Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Założenie forum, opinie - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Zarabianie na WWW - dyskusje, pytania i odpowiedzi (/Forum-Zarabianie-na-WWW-dyskusje-pytania-i-odpowiedzi-202)
+--- Wątek: Założenie forum, opinie (/Temat-Zalozenie-forum-opinie-68695)



Założenie forum, opinie - Vister81 - 01-05-2013 19:52

Witajcie Wink
Na początku od razu chcę zaznaczyć, że cały temat nie ma żadnej formy reklamowej Wink Dodam też, że "ewentualnie powstałe forum" nie mam zamiaru tutaj reklamować. Po prostu chcę się doradzić/ewentualnie zdobyć "ekipę".

Otóż pomysł jest taki, że założyłbym forum. Nie żadne konkurencyjne/podobne z zarabiam, etc. Czysto ogólne forum z nastawieniem na tematykę komputerową. Domena .pl to nie problem, hosting też się jakiś znajdzie. Teraz przychodzi na myśl pytanie - jak zacząć, czy wypali, i czy w ogóle jest sens.

Dodam, że nie raz posiadałem już wiele for, jednak było to dobre kilka lat temu, w dodatku na darmowych stronach pokroju fora.pl :] Teraz chciałbym założyć coś pół-profesjonalnego, bez żadnego nastawienia na dochód.

Na koniec - jeśli sam fakt by wypalił, to na pewno musiałbym znaleźć odpowiednią ekipę Wink Także nie wiem, czy mógłbym na zarabiam.com umieścić stosowną informację o "naborze".

Z góry dzięki za odpowiedź!

Jeśli temat nieregulaminowy, proszę zamknąć


RE: Założenie forum, opinie - Admin - 01-05-2013 19:58

Na początek zadaj sobie podstawowe pytanie - czy tematyka forum płynie w twoich żyłach i jest to twoja pasja, jeśli nie to bardzo trudno będzie Ci je wybić nawet przy inwestowaniu w nie. Jeśli jesteś przekonany że wiedza jaką posiadasz pozwoli Ci rozwiązać problemy z jakich użytkownicy boryjaką się na takowych forach to możesz rozważyć inwestycje, serwer i domena to żadne koszty, na pewno znacznie więcej musiałbyś wydać na pozycjonowanie (jeśli nie masz własnego zaplecza), by w ogóle zaistnieć. Tematyka którą wybrałeś jest bardzo mocno oblegana, więc wybicie się w tym temacie może być naprawdę trudne. Nie mam jednak zamiaru Cie zniechęcić, spróbuj, skoro prowadziłeś już kilka for więc jakieś doświadczenie już musisz mieć Smile


RE: Założenie forum, opinie - Vister81 - 01-05-2013 20:03

Powiem tak - można uznać mnie już za jako-takiego specjalistę w dziedzinie komputerowej, ot Hardware.

Pozycjonowanie to rzecz wiadoma. Na pewno musiałbym wydać sporo gotówki, jeśli chciałbym być na dobrej pozycji. Jednak jak wiadomo - wartościowa treść sama przyciąga klientów.

Sprawa trzecia, czyli tematyka - owszem, mamy naprawdę masę takich portali/for (w dodatku wiele działa jako rozbudowany Serwis & Forum, ot Benchmark), jednak komputery są naprawdę moją pasją, i raczej nie widzę siebie jako "administratora" forum o kucykach Lol

Dzięki za odpowiedź!


RE: Założenie forum, opinie - masterinho - 22-07-2013 14:47

Może lepiej założyć bloga/serwis i dodatkowo do tego forum? łatwiej będzie się pozycjonować wtedy. Samo forum ciężko pozycjonować, szczególnie na początku.