Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Od "zera" do miliardera? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Od "zera" do miliardera? (/Temat-Od-zera-do-miliardera-74193)



RE: Od "zera" do miliardera? - chladek317 - 07-08-2014 23:02

No nagraj filmik! Big Grin


RE: Od "zera" do miliardera? - krzysiektbg - 07-08-2014 23:50

Jak będzie miał nagrać to nagra, bez przesady nie poganiajcie go, ma więcej spraw do ogarnięcia niż inwestowanie, więc filmik to dodatkowa rzecz do zrobienia Wink Zresztą filmik może być tylko wskazówką, trzeba samemu pogapić się trochę w te wykresy, poobserwować jak wydarzenia wpływają na rynek, na początku spoko też jakieś poradniki podstawowe poczytać a z dnia na dzień rozumie się więcej Wink


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 08-08-2014 00:42

[Obrazek: V1Ki1j6.png]
Popatrzcie sobie na 30 minutówkę, praktycznie co chwila jest okres w którym można się bawić w skalpowanie dłuższe lub krótsze, rozrzut rynku to ponad 500 punktów czyli 50 pipsow, więc masa okazji do skalpowania, przy skalpowaniu trzeba wyczuc moment, kiedy cos jest np wysoko to musi na chwile spasc i odwrotnie.
[Obrazek: M7kvcLZ.png] kiedy na minutówce widzimy ze nic się nie dzieje lecz wiecej jest zielonego(wzrostów) niż czerwonego(spadków) to możemy zaryzykować, że pojdzie w góre jesli nic sie nie wydarzy.


RE: Od "zera" do miliardera? - krzysiektbg - 08-08-2014 01:00

Ooo i takie coś myślę, że jak wrzucisz z raz w tygodniu albo częściej będzie zdecydowanie lepsze niż filmik Smile Ogólnie wydaje mi się, że do skalpowania dobre są ważne wydarzenia ekonomiczne bo cena chwilowo potrafi strasznie skoczyć, ostatnio na koncie demo przy budżecie 2.5k na jednej transakcji przy takim skoku w 30sekund zarobiłem 200zł, więc przy większym budżecie to byłaby bardzo ładna kwota pewnie.


RE: Od "zera" do miliardera? - As7 - 08-08-2014 08:54

(08-08-2014 00:42)Kiljan napisał(a):  [Obrazek: V1Ki1j6.png]
Popatrzcie sobie na 30 minutówkę, praktycznie co chwila jest okres w którym można się bawić w skalpowanie dłuższe lub krótsze, rozrzut rynku to ponad 500 punktów czyli 50 pipsow, więc masa okazji do skalpowania, przy skalpowaniu trzeba wyczuc moment, kiedy cos jest np wysoko to musi na chwile spasc i odwrotnie.
[Obrazek: M7kvcLZ.png] kiedy na minutówce widzimy ze nic się nie dzieje lecz wiecej jest zielonego(wzrostów) niż czerwonego(spadków) to możemy zaryzykować, że pojdzie w góre jesli nic sie nie wydarzy.

Na 30 minutowy ? Nie wygodniej na minutowym albo 5 minutowym ?

Ja dziś trenuje skalpowanie, zobaczymy jak efekty xD


RE: Od "zera" do miliardera? - morawcik - 08-08-2014 09:08

(08-08-2014 08:54)As7 napisał(a):  Na 30 minutowy ? Nie wygodniej na minutowym albo 5 minutowym ?

Ja dziś trenuje skalpowanie, zobaczymy jak efekty xD

To zależy głównie od tradera, jedni wolą minutowy, inny 5 minutowy a niektórzy nawet 1h. Wszystko zależy jak komu "wygodniej".


RE: Od "zera" do miliardera? - As7 - 08-08-2014 16:26

Kiljan... Pytanie co do SWAPU. Wytłumacz bo pękam xD W demo tego nie ma Tongue

Swap dla EURO/USD na Długi kurs w 2 pipsach to -0.21. godz, naliczenia swapu to 23:59

tak więc jezeli zainwestuje 0.01 lota na Euro/USD KUP to...
jezeli kurs się zwiększy o 50 pipsów i utrzymie pozycje na następny dzień czyli po godz naliczania swapu o 23:59. to:
50 pipsów / 2 to = 25
25 x -0.21 = -5,25
tyle będzie kosztować mnie utrzymanie tej jednej pozycji ?


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 08-08-2014 16:32

Nie swap jest naliczany od wielkości twojej pozycji, czyli liczysz cene jednego pipsa i mnozysz wtedy.


RE: Od "zera" do miliardera? - As7 - 08-08-2014 16:40

możesz mi to dać na przykładzie ? :O

@Edit.

Czy jeżeli bd miał 10 pozycji po 0.01 lota czy jedną 0.10 lota to zapłacę to samo ? tak ?


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 10-08-2014 18:12

Tak, dokładnie suma wyjdzie taka sama.
Np len swap na długiej to -1,28 x 3,1zł to ok 3,95zł za każdy dzień na jednym locie, na 0.5 to będzie połowa tego.
Od poniedziałku powinienem już być IB, we wrzesniu wchodzimy w apple pełną parą! Smile