Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Argentyński kardynał nowym papieżem. Przybrał imię Franciszek I - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Wiadomości (/Forum-Wiadomosci-117)
+--- Wątek: Argentyński kardynał nowym papieżem. Przybrał imię Franciszek I (/Temat-Argentynski-kardynal-nowym-papiezem-Przybral-imie-Franciszek-I-66275)



Argentyński kardynał nowym papieżem. Przybrał imię Franciszek I - Gittech - 13-03-2013 20:37

Nowo wybrany papież należy do zakonu Jezuitów.

Na placu świętego Piotra są tłumy wiernych, które oczekiwały na wybór nowego papieża mimo padającego w Rzymie deszczu. Słychać oklaski, bicie dzwonów i okrzyki "niech żyje papież". Niektórzy tańczą i skaczą z radości. Nad głowami widać flagi różnych narodów, w tym także polskie.

Radio watykańskie poinformowało, że 115 kardynałów wybrało nowego papieża w piątym głosowaniu.

Tekst zapożyczony od polskieradio.pl

Jestem tylko ciekaw, czy Franciszek I zmieni coś w naszym kościele...


RE: Argentyński kardynał nowym papieżem. Przybrał imię Franciszek I - Max998 - 13-03-2013 20:51

To też ciekawostka papież z Argentyny. Smile
Wygląda całkiem sympatycznie i życzę mu powodzenia i wszystkiego dobrego.

Chciałbym zobaczyć to na żywo gdy wybierali tego papieża tam na miejscu a już w ogóle jakie tam musiały być emocje gdy wybrali naszego Jana Pawła II.


RE: Argentyński kardynał nowym papieżem. Przybrał imię Franciszek I - Al8 - 31-03-2013 22:04

Poki co na mnie zrobil bardzo pozytywne wrazenia. Podoba mi sie jego skromnosc, bo jednak taki powinien byc kosciol. Widac rowniez, ze jest bardzo serdecznie nastawiony do wiernych. Troszke przypomina mi naszego Jana Pawla II Smile