Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Od "zera" do miliardera? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Inwestowanie - Dyskusje (/Forum-Inwestowanie-Dyskusje-315)
+--- Wątek: Od "zera" do miliardera? (/Temat-Od-zera-do-miliardera-74193)



RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 28-05-2016 19:32

(26-05-2016 23:27)Laster napisał(a):  Mógłbyś tak opisać jak wygląda twój typowy dzień z punktu widzenia inwestora? Bardzo mnie to ciekawi.

Ja osobiście wyjeżdżam za jakiś czas, za granicę na ponad rok i jakąś małą część tych pieniędzy planuje wklepać w brokera, i tu moje pytanie tak jak wyżej pisałeś: "ja zaczynałem od 5k" czy nadal trzymasz się tej kwoty, czy jednak mniejsze pieniądze dadzą radę.

3. Co sądzisz o pracy jako makler giełdowy w jakiejś firmie, tzn firma podpisuje z tobą układ, że daje tobie depozyt np 100k euro i 10% zysku miesięcznego zawsze jest twoje. Wiem że nie trzeba mieć żadnych studiów, tylko pokazać im wcześniejsze swoje wyniki. Aktualnie jeden użytkownik z sąsiedniego serwisu (wykop.pl) dostał depozyt 50k, a też zaczynał jakby od 0.

5. Analizujesz swoje zagrania jeśli np mogłeś zarobić więcej?

Pozdrawiam

1. Oj mój dzień z punktu widzenia inwestora z pewnością nie jest ciekawy, bo na giełdę przeznaczam max 30min dziennie na analizę sytuacji i jest to rozłożone w okresie całego dnia czasami.
2. Jeśli chodzi o to minimum no to można ruszyć z mniejszą kwotą jak najbardziej, tyle, że w takiej opcji praktycznie odpada nam piramidkowanie co ja akurat po prostu lubię.
3. Giełda to nie jest coś czym mógłbym zajmować się cały dzień, to po prostu hobby i odrobina hazardu. Można zagrać w pokera, blackjacka a można też zagrać na giełdzie. Robota maklera w firmie byłaby raczej słaba jeśli chodzi o komfort psychiczny.
4. Jak najbardziej, swoje zagrania trzeba analizować, żeby wiedzieć co się zrobiło źle, co idealnie(takie sytuacje też się zdarzają) a co można było zrobić lepiej.

Wiele osób pisze do mnie na PW z pytaniem "jeśli dam Ci kasę to będziesz nią obracał? Zyskami dzielimy się po równo".
Nigdy nie będę obracał cudzymi pieniędzmi ponieważ ani nie mam do tego uprawnień ani nie mam ochoty, nie chcę mieć wyrzutów sumienia, że ktoś powierzył mi pieniądze a niestety znaczna część została stracona, giełda to żaden pewniak, w każdej chwili możesz przegrać wszystko a nawet więcej niż wszystko, tak jak wiele ludzi 15 stycznia 2015r. Takiej sytuacji jak wtedy nie dało się przewidzieć, można było jedynie nie dotykać czegoś co jest sztucznie sterowane i w każdej chwili może wybuchnąć.

Pamiętajcie też o najważniejszym - nigdy nie wpłacajcie na giełdę więcej niż jesteście gotowi stracić.
Nikt nie jest niezawodny: [Obrazek: dd530cd7c424fbc8e85f0932b06e17b9.png]


RE: Od "zera" do miliardera? - Adrik415 - 29-05-2016 23:04

Giełda jest czymś świetnym do zarabiania pieniedzy dla ludzi z głową. Niestety łatwo popełnić tutaj błąd jeśli nie zna się podstaw. Sam gram, ale obecnie nie mam na tyle fundszy aby za bardzo poszaleć. Niestety inwestując na giełdzie trzeba mieć kapitał. Podziwiam, że obracasz takimi sumami, ale tak naprawdę tylko takie sumy dają zyski porządne przy agresywniejszym lewarowaniu oraz po prostu mniejszym prawdopodobieństwem, że wybije transakcje na dużym spadku bo można ustawić stop lossa nieco głębiej. Także giełda to też moje hobby Smile


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 31-05-2016 23:25

No niestety tak to jest, im większy kapitał tym łatwiej się gra, dlatego większość ludzi traci, bo jeśli ktoś wrzuca np. 5k to on bedzie grał agresywniej niż przy 200k, przy 200k taka gra tylko wygląda na aż tak agresywną, w rzeczywistości jednak w pozycjach często jest znacznie mniej(procentowo) niż w mniejszych depozytach, a to później się źle kończy...
[Obrazek: normal_FOREX-MAJ.png]


RE: Od "zera" do miliardera? - czabalo123 - 01-06-2016 15:36

Jak mogę zacząć z tobą na forexie, chodzi mi o kopiowanie twoich ruchów jak sam napisałeś. Nigdy nie miałem styczności z giełdą. Możesz jakoś opisać jak to ma wyglądać ? Smile


RE: Od "zera" do miliardera? - Jarruss - 01-06-2016 17:06

(01-06-2016 15:36)czabalo123 napisał(a):  Jak mogę zacząć z tobą na forexie, chodzi mi o kopiowanie twoich ruchów jak sam napisałeś. Nigdy nie miałem styczności z giełdą. Możesz jakoś opisać jak to ma wyglądać ? Smile

Podłączam się do pytania Smile


RE: Od "zera" do miliardera? - bossos - 01-06-2016 21:12

Normalnie, ustawiasz sobie kopiowanie, wpłacasz 3tys zł i po tygodniu tracisz wszystko. To historia mego życia.

EDIT: Kopiowałem Kiljana.


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 01-06-2016 21:27

(01-06-2016 17:06)Jarruss napisał(a):  
(01-06-2016 15:36)czabalo123 napisał(a):  Jak mogę zacząć z tobą na forexie, chodzi mi o kopiowanie twoich ruchów jak sam napisałeś. Nigdy nie miałem styczności z giełdą. Możesz jakoś opisać jak to ma wyglądać ? Smile

Podłączam się do pytania Smile
Każdą chęć kopiowania bardzo proszę zgłaszać na PW ponieważ ustawienia kopiowania należy ustalić indywidualnie według posiadanych środków oraz brokera.
(01-06-2016 21:12)bossos napisał(a):  Normalnie, ustawiasz sobie kopiowanie, wpłacasz 3tys zł i po tygodniu tracisz wszystko. To historia mego życia.
W końcu jakieś 90-95% na giełdzie traci...


RE: Od "zera" do miliardera? - Scoobyx - 05-06-2016 13:18

Dlaczego na myfxbook'u podskoczyło ci do 2k % przyrostu skoro tam miałeś małe transakcje?


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 05-06-2016 14:01

(05-06-2016 13:18)Scoobyx napisał(a):  Dlaczego na myfxbook'u podskoczyło ci do 2k % przyrostu skoro tam miałeś małe transakcje?

myfxbook jakoś dziwnie liczy te procenty bo powinno podskoczyć o jakieś 100% a nie 1500%...


RE: Od "zera" do miliardera? - Kiljan - 07-06-2016 15:18

[Obrazek: 6890067c03d759c395491324754ee744.png]

Lira jak to lira zarabia Smile