Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podobna nazwa domeny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podobna nazwa domeny (/Temat-Podobna-nazwa-domeny-73377)

Strony: 1 2


Podobna nazwa domeny - Super Khan - 25-07-2013 01:24

Witam,

Dzisiaj kupiłem domenę, która jest bardzo podobna do już istniejącej(dodane są dwa znaki). Pytanie jest następujące: mogą mi coś zrobić jeśli postawię na takiej domenie bloga pod PPA?

Dla przykładu, załóżmy, że jest tą domeną jest domena.pl (posiada przekierowanie z adresu domena.com). Ja kupiłem domenaxx.com. Dodane dwa znaki, więc teoretycznie jest to co innego, ale chcę mieć pewność.
Dodam, że serwis ten jest dość popularny i jest to polska strona.

Nie wiem czy dobry temat, ale nic innego mi nie pasowało.

Z góry dzięki.
SK


RE: Podobna nazwa domeny - ThePro - 25-07-2013 05:38

Nic ci raczej nie zrobią, chyba że ddos dostaniesz czy coś Tongue


RE: Podobna nazwa domeny - Super Khan - 25-07-2013 05:48

Wyczytałem właśnie i dowiedziałem się, że nazwa, którą kupiłem jest zastrzeżona, więc teoretycznie mają pełne prawa do mojej domeny.
Co w takim wypadku mam zrobić? Powinienem im ją oddać?


RE: Podobna nazwa domeny - ThePro - 25-07-2013 06:04

zastrzeżona jest "domena.pl" nie "domenaxx.pl"


RE: Podobna nazwa domeny - Super Khan - 25-07-2013 06:12

Zastrzeżona jest "domena" a moja "domenaxx" posiada zastrzeżony wyraz. Niestety, ale chyba nie masz racji.
Swoją drogą, postaram się dzisiaj zadzwonić do prawnika, ale do tego czasu liczę na waszą pomoc.


RE: Podobna nazwa domeny - ThePro - 25-07-2013 06:31

hah xD nie mogą sobie zastrzeżyć słowa, chyba że sami je wymyślili, udaj się najlepiej na forum prawnicze lub zadzwoń do prawnika jak pisałeś Wink


RE: Podobna nazwa domeny - Super Khan - 25-07-2013 07:06

Mogą w urzędzie patentowym.
Tak zrobię, ale czekam na więcej odpowiedzi Smile


RE: Podobna nazwa domeny - Boguśś - 30-07-2013 07:06

(25-07-2013 06:31)ThePro napisał(a):  hah xD nie mogą sobie zastrzeżyć słowa, chyba że sami je wymyślili, udaj się najlepiej na forum prawnicze lub zadzwoń do prawnika jak pisałeś Wink

Mylisz sie i to bardzo. Jezeli jest to firma np Nike i ty zrobisz sobie domene z ich nazwa i dodaz jakis wyraz np nikexx.com czy cos innego mozesz miec klopoty, i to powazne bo ta nazwa jest firmy i moga cie pozwac za naruszenie wizerunku firmy. Wiem cos o tym bo kiedys troche czytalem i sam mialem prawie klopoty przez takie cos..

Wyslane z tela


RE: Podobna nazwa domeny - dite-pl - 30-07-2013 07:25

Domenę zawsze możesz skasować u swojego operatora i po kłopocie.


RE: Podobna nazwa domeny - Super Khan - 30-07-2013 09:15

Sprawa wyjaśniona. Napisałem do dyrektora tejże firmy i zaznaczył, że używanie jej będzie niezgodne z prawem. Natomiast nic o posiadaniu ani tez o tym, że mam mu ją oddać nie wspomniał.

Niestety, ale wyrejestrowanie domeny nie jest takie proste.