Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Sprzedaż domeny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Sprzedaż domeny (/Temat-Sprzedaz-domeny-72522)



Sprzedaż domeny - Vister81 - 10-07-2013 20:53

Witajcie.

Chciałbym sprzedać jedną ze swoich domen. Dlaczego? Niewypał, gdyż nie chce mi się prowadzić drugiego bloga o hackach...

Domena zarejestrowana na AZ, strona na niej od dłuższego czasu stoi. Jednak nie mam pojęcia, jak mógłbym ją komuś sprzedać. Wiem, że na az jest giełda domen, jednak jak wiadomo, swoich danych osobistych nie chciałbym udostępniać.

Gdyby mógł mi ktoś wytłumaczyć, jak mogę zmienić "właściciela" domeny, czyli jednocześnie sprzedać ją, byłbym BARDZO wdzięczny :]


RE: Sprzedaż domeny - patryk0407 - 10-07-2013 21:15

Po co tak? Napisz poprostu tu że sprzedajesz, pewnie pójdzie za małą cenę, podasz passy do konta i ja sobie zmieniam dane, ja tak zawsze robiłem z innymi i problemów nie było


RE: Sprzedaż domeny - diabloo07 - 10-07-2013 21:30

Dajesz osobie kod authinfo, dzięki któremu może przenieść domenę do swojego panelu.


RE: Sprzedaż domeny - Vister81 - 10-07-2013 21:34

W panelu AZ znalazłem opcje przeniesienia domeny (wraz z authinfo) na inny panel, a zarazem innego użytkownika.

Czy po takim przeniesieniu dane osobiste (moje) będą przy domenie widoczne?


Łapcie plusiki


RE: Sprzedaż domeny - gelmen - 10-07-2013 22:00

Tak profesjonalnie i poprawnie powinno to wyglądać tak, że robisz cesję na nowego właściciela.
http://www.dns.pl/propoz_cesji.pdf
To jest link do cesji, wysyłasz to osobie kupującej, on wypełnia swoją część, odsyła to do Ciebie.
Ty wypełniasz swoją część i wysyłasz to do hostingu np. Nazwa.pl
Reszta z górki. Smile


RE: Sprzedaż domeny - Vister81 - 11-07-2013 12:33

Właśnie tego chciałbym uniknąć :]

Po prostu chcę "przenieść" na czyjeś dane domenę, tyle.


RE: Sprzedaż domeny - Vister81 - 14-09-2013 14:58

Wybaczcie, że odświeżam, ale nadal mam pewne wątpliwości.

Otóż czy pod przekazaniu kupującemu kodu AuthInfo, bezproblemowo przeniesie on domenę na własne konto/serwis? I czy przy ewentualnych problemach z domeną, wywołanych przez kupującego, ja, jako pierwszy właściciel, będę mógł być "podejrzany"?

Z góry dzięki za odpowiedź!