Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Od "zera" do miliardera? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Od "zera" do miliardera? (/Temat-Od-zera-do-miliardera-74193)



RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 14-07-2014 21:13

ale lepiej sie uczyc na platformie na ktorej bedziesz grac, bo najlepiej na poczatku uczyc sie na sirixie bo jest bardzo obrazowy a potem przesiasc sie na MT4


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 15-07-2014 11:13

Dzisiaj dane oraz wystapienie Yellen, wszystko wskazuje na.... wzrost dolara. Jenie trzymaj się, nadchodzimy! Smile


RE: Od "zera" do miliardera? - Resick - 15-07-2014 15:56

Na UJSD/JPY na wykresie H4 zrobiła się fajna pro-wzrostowa świeca Big Grin


RE: Od "zera" do miliardera? - zdupy - 15-07-2014 19:30

Na Wschodzie rosnie napięcie, o ile się nie myle to dolar pójdzie w górę a Kiljan zarobi dużo kasy Big Grin


RE: Od "zera" do miliardera? - zdupy - 16-07-2014 11:29

Przez te 2 dni bawie się w demo plus500, straty są(dali 50K) a zostało 37k Big Grin

Dlaczego?Bo na początku robiłem to nie wiedząc o niczym, wczoraj poczytałem dziś zamknałem pozycje i +540 zł na ropie Wink

A Ty Kiljan jak to robisz?Bo widziałem Twoje pozycje to masz ich kilkanaście na raz.Jak "typujesz" dolara np. to otwierasz kilka pozycji?


RE: Od "zera" do miliardera? - zdupy - 16-07-2014 18:36

[Obrazek: 14936087923589568781.png]
gdybym tylko grał na prawdziwą kase a nie demo...póki co się wczytuje i myśle, że nie jest źle Smile


Odp: Od "zera" do miliardera? - Xkr - 16-07-2014 20:07

No ladnie, powodzenia w dalszym rozkminianiu

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 16-07-2014 20:58

Ja zazwyczaj nie otwieram jednej dużej pozycji, jeśli coś np spada a sadze ze niedlugo podskoczy to otwieram pozycje jak tylko spada, tak samo z jenem było ostatnio, z 3 lotów zrobiło się 20 lotów...


RE: Od "zera" do miliardera? - zdupy - 16-07-2014 21:02

(16-07-2014 20:58)Kiljan napisał(a):  Ja zazwyczaj nie otwieram jednej dużej pozycji, jeśli coś np spada a sadze ze niedlugo podskoczy to otwieram pozycje jak tylko spada, tak samo z jenem było ostatnio, z 3 lotów zrobiło się 20 lotów...

Co to właśnie te loty są?Inaczej pozycje?

@edit
I jeszcze chciałbym abyś doradził co zrobić gdy nie idzie po mojej myśli i wszystko leci w górę a ja mam "Sprzedaj" czekać?Topie się w ropie Big Grin

I jak długo można mieć otwartą jedną pozycję?

Aa bym zapomniał, co sądzisz(w przypadku plus500) jest cos takiego że ustawiamy zamkniecie w momencie zysku, czyli np mamy aktyalnie powiedzmy ropę za 101.40 (cały czas rosnie od kilku h) ale zapewne będzie spadek prawda?I gdyby sprzedać właśnie z ta opcja, że ustalamy do ilu dochodzi (powiedzmy spada do 101.35) i dajemy dzwignie za większą sumę?


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 16-07-2014 23:46

(16-07-2014 21:02)zdupy napisał(a):  
(16-07-2014 20:58)Kiljan napisał(a):  Ja zazwyczaj nie otwieram jednej dużej pozycji, jeśli coś np spada a sadze ze niedlugo podskoczy to otwieram pozycje jak tylko spada, tak samo z jenem było ostatnio, z 3 lotów zrobiło się 20 lotów...

Co to właśnie te loty są?Inaczej pozycje?

@edit
I jeszcze chciałbym abyś doradził co zrobić gdy nie idzie po mojej myśli i wszystko leci w górę a ja mam "Sprzedaj" czekać?Topie się w ropie Big Grin

I jak długo można mieć otwartą jedną pozycję?

Aa bym zapomniał, co sądzisz(w przypadku plus500) jest cos takiego że ustawiamy zamkniecie w momencie zysku, czyli np mamy aktyalnie powiedzmy ropę za 101.40 (cały czas rosnie od kilku h) ale zapewne będzie spadek prawda?I gdyby sprzedać właśnie z ta opcja, że ustalamy do ilu dochodzi (powiedzmy spada do 101.35) i dajemy dzwignie za większą sumę?
Lot to wielkość pozycji np 1 lot to kontrakt na 1.00 danego instrumentu, są miniloty(0.10) i mikroloty(0.01).
Jeśli coś leci cały czas w górę to zawsze musi przyjść okres korekty, lecz ropa w najbliższym czasie raczej nie będzie zamierzała spadać ze względu na sytuacje w izraelu, wiedziałeś co się dzieje i ustawiłeś krótką pozycję(sprzedaj) na rope?
Pozycję można trzymać ile się chce, chyba, że pozycja będzie dla nas zabójcza i zejdzie do określonego margin lvl(u róznych brokerow roznie jest)
Zamykanie w momencie zysku to take profit, ustawia się to aby pozycja została zamknieta na okreslonym poziomie. Możesz ustawić także sell limit czyli otwarcie pozycji na SPRZEDAJ kiedy dojdzie ona do okreslonego poziomu np 101.45 i przeczuwamy ze od tego poziomu bedzie raczej spadać i np ustawiamy TP na 101.20.
Nie wiem jak jest na plus500 z dzwignia ale u wiekszosci brokerow dzwignia jest stala, mozna ja zmieniac lecz nie na konkretne pozycje a na caly rachunek.