Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Pizza bez drożdży - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Kulinaria (/Forum-Kulinaria-119)
+---- Wątek: Pizza bez drożdży (/Temat-Pizza-bez-drozdzy-74204)

Strony: 1 2 3


Pizza bez drożdży - LordBeaK - 08-08-2013 22:28

Witam. Oto przepis na łatwą pizze bez dodawania drożdży:

Składniki:

- 2 szklanki Mąki
- 1 szklanka Mleka
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 łyżeczka Bazyli
- 1 łyżeczka Cukru

Wykonanie:

Mąkę, proszek do pieczenia i bazylię mieszamy " na sucho " w misce a następnie dodajemy mleko wymieszane z cukrem. Wyrabiamy przez 5 minut. Jeśli ciasto będzie się lepić dosypujemy mąki. Następnie rozwałkowujemy na długość i szerokość blachy do pieczenia.
Smarujemy koncentratem, dodajemy przypraw i posypujemy serem + składniki. Pieczemy w temp. 200 stopni przez 20 minut na " góra dół " i potem 5 minut na samym dole. Smacznego


RE: Pizza bez drożdży - Stworkowaty - 08-08-2013 22:31

Jakieś zdjęcie Pizzy z owego przepisu ?


RE: Pizza bez drożdży - LordBeaK - 08-08-2013 22:42

Bardzo chętnie, ale jutro bo teraz idę spać i raczej jej nie zrobie. Poza tym wygląda jak zwykła pizza na cienkim cieście.


RE: Pizza bez drożdży - Stworkowaty - 09-08-2013 00:49

Czekam na zdjęcie, bo akurat mi się chcę a moje przepisy jedynie z droźdzami. Smile


RE: Pizza bez drożdży - Artiis - 09-08-2013 01:44

Pizza bez drożdży OoOo, z chęcią zrobię taka Big Grin


RE: Pizza bez drożdży - LordBeaK - 09-08-2013 06:57

Siema. Co do zdjęcia to wrzucę jakoś wieczorem, ale ta pizza wygląda identycznie jak taka z drożdżami. Więc nie widzę celu. Nie przesadzajcie z cukrem, bo ciasto będzie za słodkie.


RE: Pizza bez drożdży - vipper - 09-08-2013 07:13

Wczoraj takową jadłem pyszna, tylko jednak była za słodka Tongue Ale tak ogólnie to spoko wyszła Smile


RE: Pizza bez drożdży - LordBeaK - 09-08-2013 07:19

To troche zależy ile dasz mleka. Ale można dodać szczyptę soli wtedy nie grozi, że będzie za słodka.


RE: Pizza bez drożdży - Artiis - 12-08-2013 15:25

I jak gdzie zdjęcie Sad


RE: Pizza bez drożdży - afghan - 12-08-2013 20:46

(12-08-2013 15:25)Artiis napisał(a):  I jak gdzie zdjęcie Sad

Po co ci zdj pizzy nie widziałeś ? Pizza smaczna nawet bez drożdży Smile Dzięki za przepis