Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? (/Temat-Jak-rozliczyc-sie-z-zarobkow-PPA-63901)



Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - Pablo1878 - 26-01-2013 14:31

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób rozliczyć się z zarobionych pieniędzy z PPA? Szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych informacji, dlatego przyda mi się jakaś konkretna pomoc, która odpowie na wszystkie moje pytania. Dodam, że jeszcze nie mam ukończyć 18 lat. Smile


Pozdrawiam,

Paweł


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - surfer0700 - 26-01-2013 15:08

W PIT'cie uzupełniasz rubrykę "Dochód Dodatkowy", kwotą którą zarobiłeś w ciągu roku.


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - Pablo1878 - 26-01-2013 15:23

(26-01-2013 15:08)surfer0700 napisał(a):  W PIT'cie uzupełniasz rubrykę "Dochód Dodatkowy", kwotą którą zarobiłeś w ciągu roku.

Raczej mój opiekun wypełnia.Smile Czyli dopiero rozliczać się będę w 2014roku czy już w tym?


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - diabloo07 - 26-01-2013 15:28

Jeśli w poprzednim roku zarobiłeś coś, to w tym.


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - poczmail - 27-01-2013 19:23

Wreszcie jakaś konkretna odpowiedź. Big Grin
To i ja zadam tu kilka pytań. Również jestem niepełnoletni.

1) Jeśli w ciągu roku mam jakikolwiek zysk to opiekun prawny nie uzyska odpisu podatkowego?
2) Jeżeli generuję stały zysk, jak można "ustawić" comiesięczne odprowadzanie składek? Wtedy już nie muszę wypełniać PIT'a?


Dziękuję

Pozdrawiam


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - poczmail - 10-02-2013 20:06

Mógłby ktoś odowiedzieć na powyższe pytania? Smile


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - diabloo07 - 13-02-2013 01:07

(27-01-2013 19:23)poczmail napisał(a):  Wreszcie jakaś konkretna odpowiedź. Big Grin
To i ja zadam tu kilka pytań. Również jestem niepełnoletni.

1) Jeśli w ciągu roku mam jakikolwiek zysk to opiekun prawny nie uzyska odpisu podatkowego?
2) Jeżeli generuję stały zysk, jak można "ustawić" comiesięczne odprowadzanie składek? Wtedy już nie muszę wypełniać PIT'a?


Dziękuję

Pozdrawiam

1. Odliczenie przysługuje rodzicom jeżeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów podlegających opodatkowaniu na zasadach ogólnych według skali podatkowej (art. 27 ustawy o PIT) bądź dochodów podlegających opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 30b ustawy o PIT w łącznej wysokości przekraczającej kwotę 3089 zł.
2. Począwszy od 1 stycznia 2007 r. płatnicy nie mają już obowiązku sporządzania comiesięcznych deklaracji określających wysokość potrąconych i podlegających wpłacie do urzędu skarbowego zaliczek PIT.
Po prostu płatnicy potrącają zaliczki i wpłacają je w ciągu roku podatkowego na rachunek urzędu skarbowego, a na koniec roku składają stosowne deklaracje zbiorcze.


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - vipper - 22-02-2013 13:24

Czyli jeżeli zarobi ktoś mniej niż 3089zł nie musi odprowadzać?


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - rozekrr - 22-02-2013 13:26

Należy się rozliczać z każdej zarobionej kwoty, nawet tej wolnej od podatku. Tyle już o niej się pisało...


RE: Jak rozliczyć się z zarobków PPA? - diabloo07 - 22-02-2013 17:16

Musi odprowadzać, lecz zwróci mu to US po rozliczeniu rocznym Wink