Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
państwo policyjne nadchodzi - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: państwo policyjne nadchodzi (/Temat-panstwo-policyjne-nadchodzi-66222)

Strony: 1 2 3 4


państwo policyjne nadchodzi - Verb22 - 12-03-2013 16:55

Pieniądze nie biorą się znikąd, a że wystawne życie wysokich urzędników kosztuje niemało, trzeba wciąż szukać nowych sposobów, by ograbiać Polaków. Fotoradary i mandaty już nie wystarczą. Ministerstwo Finansów ma nowy pomysł jak prześwietlać Polaków, by płacili wyższe podatki. Wprost nie można podnieść i tak wysokich podatków, bo nie wolno narażać się wyborcom. Trzeba więc próbować inaczej.   

Dziennik Gazeta Prawna dotarł do założeń projektu nowelizacji  ordynacji podatkowej autorstwa  ministerstwa finansów. Jednym z kluczowych pomysłów jest wprowadzenie klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Na podstawie tego dokumentu urząd skarbowy będzie mógł sprawdzić każdy przelew zrobiony przed podatnika i ocenić, czy przypadkiem nie chciałeś oszukać fiskusa.  

Urząd skarbowy sprawdzi twój każdy przelew i jeśli nie znajdzie uzasadnienia biznesowego uzna, że celem transakcji było uzyskanie korzyści podatkowej. W myśl, masz mniej płacisz mniej. Dlatego fiskus chce zastrzec sobie prawo, że gdy podatnik przeprowadzi wiele różnorakich transakcji, po to, aby w ocenie skarbówki uniknąć zapłacenia podatku, urząd i tak wezwie  do uiszczenia wyższej kwoty  – pisze Dziennik Gazeta Prawna.  

Dodatkowo resort finansów chce też zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do tajemnicy bankowej. Chodzi o to, by organy podatkowe miały dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków, włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach oraz tytułach przekazów. Fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów.


No to wielu z nas ma przerąbene bo często zarabiamy na rzeczach, z których nie da się rozliczyć (buxy - co kurwa, mam jechać do usa po pita za 20 $ zarobione w neobux..)


źródło info: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/421776,minister-rostowski-zarzuca-siec-skarbowka-nie-daruje-nikomu.html


RE: państwo policyjne nadchodzi - CMRR - 12-03-2013 17:00

Witamy w POLSCE


RE: państwo policyjne nadchodzi - miniek9090 - 12-03-2013 17:02

wtf jak ktoś dostanie prezent na paypal to też musi odliczyć podatek za 20 gr?
za buxy można rozliczyć się chyba , dajesz do innych dochodów ;p
niech ta banda krętaczy pod mostem śpi..
może jeszcze beda nam sprawdzali do tego stany konta w komorkach Lol


RE: państwo policyjne nadchodzi - Verb22 - 12-03-2013 17:02

po prostu wyjść na ulice, złapać tego gnoja rostowskiego za ja.a i powiesić. Tyle możemy zrobić. Kiedy nadejdą czasy żeby wszczepiać na czipy i obserwować na każdym kroku..


RE: państwo policyjne nadchodzi - daniel42na - 12-03-2013 17:03

Nigdy nie przejdzie totalna kontrola..
Dlaczego?
Dlatego, że ci którzy rządzą tak samo, elegancko trzepią "lewą" kase.. więc taki krok to strzał w stope.

Przykładem mogą być nawet głupie wynajmowane mieszkania dla studentów, wielu właścicieli to urzędaski.
Kto z nich odprowadza z tego podatki(?) - nikt.
Sam wynajmowałem u takiego pana. Smile


RE: państwo policyjne nadchodzi - surfer0700 - 12-03-2013 17:03

Miałem się przeprowadzić do Poznania, ale chyba jednak wyjadę za granicę. Mimo że Polska jest już na dnie, to świetnie jej idzie jego przekopywanie.... Tragedia.


RE: państwo policyjne nadchodzi - miniek9090 - 12-03-2013 17:05

ktoś kiedyś mówił o ominięciu kontroli podatkowej , tylko zapomniałem w jakim temacie ... niby wypłacało się na konto bankowe poza krajem ale dalej to nie wiem .


RE: państwo policyjne nadchodzi - Nicktim - 12-03-2013 20:53

Obywatelstwo czas zmienić.


RE: państwo policyjne nadchodzi - kleomenes - 12-03-2013 21:14

Większość rzeczy da się obejść. Walić system. Problem w tym, że to działa w dwie strony. Albo my wydymamy polityków i ten cały grajdołek albo na odwrót Big Grin Jak widzicie wszystko sprowadza się do dymania Sex

Jerk


RE: państwo policyjne nadchodzi - Max998 - 12-03-2013 21:15

Może nie obywatelstwo bo polakiem będę zawsze a Polska to moja ojczyzna, która właśnie jest okradana i sprzedawana przez ludzi którzy rządzić nie powinni.
Jako obywatel Polski chcę się czuć bezpiecznie czyli mieć pracę, pieniądze i opiekę medyczną wtedy kiedy potrzebuję a nie wtedy kiedy uznają to za stosowne czyli pogotowie nie przyjdzie do mnie kiedy np. dostanę takiego skurczu, że nie dojdę do najbliższego lekarza a ewentualnie wtedy kiedy wypadnę z okna na 10 piętrze.
Podatki niebawem będą nawet za otworzenie okna i wpuszczanie do domu polskiego powietrza.

Cóż, jak oglądam różne statystyki (nie tylko TVN 24 bo tam PO zawsze ma większość głosów) to widzę niestety iż co by się nie działo to i tak połowa polaków nadal ufa i docenia to co robi dla nas PO. Nie wiem czy ludzie są ślepi bądź po prostu lubią być brani za idiotów.

W każdym przemówieniu tuska temat zawsze schodzi na Kaczyńskiego jaki to on zły i co on robi z Polską. Otóż okazuje się, że robi mimo wszystko nie wiele bo to nie on jest u władzy. Śp. prezydent Kaczyński często pojawiał się w TV i coś dla Polski robił a co robi obecny prezydent? Wali byki lub goli wąsy ew. podpisuje wszystko to co da mu do podpisania tusk.

Zastanawia mnie tylko to co jeszcze musi się stać by w końcu przegnać władze PO.. Obawiam się, że nic bo i te wybory (odpukać) wygrają a wtedy będzie już tylko coraz gorzej - wiem trudno w to uwierzyć podczas takiego dna jakie jest teraz.

Na koniec.
Zajęli by się tym co trzeba a nie myśleli jak tu napchać kasy za wybitne osiągnięcia rządu - pytam jakie? Śmierć kolejnego dziecka bądź człowieka?

Tak bardzo chcemy być drugą Ameryką lecz tam nie pozwolą na śmierć dziecka a gdy się ktoś skaleczy to przyjeżdża nawet straż pożarna przed pogotowiem (własne doświadczenia)..

Żeby w cywilizowanym kraju uniewinniać osobę (brak dowodów) z zarzutem zabójstwa mimo iż są świadkowie zdjęcia z kamer itp.? Upada wszystko niebawem nawet LOT upadnie..

Coraz częściej wątpię w to by nasza ojczyzna się odrodziła i coraz częściej zastanawiam się nad wyjechaniem z tego kraju..

Dziękuję za wysłuchanie.