Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Czy warto nazywać obrazki na blogu? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Pozycjonowanie (/Forum-Pozycjonowanie-398)
+--- Dział: Pytania i Problemy dotyczące SEO (/Forum-Pytania-i-Problemy-dotyczace-SEO-400)
+--- Wątek: Czy warto nazywać obrazki na blogu? (/Temat-Czy-warto-nazywac-obrazki-na-blogu-63163)



Czy warto nazywać obrazki na blogu? - Driver494 - 10-01-2013 17:40

Witam.
Ostatnio spotkałem się z dziwnym zjawiskiem. Mianowicie jeżeli nazwę jakoś obrazek nazwą np. jakiegoś hack'a do gry pojawi się on w google grafika a w zwykłym google strony nie widać.

Czy warto więc nazywać obrazki? Czy wpływa to na SEO?
Zwiększa to przecież prawdopodobieństwo, że ktoś ukradnie mi nisze.


RE: Czy warto nazywać obrazki na blogu? - Admin - 10-01-2013 18:16

Atrybut alt dla obrazków to alternatywny tekst, który informuje boty o treści obrazków.
Z uwagi na fakt że boty nie umieją czytać treści obrazków, dobrze jest dodawać taki artybut w postaci słowa kluczowego, może pomóc lepiej wypozycjonować stronę. Atrybut ten jest przydatny przy szukaniu grafiki w Google na dane słowo kluczowe. Po wpisaniu danego słowa wyszukiwarka wyświetli obrazki z naszej strony opisane słowem kluczowym. Nie zmienia to jednak znacząco pozycji w wyszukiwarce.


RE: Czy warto nazywać obrazki na blogu? - Max998 - 10-01-2013 19:20

Ja tam nigdy nie nazywam obrazków a mimo to jakimś cudem są w galerii..