Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
"Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pozycjonowanie i Optymalizacja (/Forum-Pozycjonowanie-i-Optymalizacja-341)
+--- Wątek: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? (/Temat-Optymalizacja-bloga-czy-tez-nowy-hosting-68575)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - pikusix1 - 02-05-2013 16:41

Tak to jest jak macie za przeproszeniem gównianych serwisach hosting. Smile


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - Vister81 - 02-05-2013 16:46

No co jak co, ale Security to już był polecany wszędzie...

@EDIT
Czy w przypadku bloga PPA zainstalowanie wtyczki do tworzenia Cache będzie miało jakieś skutki uboczne?


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - Vister81 - 03-05-2013 20:02

Wybaczcie za tak nieregulaminowe odświeżanie, jednak dali mi czas do jutra - jeśli nie poprawię sytuacji CPU (aktualnie jest to 8% po instalacji Hyper Cache), to nie wiem...

Da się jakoś wyodrębnić z plików SAME posty + tagi? Bo wtedy bym od nowa wszystko ogarnął.


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - JaviDesire - 03-05-2013 20:10

Dodaj może jeszcze wtyczkę DB Cache Reloaded Fix i zobacz czy użycie CPU jeszcze spadnie, powinno coś pomóc.


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - Vister81 - 03-05-2013 20:19

Dodałem, mam nadzieję, że pomoże...

@EDIT

Lol, wskoczyło do 9%!


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - JaviDesire - 04-05-2013 00:22

Nie wiem jakiego szablonu używasz, ja jadę na Arrasie, który dość znacznie obciąża serwer, ale po instalacji 2 wyżej wymienionych wtyczek zasobnożerność znacznie spadła. Wywal może niepotrzebne pierdołki z szablonu, zmniejsz ilość postów na głównej stronie, skompresuj obrazki żeby mniej ważyły, zoptymalizuj bazę danych (masa poradników jest na necie) ewentualnie zmień szablon lub dogadaj się z nimi i dopłać trochę kasy.


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - Madroxx - 04-05-2013 00:31

(02-05-2013 16:41)pikusix1 napisał(a):  Tak to jest jak macie za przeproszeniem gównianych serwisach hosting. Smile

Ale jedziecie po kosztach i kupujecie najtańszy, gdzie są tragiczne limity i po odwiedzinach kilku tysięcy ludzi taki hosting wysiada.


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - mmr - 04-05-2013 08:22

Jeżeli potrzebujecie naprawdę dobrego hostingu bez limitów polecam GVO.
Transfer bez limitów, miejsce na twardym dysku 200GB + dodatkowe narzędzia takie jak zaawansowany autoresponder.
Hosting jest ze USA, ale jest też dostępny support w języku polskim.

Co do przeniesienia bloga, należy na świeżo zainstalowanej wersji bloga skorzystać z narzędzia do importowania, czyli wchodzimy w zakładkę Narzędzia->Import->Zainstaluj importer z WordPressa, aby zaimportować wpisy, strony, komentarze, własne pola, kategorie i tagi z pliku wyeksportowanego przez WordPressa.

Natomiast na tej obecnej wersji bloga najlepiej zrobić backup, a następnie również wejść w Narzędzia->Eksport i wyeksportować wszystko do pliku.


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - As7 - 04-05-2013 13:35

Ja zaczynałem miesiąc temu. To co miałem kupić jeden z najdroższych hostów ? Nie wiedząc co i jak z tym PPA i czy wgl to wypali ? Teraz na pewno bym kupił coś lepszego.


RE: "Optymalizacja" bloga, czy też nowy hosting? - Vister81 - 04-05-2013 13:41

Jestem podobno "rekordzistą" z tym CPU.

Żadne optymalizacje nie pomagają, ehh :/