Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Ktoś podszył się pode mnie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Ktoś podszył się pode mnie (/Temat-Ktos-podszyl-sie-pode-mnie-70650)



Ktoś podszył się pode mnie - Dox - 06-06-2013 15:00

Witam, dziś wchodząc na pocztę email zauważyłem bardzo niepokojącą wiadomość pochodzącą ze sklepu z gadżetami pewnej partii politycznej.
Było tam napisane że mam do zapłaty ok. 300tys zł!! jak to zobaczyłem to od razu skoczyło mi ciśnienie, nie wiedziałem co robić. w mailu byly podane moje dane osobowe, tylko nr mieszkania sie nie zgadzał. zobaczyłem że jest podany telefon sklepu więc zadzwoniłem i wyjaśniłem sprawę po czym to dziwne podszyte zamówienie zostało anulowane. Co mam zrobić w takiej sytuacji?? jak zapobiegać takiemu czemuś bo to jest bez sensu żeby ktoś znający moje dane mógł się bez problemu podszyc ;/ pozdrawiam


RE: Ktoś podszył się pode mnie - daniel42na - 06-06-2013 15:10

300 tys do zapłaty i informacja wysłana mailem?
Wiesz jak łatwo podszyć się pod nadawce maila...
Jak jesteś niewinny to zachowuj się naturalnie i miej na to w... mi to wygląda na zwykłe zastraszanie, wymuszanie przez jakiś oszustów.


RE: Ktoś podszył się pode mnie - Dox - 06-06-2013 15:16

Myślę że ktoś kto mnie zna mógł mnie strollować bo mail wygląda dosyć dziwnie


RE: Ktoś podszył się pode mnie - miniek9090 - 06-06-2013 15:28

mail z domeną np. *.wp.pl czy własną?


RE: Ktoś podszył się pode mnie - Dox - 06-06-2013 15:31

z własną tylko dziwne jest to że nie zgadza się ona z prawdziwą domeną sklepuWink


RE: Ktoś podszył się pode mnie - miniek9090 - 06-06-2013 15:32

(06-06-2013 15:31)Dox napisał(a):  z własną tylko dziwne jest to że nie zgadza się ona z prawdziwą domeną sklepuWink

zobacz dane tej strony w who.is
jeżeli to firma , to dane nie powinny być ukryte Smile
porównaj je z danymi tego sklepu .


RE: Ktoś podszył się pode mnie - Dox - 06-06-2013 15:45

były podane 2 emaile z których dochodziły wiadomości, z tego co sprawdzałem na whois jeden był prawdziwy.

nie wiem już w końcu czy to było prawdziwe zamówienie, czy żart Sad
wcześniej jak jeszcze go nie "anulowałem" to był podany link do strony zamówienia i odsyłał on na prawdziwą stronę sklepu tej partii i były też tam moje dane.

z tego co mnie najbardziej zdziwiło to tytuł wiadomości : "[jakiś kod]zamówienie oczekuje na [tutaj była podana nazwa partii] - Sklep, jego wartość to 304.000,00 zł"

PS numer na który dzwoniłem po anulowanie tego zamowienia prawdopodobnie był prawdziwy, był podany również na stronie sklepu, opisany jako przedstawiciel partii z jakiegoś miasta


RE: Ktoś podszył się pode mnie - rachman - 21-06-2013 01:22

Nie ważne czy to żart czy pomyłka, ciesz się że nie kliknięte zostało potwierdzenie na mailu. Wtedy odkręcić trochę ciężej by było. Niemniej jeśli maila nie masz na dane osobowe zarejestrowanego to raczej wybrnąć łatwo. Zapytaj czy udostępnią ci IP z jakiego złożono zamówienie. A nóż widelec podadzą Wink W końcu teoretycznie pytasz się o swój IP więc...