Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatek od sprzedaży na allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Podatek od sprzedaży na allegro (/Temat-Podatek-od-sprzedazy-na-allegro-70590)



Podatek od sprzedaży na allegro - CreepyUploader - 05-06-2013 11:14

Więc nachodzi się pytanie, jeśli bym sprzedawał na allegro (nie będę tutaj w szczegóły wchodzić) i bym nie miał faktur ani nic. Bo to powiedzmy nie do końca 'legalne' ale to by były zyski z 4tyś miesięcznie powiedzmy. I jakbym chciał odprowadzić z tego podatek ale nie chce odprowadzać pokazując faktury itp - po prostu chciałbym jakąś inną opcją odprowadzić ten podatek tzw 'cwaniakowanie'. Czy jest jakaś opcja? Bo po prostu jakby mnie US przeswietlił to nie chce mieć problemów Tongue


Sorka, że tak to niechludnie napisałem ale jestem zamotany Smile
WIEC: Czy można odprowadzić podatek ze sprzedaży na allegro inaczej niż poprzez pokazanie faktur itp?:]

Każda wypowiedź mile widziana :]


EDIT:
Tak jestem chyba zamotany, że nawet w złym dziale dałem... ja kco to przenieść - dzięki.


RE: Podatek od sprzedaży na allegro - diabloo07 - 05-06-2013 11:18

Pokazujesz przelewy z PayU.


RE: Podatek od sprzedaży na allegro - CreepyUploader - 05-06-2013 12:01

Aha ale jak się wtedy rozliczę? Pokażę te przelewy i powiem ze to ze sprzedaży, a jak zażyczą sobie faktur czy coś/?


RE: Podatek od sprzedaży na allegro - luidor - 16-06-2013 09:13

Nie bardzo rozumiem to pytanie jaka niezbyt legalna sprzedaż na allegro to jesteś paserem czy co. Żadnego Payu nie pokazujesz tylko wyciąg bankowy z twojego konta z wpływami od Allegro ewentualnie od Allegro prosisz o wykaz twoich transakcji, żeby tobie potwierdzili, że rzeczywiście sprzedawałeś za ich pośrednictwem. Zresztą wszystko zależy od ustawień na tym portalu.
Jeśli jesteś osobą fizyczną bez działalności gospodarczej to nie masz możliwości wystawiania żadnych faktur.
Do 20 dnia każdego miesiąca po wpływie pieniędzy na konto idziesz do US i na odpowiednim druku wpłacasz zaliczkę na podatek dochodowy 18% lub 19% nie pamiętam stawek. Rozliczasz się na koniec roku podatkowego czyli do końca kwietnia z uzyskanego przychodu i wpłaconych zaliczek.
Payu z tego co się orientuję pośredniczy w przekazywaniu pieniędzy pomiędzy Allegro a sprzedawcą a poza tym na Allegro masz możliwość wpłaty bezpośrednio na konto. To taka forma zabezpieczenia przed ewentualnymi oszustwami na tym portalu.
Tobie raczej chodzi o to jak udokumentować towar wystawiany na aukcji. Tutaj możesz mieć problem, jeśli wystawiasz coś co nie jest twoją własnością i sprzedaż odbywa się regularnie. Wtedy na bank US weźmie ciebie pod lupę.
A tak na marginesie musisz przejść do swojego US i zapytać jak udokumentować taką sprzedaż tzn czego wymagają jakich dokumentów np. wyciągów bankowych potwierdzonych przez bank, oświadczeń itd.
Różnie US interpretują przepisy i stąd różne wymagania w udokumentowaniu przychodów.


RE: Podatek od sprzedaży na allegro - embart0 - 04-08-2013 11:45

US nie potrzebuję faktur one są tylko potrzebne do szczegółowej analizy jeżeli ktoś doniesie na Ciebie a tak to jeżeli nie masz firmy wpisujesz w rocznym zeznaniu podatkowym PIT w dodatkowych przychodach kwotę jaką zarobiłeś i po sprawię .