Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
PPD a podatek u osoby niepełnoletniej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Pay Per Download (/Forum-Pay-Per-Download-178)
+--- Wątek: PPD a podatek u osoby niepełnoletniej (/Temat-PPD-a-podatek-u-osoby-niepelnoletniej-72827)



PPD a podatek u osoby niepełnoletniej - ogzer - 15-07-2013 21:54

Witam!
Od jakiegoś czasu zarabiam przez program partnerski na stronie Catshare.net. Jestem niepełnoletni, mam 15 lat. Pieniądze są przelewane bezpośrednio na moje konto bankowe.
Wczytałem się trochę w temat i mam pewne pytanie.
Jeżeli mój zarobek nie przekroczy 3000 zł rocznie, to czy muszę go jakoś odnotowywać?
A jeżeli zarobek przekroczy 3000 zł rocznie, to jak muszę go odnotować? Czytałem, że jest to PIT, ale nie wiem jak to działa w takim przypadku, że jestem niepełnoletni.

Pozdrawiam,
ogzer


RE: PPD a podatek u osoby niepełnoletniej - 4midable - 19-07-2013 14:28

Jeśli nie przekroczy 3000 pln to nie musisz odprowadzać


RE: PPD a podatek u osoby niepełnoletniej - CreepyUploader - 19-07-2013 14:36

co Ty gadasz? Musi odprowadzić podatek, każdą złotówkę. A jak nie przekroczy 3000 zł to po prostu mu dadzą zwrot tego podatku. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

A ze jestes niepelnoletnia to z tego co się orientuję to rodzice muszą odprowadzać w Twoim imieniu.


RE: PPD a podatek u osoby niepełnoletniej - Qwik - 19-07-2013 14:53

Najlepiej odprowadzać podatek z piractwa.


RE: PPD a podatek u osoby niepełnoletniej - 4midable - 20-07-2013 01:47

Zgodnie z zaprezentowaną obecnie obowiązującą skalą podatkową osiągnięcie dochodu w skali roku, w kwocie niższej bądź równej 85.528zł skutkuje koniecznością zapłaty podatku w wysokości 18%. Wyjątkiem jest osiągnięcie przez podatnika dochodu rocznego nie przekraczającego 3.091zł. Dochód w takiej wysokości nie powoduje obowiązku zapłaty podatku. Nie oznacza to jednak zwolnienia z obowiązku złożenia deklaracji rocznej, która jest podstawą dokumentacji związanej z rozliczeniem podatku.

Faktycznie, zwracam honor. Musisz odnotować. Peace