Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paypal podatek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Konta Bankowe (/Forum-Konta-Bankowe-449)
+--- Dział: Systemy Płatności Internetowych (/Forum-Systemy-Platnosci-Internetowych-206)
+---- Dział: PayPal (/Forum-PayPal-335)
+---- Wątek: Paypal podatek (/Temat-Paypal-podatek-73478)



Paypal podatek - patryq35 - 26-07-2013 17:36

WItam chciałbym sie dowiedziec kilka spraw o serwisie paypal:
1]czy moge zalozyc konto na paypalu majac 16 lat?
2]Czy za korzystanie z tego serwisu musze cos placic jakis podatek lub cos?
3]Jak sie wyplaca pieniadze.?

Z góry dzieki oczywiscie bedzie reput ;]


RE: Paypal - miniek9090 - 26-07-2013 17:42

1. Można ale jak blokną konto to musisz skan dowodu wysyłac.. Kase odzyskasz dopiero jak skończysz 18 lat i pokażesz im skan dowodu...
2. Jak się nie boisz to nie odprowadzaj. Raczej o grosiki z refbacka się nie doczepią. Mówili na forum że US nie zagląda do paypala. Sprawdza tylko przelewy z banku , więc najpierw trzeba wypłacić. Ale nie nakłaniam Cb do nie płacenia podatków, to Twój obowiązek , a raczej Twoich rodziców jeżeli nie ukończyłeś 18 lat Wink
3.Musisz podłączyć kartę kredytową do konta paypal . Po weryfikacji będziesz mógł wypłacać zarobione środki Wink


RE: Paypal - vankosiara - 26-07-2013 17:44

1. Jest od 18 lat lecz rzadko kiedy to sprawdzają. Najlepiej zarejestruj konto na jednego z rodziców.
2. Jeżeli zarobki nie przekroczą 3000zł/rok to nie.
3. Musisz mieć zweryfikowane konto i połączone z bankiem. Wtedy zlecasz przelew z PP do banku i kasa będzie w jakieś 2-3dni. Możesz także robić zakupy bezpośrednio poprzez PayPal np. wysyłając pieniądze z PP na PP innemu użytkownikowi.


RE: Paypal - miniek9090 - 26-07-2013 17:47

(26-07-2013 17:44)vankosiara napisał(a):  1. Jest od 18 lat lecz rzadko kiedy to sprawdzają. Najlepiej zarejestruj konto na jednego z rodziców.
2. Jeżeli zarobki nie przekroczą 3000zł/rok to nie.
3. Musisz mieć zweryfikowane konto i połączone z bankiem. Wtedy zlecasz przelew z PP do banku i kasa będzie w jakieś 2-3dni. Możesz także robić zakupy bezpośrednio poprzez PayPal np. wysyłając pieniądze z PP na PP innemu użytkownikowi.

Mylisz się . Kwota wolna od podatku nie zwalnia z płacenia go. Jeżeli nie przekroczysz tego progu US zwraca na koniec roku te 18% ale podatek musisz wpłacić , a pit musisz zanieść Wink

Też jestem zielony w tych całych sprawach podatkowych ale podstawy już ogarniam Lol


RE: Paypal - Admin - 26-07-2013 17:49

1) Konto PayPal wymaga pełnoletności, jednak w praktyce ma je praktycznie każdy małolat gdyż nie wymaga żadnej weryfikacji, a można je założyć w pięć minut.

2) Użytkownik nie ponosi opłat ani za założenie ani za anulowanie, podobnie opłaty za bramę płatności czy opłaty miesięczne nie są pobierane. Stawka dla handlowców w serwisie PayPal wynosi zaledwie 2,2% + 0,80 PLN za transakcję.

3) Na innego konta paypal przelewasz pieniądze po adresie paypal a wypłaty na konta bankowe można wykonać po integracji konta bankowego z paypal, taki przelew trwa do 3 dni, nigdy nie miałem z tym kłopotów.


(26-07-2013 17:47)miniek9090 napisał(a):  ..jeżeli nie przekroczysz tego progu US zwraca na koniec roku te ...
Też jestem zielony w tych całych sprawach podatkowych ale podstawy już ogarniam
Nie prawda, fiskus ma obowiązek zwrócić nadpłacony podatek w ciągu 3 miesięcy od złożenia rocznego zeznania, więc jeśli w ubiegłym roku zeznanie składałeś w pod koniec lutego to pod koniec lipca dopiero mogłeś uzyskać zwrot.


RE: Paypal podatek - goliatek - 28-01-2014 10:50

Dręczy mnie pytanie czy z weryfikacji konta muszę się rozliczyć z Fiskusem po przesłaniu właśnie tej małej kwoty na moje konto bankowe jest chyba liczone ze jako dochód ? proszę o szczerą odpowiedz. Pozdrawiam


RE: Paypal podatek - Admin - 28-01-2014 11:17

(28-01-2014 10:50)goliatek napisał(a):  Dręczy mnie pytanie czy z weryfikacji konta muszę się rozliczyć z Fiskusem po przesłaniu właśnie tej małej kwoty na moje konto bankowe jest chyba liczone ze jako dochód ? proszę o szczerą odpowiedz. Pozdrawiam

Oczywiście że tak. Dostałeś pieniądze? Dostałeś. Więc masz obowiązek się rozliczyć.