Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Gdzie kupić domene ? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Gdzie kupić domene ? (/Temat-Gdzie-kupic-domene-69476)



Gdzie kupić domene ? - draksone - 16-05-2013 12:03

Chce zakupić domenę/hosting,właściwie mało się na tym znam...
Potrzebna mi strona/blog do zarabiania na uploadingu,a z tego co wiem warto zainwestować w domene.Jakie strony polecacie ??
Miałem problem z az.pl bo chcą kopie dowodu,a że jestem niepełnoletni to raczej pozamiatane.Najchętniej kupiłbym od razu na rok,tylko żeby nie było tak,że kupie za 12 zł na rok a przedłużenie na 2 rok 119,99 Jerk
A tak propo,końcówka com czy pl ma znaczenie ?


RE: Gdzie kupić domene ? - Gremquen - 16-05-2013 12:32

jeśli blog dla polaków to bierz .pl, jeśli ogólnoświatowa to .com, .net, .org

Na az.pl chcą kopii dowodu? Mam tam kilka domen i nawet głupiego listu czy telefonu od nich nie miałem ;]


RE: Gdzie kupić domene ? - vankosiara - 16-05-2013 12:37

Mam domenę od az.pl już od miesiąca, też nie jestem pełno letni a żadnego dowodu nie chcieli. Z czego pamiętam trzeba podać PESEL, nr. tel, adres.


RE: Gdzie kupić domene ? - mmr - 16-05-2013 14:19

Ja polecam domeny.tv, rejestracja w kilka minut (sekund Smile ) nie trzeba żadnych skanów. Proste. Co do nazewnictwa domeny to fakt jeżeli dla polaków to staraj się wybrać z końcówką .pl
Jeżeli dla osób z zagranicy może być .com


RE: Gdzie kupić domene ? - dite-pl - 16-05-2013 14:47

Jeśli zależy Ci na tanim odnowieniu domeny po roku czasu, to jedną z najtańszych w tym temacie firm (a i jedną z najlepszych pod kątem profesionalizmu, obsługi etc.) jest Premium.pl

Rejestracja domen u nich jest w normalnej, rynkowej cenie (czyli coś około 12 zł brutto/szt.)

Coś o tym wiem, utrzymuję u nich prawie 180 domen.

Co do wyboru końcówki, to tak jak pisali poprzednicy, jeśli strona ma być adresowana do użytkowników z Polski, to końcówka jak najbardziej *pl, jeśli ogólnoświatowa, to *com (ale *pl też wtedy warto sobie zabezpieczyć).

Az.pl też spokojnie mogę polecić (tam po rejestracji domenę dostaniesz za darmo), tylko ceny przedłużeń są trochę wysokie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby taką domenę (otrzymaną za darmo, czy też zakupioną), po kilku dniach wytransferować do Premium.pl (sprawdzone na własnej skórze przynajmniej kilkadziesiąt razy). Brak papierologii, wszystko (tzn. transfer/cesja załatwiane elektronicznie), w kilka chwil sprawa jest załatwiona.

p.s. wybrałeś już nazwę dla swojej strony / sprawdzałeś czy domena jest wolna ?


RE: Gdzie kupić domene ? - draksone - 17-05-2013 18:53

UP
tak sprawdzałem,zrobie tak jak mówisz przedłuże potem w premium.pl,łap reputa
Mam tylko problem na az,bo kazdy pesel jaki wpisze to wyskakuje błędny,a matki pesela nie znam i nie bede sie pytał bo bedzie milion pytan po co mi to Jerk
Wiesz może ile wyświetleń dziennie może utrzymać taka darmowa strona na az.pl ?
Zastanawia mnie też czy nie będzie problemów jak wykupie za darmo dla firm
Regulamin na az :
Jeden Uczestnik będący przedsiębiorcą tj. osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna, jednostka organizacyjna posiadająca zdolność prawną, która w okresie trwania promocji dokona rezerwacji domeny .pl, funkcjonalnej, regionalnej, znajdującej się w puli domen zarządzanych przez NASK w celu związanym bezpośrednio z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą lub zawodową może, w okresie trwania promocji i na jej warunkach, dokonać rejestracji pięciu domen. Kolejne domeny rejestrowane są na zasadach określonych w cenniku Organizatora. Okres ważności domeny zarejestrowanej w ramach promocji wynosi 12 miesięcy od dnia zarejestrowania domeny w NASK.