzieło, ani nic. A jako dodatkowy dochód? To niby po co są te wszystkie umowy? Poza tym jak udokumentować taki przychód?


2. Mam w planach założyć swój program partnerski/sieć afiliacyjną. Mam pewien fajny pomysł... tylko to chyba marzenie, bo jest w okół tego wiele formalności. Wystarczy mieć zarejestrowaną działaność gospodarczą?


3. Czy PPA nie podchodzi pod ten paragraf ?
Cytat:Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ZA KAŻDĄ SENSOWNĄ ODP. DAJE FORUM GOLDY!


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - Szaman1644 - 09-08-2013 11:12

1. Jeżeli jesteś pełnoletni to po prostu na koniec roku wypełniasz pit i tam dopisujesz to co zarobiłeś jako dodatkowy dochód. Wolna kwota od podatku to 3091 zł( jak się nie mylę).
2. Co do tego pytani nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że nie wystarczy tylko działalność gospodarcza. Trzeba podpisać wiele umów z reklamodawcami.
3. O PPA jest różne zdanie. Ale większość uważa, że nie jest to karalne. Nikt jeszcze nie poszedł siedzieć za to. Przecież dajesz do pobierania pliki twojego autorstwa, a to, że nie działają to nie twoja wina. Mógł zmienić się mechanizm w grze albo coś.


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - bosman - 09-08-2013 11:16

Cytat:1. Jeżeli jesteś pełnoletni to po prostu na koniec roku wypełniasz pit i tam dopisujesz to co zarobiłeś jako dodatkowy dochód. Wolna kwota od podatku to 3091 zł( jak się nie mylę).

To po co w takim razie są te wszystkie umowy itd ?

ps Wysłane 2 FG, czekam na kolejne odp Smile


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - bosman - 09-08-2013 22:11

Moge liczyć na więcej odpowiedzi ? Smile Temat z rana, mógł zaginąć Big Grin


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - damianus627 - 09-08-2013 22:16

No jak masz umowę z tym u którego zarabiasz to on cię chyba rozlicza ale nie wiem dokładnie.
Radzę dołączyć do lepszego programu to wszystko będziesz miał. Wystawiasz im rachunek, skan dowodu i już.


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - bosman - 09-08-2013 22:31

(09-08-2013 22:16)damianus627 napisał(a):  No jak masz umowę z tym u którego zarabiasz to on cię chyba rozlicza ale nie wiem dokładnie.
Radzę dołączyć do lepszego programu to wszystko będziesz miał. Wystawiasz im rachunek, skan dowodu i już.

Jaki polecasz w stylu easysub ? Bo nie znalazłem takiego jeszcze Sad Oprócz Freebiz bo oni też nie dają umowy i nawet rachunku itd


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - surfer0700 - 09-08-2013 22:34

(09-08-2013 11:06)bosman napisał(a):  Mam wątpliwości, które chciałbym wyjaśnić. Za sensowne odp. dam KILKA FORUM GOLD'ów!

A więc:

1. Jeśli zarobie w programie partnerskim powiedzmy kilka tysi, w jaki sposób moge sie rozliczyć? Nie ma tam żadnej umowy o dzieło, ani nic. A jako dodatkowy dochód? To niby po co są te wszystkie umowy? Poza tym jak udokumentować taki przychód?


2. Mam w planach założyć swój program partnerski/sieć afiliacyjną. Mam pewien fajny pomysł... tylko to chyba marzenie, bo jest w okół tego wiele formalności. Wystarczy mieć zarejestrowaną działaność gospodarczą?


3. Czy PPA nie podchodzi pod ten paragraf ?
Cytat:Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

ZA KAŻDĄ SENSOWNĄ ODP. DAJE FORUM GOLDY!

Od razu podkreślam że nie chce żadnych FG.

1. Normalnie idziesz do księgowej i ona Ci już zaznaczy właściwie pole. Jeżeli chodzi o reklamę na twoich stronach, to będzie to DZIERŻAWIENIE - tak jak w moim wypadku.

2. Tak, musisz posiadać zarejestrowaną działalność gospodarczą.

3. Podchodzi tylko i wyłącznie w wypadku gdy oferujesz fake content.


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - bosman - 09-08-2013 22:50

FG nie chciałeś, to dam chociaż reputka. Dzięki za odp, i czekam na kolejne jeśli ktoś chce wnieść coś nowego do tematu albo rozwinąć czyjąś myśl Lol


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - surfer0700 - 09-08-2013 22:54

(09-08-2013 22:50)bosman napisał(a):  FG nie chciałeś, to dam chociaż reputka. Dzięki za odp, i czekam na kolejne jeśli ktoś chce wnieść coś nowego do tematu albo rozwinąć czyjąś myśl Lol

Reput zawsze mile widziany Smile
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to zadawaj, z chęcią na nie odpowiem jeżeli tylko będę znał odpowiedź Smile


RE: Jak to w końcu jest? DAJE FG! - bosman - 09-08-2013 22:59

No więc. Chce założyć program partnerski (jak już wspomniałem). Wystarczy TYLKO zarejestrować DG (jak już napisałeś) i rozliczać się z US jako podatek od dochodu? Bo nie musze rozliczać się ze skarbówką za moich partnerów, tak?