Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba (/Temat-Odprowadzanie-podatku-nieletnia-osoba-66113)



Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - poczmail - 10-03-2013 12:55

Jestem osobą niepełnoletnią. Odnoszę w skali miesiąca względnie stałe zyski, ktore po rocznym podliczeniu przekraczają kwotę wolną od podatku. Generalnie chcialbym się spytać - czy muszę rozliczać z tego PIT'a, czy też nie? Bo słyszalem, że możliwa jest opcja odprowadzania danego procentu na rzecz US co miesiąc. Wowczas chyba nie jest konieczne uzupełnienianie PIT'a. Proszę o pomoc osob, które mają w tej dziedzinie doświadczenie. Najbardziej odpowiadałaby mi możliwość comiesięcznego odprowadzania podatku od zarobionych kwot - jak jednak to odpowiednio "skonfigurować" z fisksuem? I ile ten procent wynosi?

Dziękuje za pomoc.


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - diabloo07 - 10-03-2013 13:05

Odprowadzasz miesięcznie 18% dochodu, ale później i tak musisz złożyć PIT roczny z tego co wiem.


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - poczmail - 10-03-2013 13:25

Po prostu przelewam 18% na konto, tak?


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - Kerak - 11-03-2013 16:45

No właśnie, dobrze jakby to ktoś wytłumaczył Smile


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - poczmail - 15-03-2013 08:46

Czy mogłby ktoś kompetentny i doświadczony w kwestii prawa odpowiedzieć na nasze pytania? Wink


Odp: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - miniek9090 - 15-03-2013 09:50

jezeli nie jestes oblatany to idz do ksiegowej i za okolo 100 zl bedziesz mial to z glowySmile

mobile phone-brak polskich znakow


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - poczmail - 29-03-2013 12:48

Podbijam temat - może ktoś będzie w stanie ze 100%-ową pewnością mi odpowiedzieć. Wink


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - Gittech - 29-03-2013 14:23

Na forum powinien się pojawić jakiś podpięty, szczegółowy poradnik, bo za dużo już jest takich tematów...


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - Szaman1644 - 29-03-2013 14:28

Powinni wszystko w urzędzie wam za friko wytłumaczyć.


RE: Odprowadzanie podatku - nieletnia osoba - rachman - 21-04-2013 01:30

Dzwonisz na KIP albo najlepiej do swojego US i Ci wytłumaczą. Możesz się rocznie rozliczać w pit albo ryczałtowo co miesiąc i wtedy mniejszy podatek płacisz (ale to nie zwalnia z rocznego rozliczenia i tak, z tego co się domyślam), trzeba to zgłosić przed takim rozliczaniem i dostać zgodę naczelnika US. Jakoś tak. I nie wszystkie dochody się tak da rozliczać z tego co zapamiętałem...