Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Upload FTP - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Pay Per Download (/Forum-Pay-Per-Download-178)
+--- Wątek: Upload FTP (/Temat-Upload-FTP-72167)



Upload FTP - Szaman1644 - 04-07-2013 08:22

Co to dokładnie jest i jak z tego korzystać. Proszę o odpowiedź na pytanko. Polecą reputy Smile


RE: Upload FTP - Magoru - 04-07-2013 08:28

FTP - File Transfer Protocol / Protokół transferu plików

Wysyłasz lub pobierasz pliki metodą DRAG&DROP (przeciągnij i upuść)

Do obsługi protokołu FTP polecam FileZilla


RE: Upload FTP - CreepyUploader - 04-07-2013 08:28

Jak chcesz np wordpressa wrzucić na swojego bloga. To sciągasz np filezilla i logujesz się przez ftp, no i wrzucasz tam jakieś pliki/tworzysz foldery.
No i tak przez ftp np bierzesz od kogoś stronkę ctrl+U kopiujesz i potem wrzucasz przez ten ftp :]


RE: Upload FTP - Szaman1644 - 04-07-2013 08:32

Tu chodzi mi głównie o CatShare, bo właśnie zacząłem swoich sił u nich i jest tam taka opcja. A mogę na przykład od kogoś kto już coś wrzucił zauploadować???


RE: Upload FTP - noutilus - 04-07-2013 13:03

Każdy plik, który chcesz wysłać musi znajdować się na twoim dysku. Wtedy instalujesz program tzw. klient FTP (FileZilla dla Windows, gFTP dla Linux). Później dodajesz poprawne dane, które widnieją na np. CatShare, EgoFiles itp. Zazwyczaj aby się połączyć musisz mieć informacje na temat hosta, login i hasło do serwera - w tym wypadku wszystko podane jest na w/w stronach.

Upload przez FTP jest męczący, ja osobiście polecam korzystać z autorskich rozwiązań i programów do tego celu przeznaczonych. Z.O.O.M Uploader to narzędzie, którym uploaduje się znacznie prościej, ponieważ możesz dodać konta i ustawić ile plików i na jakie hosty mają być wysyłane - program to zapamięta do ponownego uruchomienia.

Zawsze FTP traktuję jako opcję zapasową w razie awarii gdyby program Z.O.O.M Uploader miał jakieś problemy techniczne.


RE: Upload FTP - Magoru - 04-07-2013 14:20

Można uploadować przez FTP ze zdalnego serwera tj. wcześniej wysłanego pliku przez kogoś innego ale musi to być plik źródłowy czyli link z rozszerzeniem, gotowy link do pobrania mam na myśli .jpg .exe. rar czy co tam wolisz.

Nazywa się to wtedy remoteupload.


RE: Upload FTP - noutilus - 04-07-2013 15:15

No i właśnie na takim remote uploaderzy zarabiają mniej a rynek PPD upada ponieważ robi się plagiat przez co w efekcie zarabia się dużo mniej.