Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
VAT czy Ryczałt - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: VAT czy Ryczałt (/Temat-VAT-czy-Ryczalt-64727)



VAT czy Ryczałt - Killer - 12-02-2013 11:10

VAT czy Ryczałt

Witajcie,

chciałbym się poradzić osób które prowadzą działalność gospodarczą lub mają jakąś wiedzę w tym temacie, od pewnego czasu prowadzę firmę (przymus z uwagi na wysokie i stałe zarobki), od razu zostałem vatowcem.
Zastanawia mnie czy był to dobry wybór i czy przy przychodzie około 25-30tys (brutto) i kosztach około 2tys zł /msc (brutto) warto zostać przy tej formie?
Dochód jest generowany dzięki "usługom", nie ponoszę prawie żadnych kosztów.

Od jakiego progu trzeba zostać vatowcem w 2013 roku? Czy przy moich dochodach jest w ogóle sens zmieniać cokolwiek? Na dzień dzisiejszy około 6tys miesięcznie muszę oddać państwu (vat/dochodówka).


RE: VAT czy Ryczałt - LessiPL - 12-02-2013 18:00

Jeśli wystawiasz dużo faktur to lepiej wybrać zasady ogólne, a potem jeśli przekroczysz sprzedaż VAT wejdzie automatycznie.
Przy ryczałcie nie masz tyle papierkowej roboty, masz tańszą księgową i mniejszą szansę na kontrolę skarbową.


RE: VAT czy Ryczałt - matig20 - 26-02-2013 20:29

witam ... myślę ze w twoim wypadku lepiej jest być na ryczałcie Wink ja jestem na vacie i przy dochodzie powyrzej 3 tys na rok płacę podatek dochodowy.. 18% jednak ze mam działalnośc gosp. firme rem-bud moge poprez zakup materiałów bud.. obniżać koszty dochodowe itp... koszty prowadzenia firmy masz małe Tongue nie wiem jak jest na ryczałcie z tym podatkiem dochodowym ale z tego co mi wiadomo to jest liniowy i jest niższy


RE: VAT czy Ryczałt - Mksuzi - 03-03-2013 04:11

Killer. Mam znajomego, który w podobny sposób co ty zarabia - powiedzmy.
Praktycznie ponosi zerowe koszty.

Wybrał ryczałt i raz do roku oddaje państwu bodajże 8,5%.

Forma ta dla niego jest o wiele lepsza, gdyż:

- rozlicza się raz na rok (oszczędności na księgowej)
- nikt nie śledzi jego poczynań (wolna amerykanka w porównaniu do Vatowca gdzie za 1 zł mogą ci firmę rozpieprzyć biurokraci)
- w przeliczeniu na na Vatowca wychodziło mu, że państwu musiał oddać kilkanaście tysięcy więcej w ciągu roku.

Przelicz sobie wszystko na spokojnie czy ci się to opłaca. Ale myślę, że przy Twojej profesji to będzie strzał w dziesiątkę.

Pozdrawiam


RE: VAT czy Ryczałt - Stworkowaty - 03-03-2013 10:55

@Poloduda, myślisz że dostaniesz technikę Killera? hahhahahaha, on zarabia na SMS'ach premium, własna nisza. Nie musisz wierzyć ze tyle zarabia, wystarczy że on te pieniądze ma. ; )


RE: VAT czy Ryczałt - Killer - 03-03-2013 11:14

(03-03-2013 04:11)Mksuzi napisał(a):  Killer. Mam znajomego, który w podobny sposób co ty zarabia - powiedzmy.
Praktycznie ponosi zerowe koszty.

Wybrał ryczałt i raz do roku oddaje państwu bodajże 8,5%.

Forma ta dla niego jest o wiele lepsza, gdyż:

- rozlicza się raz na rok (oszczędności na księgowej)
- nikt nie śledzi jego poczynań (wolna amerykanka w porównaniu do Vatowca gdzie za 1 zł mogą ci firmę rozpieprzyć biurokraci)
- w przeliczeniu na na Vatowca wychodziło mu, że państwu musiał oddać kilkanaście tysięcy więcej w ciągu roku.

Przelicz sobie wszystko na spokojnie czy ci się to opłaca. Ale myślę, że przy Twojej profesji to będzie strzał w dziesiątkę.

Pozdrawiam

W sumie nie powiedziałeś mi nic czego bym nie wiedział Tongue mimo tego wciąż nie wiem czy mógłbym coś obniżyć, we wtorek podjadę do biura rachunkowego i zapytam o konkrety, jak dostane szczegółowe informacje to podzielę się nimi na forum Smile


RE: VAT czy Ryczałt - Beliarossi - 03-03-2013 12:42

ja jestem na ryczalcie od sierpnia tamtego roku mam firme budowlana. Co prawda na vacie mozna szybko poleciec ty wystawisz fakture ktos ci nie zaplaci i juz masz w plecy. na ryczalcie wiadomo nie odliczysz paliwa itd.
Ale placic 8,5% chyba lepiej? ja odradzam vatSmile


RE: VAT czy Ryczałt - bombel56 - 20-12-2013 16:15

Broń się rękami i nogami przed VATem. Szczególnie jeśli tak jak mówisz masz małe koszty. Paliwo od przyszłego roku prawdopodobnie też nie odliczysz w takiej kwocie jak byś chciał.