Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Allegro (/Temat-Allegro-72229)

Strony: 1 2


Allegro - Driver494 - 05-07-2013 10:08

Witam.

Kupowałem sobie podkładkę pod myszkę. Brałem tam gdzie było najtaniej. Po zakupie dostałem wiadomość, że mam dopłacić dodatkowo za wysyłkę bo mają problemy (z tą wysyłką gratis). Teraz przepłacę więc nie mam zamiaru dopłacać.

Czy mogę zrezygnować z kupna w takiej sytuacji?


RE: Allegro - Rzeziu - 05-07-2013 10:12

Tak, do tego jeżeli w opisie aukcji była zawarta informacja, że przesyłka gratis to proponuję zgłosić aukcję do administracji allegro, że takowy sprzedawca wprowadza w błąd klientów.


RE: Allegro - Driver494 - 05-07-2013 10:13

Jak mogę to zrobić?


RE: Allegro - Rzeziu - 05-07-2013 10:17

Najlepiej poprzez kontakt z sprzedającym.


RE: Allegro - Magoru - 05-07-2013 11:45

Manipulacja formą udanej dyskusji, tylko uważaj żeby nie zrodził się z tego szantaż.

Wytocz sprzedającemu a że problemy z przesyłką leżą po ich stronie a nie po twojej i nie do Ciebie należy obowiązek płacenia za przesyłkę jeżeli w aukcji czarno na białym jest napisane iż wysyłka gratis.

Jednocześnie poinformuj(nie zagroź !! Smile) iż w przypadku niezgody, rezygnujesz z zakupu oraz zgłaszasz sprawę do allegro o wprowadzanie ludzi w błąd(co się wiąże również z naciąganiem ludzi na dodatkowe koszty w celu świętego spokoju) jak wyżej kolega napisał, możesz to zrobić w centrum sporów albo nawet z formularza kontaktowego

http://allegro.pl/Contact2/Contact2.php


RE: Allegro - Max998 - 05-07-2013 12:06

Cóż ja ze swojego doświadczenia wiem, że na allegro kupujący jest nikim a sprzedający co najmniej bogiem.
Kiedyś straciłem konto ponieważ sprzedający uznał, że jeśli pytam o przedmiot to jestem nim zainteresowany. Napisałem, że nie i, że tylko chcę zadać parę pytań. A ten zgłosił moje konto do obsługi która je po prostu usunęła.. Innym przypadkiem było to kiedy moja siostra zamówiła jakąś tam biżuterię gdzie było napisane wysyłka za pobraniem. Później po rozmowie mailowej ze sprzedającym okazało się, że sprzedający nie chce tak wysyłać (uzasadnienie: bo nie) a jedyną opcją to przelew (troszkę podejrzane..). Oczywiście siostra chciała zrezygnować i to zrobiła ale co za tym idzie? Straciła konto.. Od tej pory omijam allegro szerokim łukiem. Wolę sobie coś darować niż tam zamawiać.


RE: Allegro - Skipi - 05-07-2013 12:09

Zostałeś wprowadzony w błąd, przedmiot jest nie zgodny z opisem w aukcji także możesz zrezygnować, jak już zapłaciłeś to napisz ze chcesz zwrotu pieniędzy na wskazane przez Ciebie konto bankowe.


RE: Allegro - Magoru - 05-07-2013 13:05

(05-07-2013 12:06)Max998 napisał(a):  Cóż ja ze swojego doświadczenia wiem, że na allegro kupujący jest nikim a sprzedający co najmniej bogiem.
Kiedyś straciłem konto ponieważ sprzedający uznał, że jeśli pytam o przedmiot to jestem nim zainteresowany. Napisałem, że nie i, że tylko chcę zadać parę pytań. A ten zgłosił moje konto do obsługi która je po prostu usunęła.. Innym przypadkiem było to kiedy moja siostra zamówiła jakąś tam biżuterię gdzie było napisane wysyłka za pobraniem. Później po rozmowie mailowej ze sprzedającym okazało się, że sprzedający nie chce tak wysyłać (uzasadnienie: bo nie) a jedyną opcją to przelew (troszkę podejrzane..). Oczywiście siostra chciała zrezygnować i to zrobiła ale co za tym idzie? Straciła konto.. Od tej pory omijam allegro szerokim łukiem. Wolę sobie coś darować niż tam zamawiać.

Dziwnie bajki opowiadasz kolego, jeżeli 98 w twoim nicku to rocznik to to mogło być głównym powodem usunięcia twojego allegro 'dla świętego spokoju' jak żyje i mam 150 komentarzy na koncie założonym w 2007 (co fakt zakładłem konto jak jeszcze nie byłem pełnoletni) tak nigdy nie miałem problemów z obsługą allegro.
Wiele razy pisałem zapytania o przedmiot a także kilka sporów i zwrotów musiałem dokonać i często wyszedłem na swoje mimo 14 tysięcy komentarzy jakiegoś tam sklepu.

Oczywiste jest że czasem można dostać w paczce ziemniaka a konto gościa z 1 komentarzem mimo że usunięte, to kasy nikt nie odda, ale tak to jest jak się łasi na 10zł tańszą przesyłkę.


RE: Allegro - Max998 - 05-07-2013 13:07

Cytat:Dziwnie bajki opowiadasz kolego, jeżeli 98 w twoim nicku to rocznik to to mogło być głównym powodem usunięcia twojego allegro 'dla świętego spokoju'..

facepalm.

Gówno wiesz na temat mój i przygód na allegro to po cholerę się odzywasz?
Ku*wa jak coś takiego widzę to automatycznie zaczynam być za aborcją..


RE: Allegro - Magoru - 05-07-2013 13:11

(05-07-2013 13:07)Max998 napisał(a):  
Cytat:Dziwnie bajki opowiadasz kolego, jeżeli 98 w twoim nicku to rocznik to to mogło być głównym powodem usunięcia twojego allegro 'dla świętego spokoju'..

Gratuluję, wygrałeś właśnie konkurs na: debila roku. Wink

Gówno wiesz na temat mój i przygód na allegro to po cholerę się odzywasz?
Ku*wa jak coś takiego widzę to automatycznie zaczynam być za aborcją..

Hmm, no nie wiem o tobie kolego zbyt wiele, ale jak widzę jaki nerwowy jesteś to nasuwa mi się na myśl tylko jedno słowo - gimbus

W życiu na tym forum nikogo nie obraziłem jednak dla psów szacunku nie mam.

Sam opisałeś swoją historię allegro, a teraz twierdzisz że nic o tobie nie wiem, na miejscu allegro przy takim podejściu też bym zamknął twoje konto, bo widzę że dyskusja się urywa jak tylko ktoś podważy twoje zdanie, a to dziecinne kolego, że od razu zaczynasz się spinać.