Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Podatki od zarobków internetowych - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie przez Internet (/Forum-Zarabianie-przez-Internet-33)
+--- Dział: Dyskusja o Zarabianiu (/Forum-Dyskusja-o-Zarabianiu-248)
+--- Wątek: Podatki od zarobków internetowych (/Temat-Podatki-od-zarobkow-internetowych-66230)



Podatki od zarobków internetowych - Dona - 12-03-2013 19:10

Witam. Mam 15 lat, i od pewnego czasu planuje założyć serwer minecraft z możliwością zarabiania pieniędzy, na wszelkich dodatkach dla graczy, kupujących je poprzez SMS. I tu moje pytanie, jak w tym przypadku będzie z podatkami..?


RE: Podatki od zarobków internetowych - miniek9090 - 12-03-2013 19:18

wg prawa musisz ofiarować dla państwa 18% podatku (mozesz to zrobić raz w roku lub co miesiąc , jak Ci wygodniej) i na koniec roku wypełnić pit . jeżeli nie masz 18 lat to dopisz kwote do pitu rodziców . jeżeli kwota roczna wyniesie mniej niż ~3k zł US zwróci Ci ją, ale i tak musisz odprowadzic w picie Smile


RE: Podatki od zarobków internetowych - Dona - 12-03-2013 19:21

(12-03-2013 19:18)miniek9090 napisał(a):  wg prawa musisz ofiarować dla państwa 18% podatku (mozesz to zrobić raz w roku lub co miesiąc , jak Ci wygodniej) i na koniec roku wypełnić pit . jeżeli nie masz 18 lat to dopisz kwote do pitu rodziców . jeżeli kwota roczna wyniesie mniej niż ~3k zł US zwróci Ci ją, ale i tak musisz odprowadzic w picie Smile
A co, gdyby pieniądze szły tylko na utrzymanie serwera, a ja nie miałabym z tego żadnych zysków..? No i kolejna opcja, kiedy część pieniędzy idzie dla mnie, część na serwer..


RE: Podatki od zarobków internetowych - Admin - 12-03-2013 19:24

(12-03-2013 19:18)miniek9090 napisał(a):  wg prawa musisz ofiarować dla państwa 18% podatku (mozesz to zrobić raz w roku lub co miesiąc , jak Ci wygodniej) i na koniec roku wypełnić pit . jeżeli nie masz 18 lat to dopisz kwote do pitu rodziców . jeżeli kwota roczna wyniesie mniej niż ~3k zł US zwróci Ci ją, ale i tak musisz odprowadzic w picie Smile
Głupota.

@temat
Na wstępie zaznaczę że każda działalność zarobkowa prowadzona w sposób ciągły i zorganizowany wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej.
Podatek dochodowy możesz płacić w formie zawarcia umowy z pośrednikiem np. Dotpay czy Homepay, (chociaż tego pierwszego odradzam) w formie umowy o zlecenie czy o dzieło (wydaje mi się że takową wydają). Twoja prowizja za usługi sms to dochód, dochód MUSI być opodatkowany. Tylko wtedy nie ma możliwości wpisywania sobie w koszty ceny zakupionych towarów - aby to robić musisz mieć działalność gospodarczą. W tym przypadku koszty uzyskania przychodu wynoszą 20%


(12-03-2013 19:21)Dona napisał(a):  A co, gdyby pieniądze szły tylko na utrzymanie serwera, a ja nie miałabym z tego żadnych zysków..? No i kolejna opcja, kiedy część pieniędzy idzie dla mnie, część na serwer..

Żadna z opcji. Nie masz firmy, więc nie masz możliwości odliczenia kosztów serwera.


RE: Podatki od zarobków internetowych - Scoobyx - 12-03-2013 19:29

To musisz tak czy inaczej rozliczyć się z tych pieniędzy, żeby później je znowu obrócić. This is Poland! Undecided


RE: Podatki od zarobków internetowych - Dona - 12-03-2013 19:33

Ile osób - tyle zdań..
"ciągłość i zorganizowanie", jednakże nigdy nie wiadomo jakie będą zyski i ile taki serwer pociągnie.. Kilka tygodni, miesiąc czy rok.. W końcu to tylko gra i nigdy nie można tego przewidzieć.


RE: Podatki od zarobków internetowych - daniel42na - 12-03-2013 19:34

Nikt tu nie mówi o planowaniu, rozliczasz się z dochodów które były a nie będą.


RE: Podatki od zarobków internetowych - Dona - 12-03-2013 19:36

Planowanie czy nie, warto wiedzieć co i jak, czyż nie..?


RE: Podatki od zarobków internetowych - Admin - 12-03-2013 19:42

Klarowną odpowiedź już otrzymałeś, więc nie rozumiem powyższego postu.