Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Poradnik
[PORADNIK] Jak rozliczać się podatków - sieć afiliacyjna Zanox.com - Wersja do druku


+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Poradniki dotyczące Zarabiania przez Internet (/Forum-Poradniki-dotyczace-Zarabiania-przez-Internet-279)
+--- Wątek:
Poradnik
[PORADNIK] Jak rozliczać się podatków - sieć afiliacyjna Zanox.com (/Temat-PORADNIK-Jak-rozliczac-sie-podatkow-siec-afiliacyjna-Zanox-com-68467)



[PORADNIK] Jak rozliczać się podatków - sieć afiliacyjna Zanox.com - surfer0700 - 27-04-2013 14:42

Co prawda kończę już współpracę z firmą Zanox, aczkolwiek na koniec postanowiłem jeszcze przedstawić Wam sposób jak rozliczyć się z tą firmą za generowanie leadów.
Chciałem zrobić to już wcześniej, aczkolwiek zeszłoroczny PIT poszedł już dawno i nie pamiętałem dokładnie w jaką rubrykę Pani księgowa wpisała mi moje dochody.
A więc:

PIT-36


Pierwszą stronę uzupełniamy swoimi danymi, pesel, imię i nazwisko, dane adresowe - logiczne.

Rok podany u góry wpisujemy 2012 - nie 2013 !
Chodzi tutaj o ROK PODATKOWY, czyli rok w którym dany przychód uzyskaliśmy.

Następnie sposób opodatkowania zaznaczamy krzyżykiem:
6. [X]1. indywidualnie


D.1. DOCHODY I STRATY PODATNIKA

Podpunkt 8.
"Inne źródła, niewymienione w wierszach od 1 do 7 (w tym emerytury - renty z zagranicy)"


Przychód - jest to numerek 77. i tam wpisujemy kwotę uzyskaną w serwsie zanox.
Ponownie tę kwotę wpisujemy w polu numer 79.
Natomiast w 71. wpisujemy ZERO (0).

Następnie sumujemy całkowity przychód w polu numer 82. i tę samą kwotę wpisujemy w pole 84.

Następnie przechodzimy do strony 3/6, a konkretnie do punktu:
E. Odliczenie dochodu zwolnionego, strat i składek na ubezpieczenia społeczne.

Tutaj w pole 141. wpisujemy kwotę uzyskanego DOCHODU, czyli po prostu kwotę zarobioną na Zanox.com, ponieważ nie przechodzi ona żadnych zmian Smile

H. OBLICZENIE PODATKU

W polu 165. wpisujemy kwotę DOCHODU, a w polu 168. ją zaokrąglamy.
Czyli:
jeżeli Nasz dochód wyniósł 24,502,82
to w polu 165. wpisujemy 24,502,82
a w polu 168. 24,503.

W polu 169. wpisujemy stopę procentową, obliczamy ją następująco:
Cytat:Obliczenie stopy procentowej dla podatników rozliczających swoje dochody:

indywidualnie - od sumy dochodów wykazanych w poz. 165 i 166 należy obliczyć podatek według skali, a następnie ustalić stopę procentową, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. W tym celu należy kwotę podatku obliczonego według skali podzielić przez sumę kwot wykazanych w poz. 165 i 166, a następnie pomnożyć przez 100.
źródło: http://www.brsaldo.pl/podatki/broszura-pit-36/11-pit36/30-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-h-obliczenie-podatku

Stopę którą wyszła należy wpisać również w polu 173 i 183.
W polu 184. zaokrąglamy Naszą stopę, czyli jeżeli stopa wynosi 55,42 to w pole 184. wpisujemy 55.


J.:
Cytat:W tej części podatnicy dokonują obliczenia zobowiązania podatkowego.
PODATEK NALEŻNY
W poz. 184 podatnicy wykazują podatek należny, po zaokrągleniu do pełnych złotych, w ten sposób, że końcówki kwot wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, a końcówki kwot wynoszące 50 i więcej groszy podwyższa się do pełnych złotych.
W poz. 185 podatnicy wpisują kwotę należnych zaliczek wykazanych w części D w poz. 85, 128, 131 i 132.
źródło: http://www.brsaldo.pl/podatki/broszura-pit-36/11-pit36/32-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-j-obliczenie-zobowi%C4%85zania-podatkowego

I jeżeli chodzi o Zanox.com to byłoby na tyle Smile
Oczywiście stosując się do powyższych instrukcji należy mieć na uwadze to że pisze ją osoba:
- niezamężna,
- która dochód uzyskała tylko i wyłącznie przez serwis zanox.com,

Tak rozliczyła mnie Pani Księgowa, więc wszystko powinno być w porządku. Smile
Może komuś się przyda.

Pytania? Uwagi? Komentarze? - proszę pisać tutaj.