Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Coś z tematyki Wi-Fi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Dział Tematyczny (/Forum-Dzial-Tematyczny-116)
+---- Dział: Informatyka (/Forum-Informatyka-121)
+---- Wątek: Coś z tematyki Wi-Fi (/Temat-Cos-z-tematyki-Wi-Fi-72074)

Strony: 1 2


Coś z tematyki Wi-Fi - Slight - 02-07-2013 16:49

Cześć!


Mam pewną sprawę.. i tak! Poszukałem trochę na Google, ale nie ma nic za bardzo do rzeczy..
Sprawa wygląda następująco:
Mam komputer stacjonarny (Windows 7, karta sieciowa
Atheros AR8161/8165 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)) i chciałbym udostępniać łącze internetowe. Internet 'płynie' kablem USB do którego podłączony jest modem blueconnect.. i tu nasuwa mi się problem..
Jak to zrobić? tzn udostępnić internet?

Byłbym wdzięczny, jakby ktoś opisał mi wyjaśnienie.. smutny


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - Magoru - 02-07-2013 18:39

Jeżeli masz internet przez USB, to możliwe że da się połączyć drugi komputer kablem scrossowanym ale nie jest to zbyt łatwe bo trzeba zamieniać piny w kablu ethernet(przelutowywać, albo kupić na allegro) i nie do końca wiem czy na windowsie da sie ustawić by sieciówka działała stricte jako switch, lepiej zaopatrzyć się w jakiś dobry router z wifi i udostępniać bez kabli, fakt że przy takim rozwiązaniu granie w gry typu Counter Strike na drugim komputerze będzie niemożliwe (skaczący ping) ale do zwykłych prac biurowych czy youtube to wystarczy bez problemu.
Podłączasz po prostu kabel z modemu do routera, a z routera ciągniesz kabel do PC, swój PC masz po kablu bo tak jest najlepiej, a inne urządzenia mogą być podłączone po WIFI

Ew. by wzmocnić sygnał bądź uzyć całkowicie innego urządzenia mozna skorzystać z urządzenia jakim jest repeater.

Pamiętać też należy o ustawieniu unikalnego kanału dla sieci WIFI(tak by nie zachodzić na sieci sąsiadów)

ew. jest jeszcze możliwość udostępniania internetu przez moduł bluetooth, ale nie do końca wiem jak to zrobić no i prędkość takiego połączenia przy najzwyklejszym adapterze bluetooth nie przekroczy marnych 20KB/s..


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - diabloo07 - 02-07-2013 18:57

Zależy też na jaką odległość chcesz udostępniać internet, jeśli na dość dużą (~5km) to musisz do routera dokupić antenę.


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - Br0nek1234 - 02-07-2013 19:10

z tymi 5km bardzo przesadziłeś, routery w moim mieszkaniu co u innych maja zasięg 100/200m to u mnie przy 10m już jest tylko pól sygnału wszystko przez stary budynek. To nie wiem jakiej mocy by musiała być ta antena.


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - Szaman1644 - 02-07-2013 19:21

Ten filmik powinien ci pomóc:

[my-youtube width=425 height=344]http://www.youtube.com/watch?v=UpLhOdW9_T8[/my-youtube]


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - Slight - 02-07-2013 19:22

No okej, to zostańmy przy tej opcji routera.
W takim razie muszę kupić router i kabel LAN z routera do komputera, tak?

Jakiś router na Allegro.

@Edit UP: Zaraz to ogarnę. :>


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - diabloo07 - 02-07-2013 19:22

Kilka lat temu ciągnąłem internet od znajomego, pół naszej miejscowości od niego ciągnęła, miał na dachu antenę nie pamiętam jak się nazywała ale taki patyk, że w każdą stronę rozprowadzała sygnał i zasięg był naprawdę duży, z jednego końca miejscowości na drugi, więc wiem, co mówię. Wiadomo, że nie było pełnego zasięgu, ale 2Mb/s i tak było Smile


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - marcel_kk - 03-07-2013 04:24

(02-07-2013 19:22)Slight napisał(a):  No okej, to zostańmy przy tej opcji routera.
W takim razie muszę kupić router i kabel LAN z routera do komputera, tak?

Jakiś router na Allegro.

@Edit UP: Zaraz to ogarnę. :>

Ten router jest do internetu z sieci kablowych, Ty potrzebujesz takiego co obsługuje 3G aby podpiąć modem, ale tak naprawdę
to wydaje mi się że skoro korzystasz z takiego internetu to szału z
prędkością i limitem to nie ma i szybko go wykorzystasz rozdzielając
na kilka komputerów.


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - Slight - 03-07-2013 15:25

No głównie chodziło mi korzystać WiFi z telefonu..
No ale dzięki Wam chłopacy za pomoc. Smile


RE: Coś z tematyki Wi-Fi - Magoru - 03-07-2013 18:28

Jakiego masz neta?

Bo musisz odpowiedni router dobrac, dla Netii sa inne modemy, dla UPC inne, a dla osiedlowek jeszcze inne.

Router zawsze w domu się w domu przyda, bo czy rodzinie przyjedzie i będzie chciała sobie pocztę sprawdzić, czy przed blokiem się do WiFI podłączyć (oczywiście zaleznie od mocy anteny Big Grin)