Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Końcówki domen i ich znaczenie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Końcówki domen i ich znaczenie (/Temat-Koncowki-domen-i-ich-znaczenie-70878)

Strony: 1 2


Końcówki domen i ich znaczenie - venzer - 10-06-2013 13:59

Witam wszystkich!
Nadszedł czas w którym postanowiłem kupić domenę (dotychczas korzystałem z bezpłatnych typu blogspot) lecz mam problem z wyborem odpowiedniej końcówki.
Do wyboru mam (niestety .pl oraz .com zajęte):
.eu
.biz
.info
.net
.org
.com.pl
Co proponujecie?
Jak te końcówki mają się do pozycjonowania się strony?


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - Krissu - 10-06-2013 14:04

Pierwszy podstawowe pytanie: Jakiej dziedziny ma dotyczyć blog? Na kogo ma być skierowany? Jeśli zawartość chcesz kierować na Polaków, zmień delikatnie domenę tak, by była wolna z końcówką .pl. Jeśli natomiast pragniesz tworzyć stronę ogólnietematyczną warto zamówić domenę z końcówką .com , .net bądź .org - co kto woli. Smile


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - 0d0aaiie - 10-06-2013 14:08

dawaj .com na bogato


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - miniek9090 - 10-06-2013 14:09

a co myślicie o .eu ?


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - bitu92 - 10-06-2013 14:18

(10-06-2013 14:09)miniek9090 napisał(a):  a co myślicie o .eu ?

Europea :DDD
Ja tam bym se wziął bizona , albo orgazm Big Grin


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - BlueFlower - 10-06-2013 16:08

Jeśli zależy Ci bardzo na tej nazwie, którą sobie wymyśliłeś, to polecam .org, aczkolwiek zastanów się czy nie lepiej lekko zmienić frazę i wziąć wolną .com Smile


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - Macieqx - 10-06-2013 16:39

Mnie osobiście .eu odrzuca na samym początku, lepiej mieć już np : .net


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - Mksuzi - 11-06-2013 01:11

pl, com - prestiż
biz - nie polecam
eu - ma ją najwięcej scamów oraz stron, dla których com oraz pl było zajęte
.info - bardzo dobra domena pod blog informacyjny z jakiejś branży lub serwis ogłoszeniowy czy portal medialny
.net - polecam
.org - również pewien prestiż i warto postawić jak alias dla .com jest zajęty.
.com.pl - taki mix to dno.


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - izipekdezakt - 16-06-2013 02:54

Czyli majac w swojej domenie koncowke com,moge smialo robic strone w kilku jezykach? Czy to dobry pomysl?


RE: Końcówki domen i ich znaczenie - separacja - 16-06-2013 06:44

(16-06-2013 02:54)izipek napisał(a):  Czyli majac w swojej domenie koncowke com,moge smialo robic strone w kilku jezykach? Czy to dobry pomysl?


Czemu nie?Big Grin Zazwyczaj pisze się po angielsku, lecz wybór należy do Ciebie.