Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak dokumentować dochody z internetu - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jak dokumentować dochody z internetu (/Temat-Jak-dokumentowac-dochody-z-internetu-71184)



Jak dokumentować dochody z internetu - luidor - 16-06-2013 10:00

Witam przeglądałem kilka wątków na tym forum i nie zauważyłem aby pojawił się gdzieś taki temat jak dokumentować dochody z internetu na potrzeby US.
Chciałbym aby pojawiały się odpowiedzi od osób rozliczających się z US z dochodów internetowych, bo budzi to wiele kontrowersji typu a ja się nie rozliczam, ja nie wiem jak udokumentować moją sprzedaż itd.
Z moich wiadomości zebranych w internecie do takich dokumentów uznanych przez US można zaliczyć:
wydruki z kont bankowych, umowy, faktury, rachunki, oświadczenia.
Jeśli chodzi o wydruki bankowe to spotkałem się z takim przypadkiem, że niektóre US żądały potwierdzenia przez bank przedstawionego wyciągu a to koszt rzędu 50zł za każdy wyciąg /niektóre banki robią to za darmo/.
Umowy wystawiane za wykonane usługi wystawiane przez nas lub zleceniodawcę.
Oświadczenia o uzyskaniu dochodu składane przez osoby mające problemy z udokumentowaniem przychodu np zagraniczne programy reklamowe często nie wystawiają nam żadnych rachunków to jest prawdziwy horror naszych urzędników, którzy twierdzą, że tak się nie da zarabiać. Pomijam różne kasyna i dochody uzyskiwane w ten sposób.
Jak wy to wszystko dokumentujecie i jakie macie doświadczenia, proszę podzielcie się z innymi uczestnikami tego forum. Może to pomoże im rozwiązywać ich lęk przed zarabianiem w internecie i rozliczeniem się przed naszym fiskusem.


RE: Jak dokumentować dochody z internetu - bosman - 07-08-2013 13:52

Nikt nie odp. a temat ciekawy Smile