Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Start bez działalności gospodarczej - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Start bez działalności gospodarczej (/Temat-Start-bez-dzialalnosci-gospodarczej-68642)



Start bez działalności gospodarczej - Smokie - 01-05-2013 00:02

Chcę zacząć sprzedawać przedmioty na allegro w sposób z organizowany, jednak nie jestem pewien czy wbije się w nisze i cokolwiek zarobie. Czytałem gdzieś, że do 3 tys. dochodu nie trzeba mieć działalności gospodarczej ? Czy kto jest w stanie powiedzieć więcej na ten temat... chce wystawić powiedzmy 20 podobnych do siebie przedmiotów. Niech ktoś się wypowie. Nie znalazłem podobnego tematu


RE: Start bez działalności gospodarczej - Admin - 01-05-2013 09:25

Niestety, to nieprawda. Wszelka zorganizowana sprzedaż podlega założeniu działalności gospodarczej. Nawet jeżeli sprzedajesz na bardzo małą skalę, zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, powinieneś założyć firmę.
Inna sprawa jeśli sprzedajesz okazjonalnie, i pozbywasz się np. niepotrzebnych przedmiotów. W takim przypadku umowa sprzedaży na kwotę powyżej 1000zł (przez osobę która nie prowadzi działalności gospodarczej) zobowiązuje do złożenia deklaracji PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych) oraz do zapłaty podatku. W praktyce szara strefa to 1/3 sprzedawców allegro.


RE: Start bez działalności gospodarczej - mmr - 01-05-2013 10:11

Hmm...tak przy okazji. A co jeżeli sprzedaję nagrodę z konkursu, za którą podatek został zapłacony przez organizatora konkursu? Czy będzie musiał zostać zapłacony podwójny podatek?
Smokie co do niszy - to powinieneś przeprowadzić analizę rynku. Najprostszy sposób, skorzystać z narzędzia google keyword, sprawdzić na forach tematycznie związanych z tym produktem, w portalach ogłoszeniowych, itd.
Pamiętaj też, że rynek bardzo dynamicznie się rozwija, więc nawet jeżeli teraz nie będziesz miał konkurencji to ona bardzo szybko się pojawi Smile