Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
wyjazdy za granice na stałe - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+---- Dział: Ciekawe Dyskusje (/Forum-Ciekawe-Dyskusje-328)
+---- Wątek: wyjazdy za granice na stałe (/Temat-wyjazdy-za-granice-na-stale-74066)

Strony: 1 2


wyjazdy za granice na stałe - lukaszz9 - 06-08-2013 15:41

czesc,jakie macie pomysly/doswiadczenia odnosnie państw godnych osiedlenia sie na stałe?
nie chodzi mi tylko o zarobki ale też o klimat,o to,żeby tam było w miarę ładnie.
odnośnie klimatu i 'wyglądu' to bardzo podoba mi się USA,ale ponoć z zarobkami tam teraz ciężko,ale ja tam sie nie znam.
kopalnią złota jest podobno australia i nowa zelandia.
piszcie. Smile


RE: wyjazdy za granice na stałe - surfer0700 - 06-08-2013 15:46

Jeżeli chodzi o pracę za granicą to mnóstwo ofert pracy jest w Holandii i Belgii. Bez problemu można znaleźć uczciwych pracodawców w sieci, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.
W samej Holandii jest zdecydowanie cieplej niż w Polsce, nie ma tak bardzo srogich zim. Jeżeli znajdzie się korzystną ofertę to zarobić też nieźle idzie, nawet do 10k na złotówki. Niestety jest też sporo ofert wyzyskiwaczy, którzy pod przykrywką płacą nam marne 5 euro za godzinę, co tam jest śmieszną stawką, za którą nikt nie będzie robił.


RE: wyjazdy za granice na stałe - vankosiara - 06-08-2013 15:51

Ja się mało znam, nie poznałem jeszcze dorosłego życia - ogółem jest wszystko przed mną ale uczestniczyłem dwa razy z wymianą uczniów Polsko-Niemieckich.
Grupa niemiecka składała się z 15osób. Wiecie ile było Polaków? Połowa należała do polskich rodzin lub miała Polskie korzenie a 1/4 umiała płynnie mówić po Polsku i miała rodziców z Polski, którzy 15lat temu wyemigrowali z Polski. Wink Byłem dwa razy w Niemczech i za każdym razem mieszkałem u polskiej rodziny. Tongue

Sam myślę o przeprowadzce po ukończeniu studiów lub wojska, więc zaciekawiony rozmawiałem z rodzicami mojego kolegi, u którego podczas wymiany mieszkał. Tam żyłą złota jest mechanika samochodowa. Tam ludzie chętniej jeżdżą do małych warsztatów, więc jakiś start może być dobry Wink

USA - to jest chyba marzenie każdego tam pojechać Jerk2
Jak uda Ci się załatwić wizę zarobkową to powodzenia Smile


RE: wyjazdy za granice na stałe - Yogii - 06-08-2013 15:58

Zarobek - kraje anglosaskie
Klimat - ameryka południowa
socjał - skandynawia

ale do usa marzenie kazdego....... no chyba wielbicieli politycznej poprawnosci i filmow typu amerykan pajExclamation


RE: wyjazdy za granice na stałe - Skadi - 06-08-2013 16:03

Teraz chyba najwięcej ludzi obiera Holandię jako cel. Moim marzeniem jest Irlandia...ale nie na stałe...później inny kraj Wink Na pewno uciekać z Polski najdalej jak można Undecided


RE: wyjazdy za granice na stałe - lukaszz9 - 06-08-2013 16:08

a czemu marzenie każdego to USA?
tak,usa,moje marzenie,ale co wam sie tak podoba w stanach? i jakie konkretnie miasto byscie wybrali?
jak jest z zarobkami w USA? moze to bedzie glupie, jestem dosyć młody, ale ja nie chce tutaj zyc,jak skoncze technikum informatycznie to najprawdopodobniej gdzies wyjezdzam. Smile


RE: wyjazdy za granice na stałe - diabloo07 - 06-08-2013 16:12

Zarobki to zdecydowanie Skandynawia Wink Irlandia już nie jest takim rajem jak kiedyś. Co do USA, to miasto bez różnicy raczej, najpierw znajdź pracę w tym mieście Smile


RE: wyjazdy za granice na stałe - Kaiteu - 06-08-2013 16:25

Ja polecam Francję. Uczniowie w szkołach zawodowych zarabiają po 600€.
Pracownik po szkole 1400€ ale spokojnie się utrzyma za to.
Byłem 3 tygodnie na szkoleniu.
Wydałem na jedzenie 300€ a jadłem w knajpach itp.
Mieszkanie 2 pokojowe można wynająć z opłatami za 350-400€.
Ubrania są tylko dosyć drogie ale na zakupy można jeździć do Belgii chociażby.


RE: wyjazdy za granice na stałe - jakamil123 - 12-07-2014 18:47

Polecam Holandię ponieważ tam średnia zarobków to 8000 zł Smile


RE: wyjazdy za granice na stałe - Wrex - 02-08-2014 22:38

Oczywiście Norwegia. Znajomi przyjechali teraz na 2 tygodnie i pierwsze co, to kupili samochód Wink