Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Uploading (/Forum-Uploading-282)
+--- Dział: Dyskusja o Uploadzie (/Forum-Dyskusja-o-Uploadzie-286)
+--- Wątek: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny (/Temat-Przeniesienie-z-darmowego-hostingu-na-platny-68260)

Strony: 1 2


Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Wader - 23-04-2013 17:26

Cześć Wink

Chciałbym się przenieść z darmowego hostingu hostinger na lepszy, płatny, lecz niestety takie zabawy są trochę dla mnie nowością.

Co mam zrobić, aby przenieść całego wordpressa? Próbowałem skopiować wszystko z FTP darmowego na płatny, lecz za bardzo to nic nie dało. Strona nawet nie chciała się załadować.


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - m4rcin93 - 23-04-2013 17:40

Wejdź w swój cPanel, tam poszukaj PhpMyAdmin.
Znajdź Eksportuj i wyeksportuj swoją bazę na swojego kompa.

Potem na nowym hostingu też wejść w cPanel a potem w PhpMyAdmin.
Następnie Import i z importuj tą starą bazę.

Pliki z WP mogą być te same co na starym hoście albo nowe, jak wolisz.


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Wader - 23-04-2013 17:56

Wielkie dzięki, przeniosłem, lecz mam jeszcze malutki problem. Mam błąd połączenia z bazą danych; pewnie trzeba gdzieś zmienić dane tej mojej bazy w ftp, tylko gdzie? Podpowie ktoś? Big Grin


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - m4rcin93 - 23-04-2013 17:58

Połącz się z FTP na nowym hoście.
Wejdź do folderu z Wordpressem.
Znajdź plik "Config.php".
Otwórz go i zedytuj nazwę bazy,login i hasło usera nowego hosta.


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Wader - 23-04-2013 18:07

W config.php, nie było gdzie i znalazłem coś podobnego i okazało się tym dobrym (wp-config.php) Big Grin

Jeszcze raz, wielkie dzięki.


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Wader - 23-04-2013 18:11

A jak jest z domenami? Chciałbym kupić w ut.pl, lecz nie wiem czy podawać swoje prawdziwe dane? Będę musiał potem przedłużać? Będą wysyłać jakąś korespondencję? Cokolwiek?

@edit
Dodam, że nie mam 18 lat.


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - m4rcin93 - 23-04-2013 18:28

No właśnie o ten plik mi chodziło, o wp-config.php Tongue

Nic nie wysyłają takie strony, ale dane trzeba prawdziwe, bo chyba wiesz czym to grozi. Smile
Jeśli będziesz chciał przedłużyć, to sobie przedłużysz, to już od Ciebie zależy. Smile


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Wader - 23-04-2013 19:42

Jak i czy da się zrobić coś takiego, abym na jednym serwerze WWW miał dwie domeny? Ponieważ, mam trochę miejsca oraz nieograniczony transfer to mógłbym wziąć dwa blogi na jeden serwer Wink


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Kzn - 23-04-2013 19:55

Oczywiście, że można tak zrobić. Wystarczy, że dodasz w panelu drugą domenę i stworzysz dodatkową bazę danych pod niąSmile


RE: Przeniesienie z darmowego hostingu na płatny - Wader - 24-04-2013 15:59

Mam teraz jakiś mały problem, wszystko wgrałem, lecz strona nie chce w ogóle się załadować. Nie wiem co się może dziać. Na stronie wyskakuje: 500 Internal Server Error.

Co może być powodem? Jeżeli chodzi o uprawnienia, to raczej są OK. Dla folderów 755, a dla plików 644. Chwilowo działam także na subdomenie hostingu, ponieważ podczepiłbym moją domenę dopiero gdybym to wszystko naprawił..Wink