Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Współczynnik odrzuceń Google Analytic - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Wszystko o blogach PPA (/Forum-Wszystko-o-blogach-PPA-343)
+--- Wątek: Współczynnik odrzuceń Google Analytic (/Temat-Wspolczynnik-odrzucen-Google-Analytic-72512)

Strony: 1 2


Współczynnik odrzuceń Google Analytic - Masterjam - 10-07-2013 15:33

Witam.
Dziś mam więcej luzu w domu i przyjrzałem się statystykom googla. Uwagę przykuł "współczynnik odrzuceń" które jest u mnie na poziomie 55-60%.
Poczytałem i takie wyniki nie są zbyt dobre dla strony i bloga. Google sugeruje optymalizację strony/bloga i nie wiem jak się za to zabrać. Czy chodzi o przejrzystość strony, informacje zawarte, czy może strona nie ładuje się zbyt szybko (choć próbowałem z kilku komputerów i jest ok).
Może ktoś bardziej obeznany pomóc co można poprawić lub ustawić.
Strona jest na płatnym hostingu i Wordpressie.


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - As7 - 10-07-2013 15:38

Tez miałem w granicach 55%. Wystarczyło ze zmieniłem szablon na bardziej przyjemny dla oko i mi spadło do 30%.


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - vankosiara - 10-07-2013 15:43

Z ciekawości zobaczyłem jaki ja mam współczynnik.

88% facepalm

Szablon ładny, ale to może kwestia gustu.. Jaka tonacja kolorów jest najlepsza? Jasne czy ciemne?
Strona szybko się ładuje, sprawdzone parę razy.


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - As7 - 10-07-2013 15:47

moim zdaniem nie moze mocno kontrastować. Musi być stonowana. Ja gustuje w szarościach z skromnymi stawkami kolorystycznymi.


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - Admin - 10-07-2013 15:48

jeśli kontent jest słaby to ludzie wychodzą, jeśli strona nie zachęca to ta sama sytuacja, więc współczynnik niski...


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - Masterjam - 10-07-2013 15:55

(10-07-2013 15:38)As7 napisał(a):  Tez miałem w granicach 55%. Wystarczyło ze zmieniłem szablon na bardziej przyjemny dla oko i mi spadło do 30%.

Szablon wydaje się właśnie w takim stylu jak opisujesz ,nie mam wodotrysków, kolorów walących po oczach. Nawigacja też wydaje się ok. Wszystkie opcje są koło siebie aby nie szukać za bardzo .


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - diabloo07 - 10-07-2013 16:00

Albo ja źle rozumuję, albo w PPA zbytnio współczynnik odrzuceń nie ma znaczenia. Przecież ludzie z wyszukiwarki w większości wchodzą w dany post, którego szukają i więcej nie potrzebują, więc zamykają po pobraniu/uznaniu, że jednak nie pobiorą.


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - vankosiara - 10-07-2013 16:05

@up
Ew. idą na stronę główną i oglądają inne "hacki".

Jak są zaliczane odrzucenia?
Są tą wyłączenia strony po krótkim czasie czy wyłączenie karty gdy ona się ładuje?


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - diabloo07 - 10-07-2013 16:14

Wyłączenie strony po obejrzeniu tylko 1 strony - tej na którą wszedł użytkownik.


RE: Współczynnik odrzuceń Google Analytic - patryk0407 - 10-07-2013 19:07

Niech ktoś mi odpowie jak dodać nową stronę do google analytic bo za cholere nie wiem ;/