Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Zgłoszenie do prokuratury - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Zgłoszenie do prokuratury (/Temat-Zgloszenie-do-prokuratury-68581)

Strony: 1 2 3 4 5


Zgłoszenie do prokuratury - Hosiek - 29-04-2013 17:55

Jako iż niedawno weszła ustawa obowiązku posiadania informacji o cookie na stronie internetowej, a byłem zajęty programowaniem, pobrałem jakiś darmowy skrypt wyświetląjący ową informacje. Po jednym dniu, zauważyłem iż wyświetlane są w niej również reklamy promujące allegro więc postanowiłem usunąć go z mojej strony i zamieściłem inny. Po bodajże dwóch dniach, zarejestrował się na moim forum użytkownik o nicku "admin" oraz napisał iż skrypt który posiadam nie jest zgodny z regulaminem gdyż pobrałem jakiś skrypt js który nie był dozwolony (chodziło o skrypt który usunąłem dwa dni wcześniej). Odpisałem mu iż został on usunięty ponieważ wyświetlał mi jakieś reklamy więc to zgłoszenie nie ma absolutnego sensu. Po kilku dniach została zablokowana moja domena a po napisaniu do supportu dowiedziałem się w końcu iż ktoś mnie z tego powodu zgłosił oraz sprawa została przekazana do prokuratury.

Mam się bać ? Smile


RE: Zgłoszenie do prokuratury - Traw3k - 29-04-2013 18:45

Co ja za bzdury czytam właśnie... Rolleyes

Z tego, co zrozumiałem - ktoś Cię podał do prokuratury za to, że miałeś zły skrypt informujący o plikach cookie na stronie? Jedyne, co mogłeś naruszyć i przez co taka sprawa mogłaby trafić na ławy sądu to prawa autorskie - czyt. pobrałeś skrypt, który był chroniony prawami autorskimi.
Drugie: z jakiej racji zablokowali Ci domenę? Bo jakiś typek napisał: "On złamał regulamin, zablokujcie go." - i o jaki regulamin chodzi...?


RE: Zgłoszenie do prokuratury - Hosiek - 29-04-2013 18:54

Dokładnie to pobrałem skrypt jednak kolor nie pasował do mojej strony, dlatego też pobrałem też plik js żeby to zmienić, i to jedyne co zrobiłem. Jak mówiłem po dniu wszystko usunąłem gdyż skrypt wyświetlał mi reklamy.

A domenę mi zablokowali własnie z tego powodu o jakim mówisz, poza tym nie dostałem o tym żadnych informacji o tym, żadnego maila, telefonu, nic.

Oto strona z jakiej pobrałem plik http://cookiesinfo.com/


RE: Zgłoszenie do prokuratury - Skipi - 29-04-2013 18:58

Strona dla polaków ?


RE: Zgłoszenie do prokuratury - Hosiek - 29-04-2013 19:03

Tak to polska strona, "http://cookiesinfo.com/"


RE: Zgłoszenie do prokuratury - Skipi - 29-04-2013 19:28

Ja sie pytam o twoja strone.


RE: Zgłoszenie do prokuratury - Hosiek - 29-04-2013 19:31

five-rp.pl - domena zakupiona w serv4web.pl, dedyk w ovh.pl
Moja strona jest po polsku.


RE: Zgłoszenie do prokuratury - bodek7654 - 30-04-2013 15:40

Prokuratura ma ważniejsze sprawy do załatwienia niż łapanie za brak skryptów na stronie , jaką ma to szkodliwość społeczną ? Na twoim miejscu napisałbym do supportu o przedstawienie konkretnych powodów i dowodów na owe zablokowanie domeny , jezeli ich nie maja niech odblokuja jesli cos napisza konkretnego przeanalizuj i napisz tutaj cos wymyslimy Cool , nie masz sie co bac , w najgorszym scenariuszu domena zostanie usunieta i jezeli cos za nia zaplaciles to stracisz to i tyle


RE: Zgłoszenie do prokuratury - Hosiek - 30-04-2013 17:01

Dzięki za podpowiedź, napisałem do nich w sprawie odblokowania domeny lub przedstawienia konkretnych dowodów. Zobaczymy co odpiszą.


RE: Zgłoszenie do prokuratury - bolo9797 - 30-04-2013 17:27

To co w tej polsce sie dzieje to masakra...