Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Oszustwa / Scam (/Forum-Oszustwa-Scam-140)
+---- Dział: Takeagift (/Forum-Takeagift-45)
+----- Dział: Takeagift Odpowiedzi (/Forum-Takeagift-Odpowiedzi-73)
+----- Wątek: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] (/Temat-30-Kwietnia-Zadanie-nr-1-Pilka-Nozna-6291)

Strony: 1 2


30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - Lukisss - 30-04-2010 12:04

1. w średniowiecznej Anglii
2. XIX
3. 1904

Tekst:
Nie jest możliwe ustalenie prapoczątków piłki nożnej. W grę przypominającą dzisiejszą piłkę nożną grano już w przedkolumbijskiej Ameryce (rytualne zawody Azteków), czy średniowiecznej Wenecji (calcio).

Sam termin football pojawił się prawdopodobnie w średniowieczu w Anglii, a używano go do określania różnych gier, jednakże nie tych, które polegały na kopaniu piłki, ale tych, w które grano "na piechotę" (czy też na stopie, po angielsku on foot).

Właśnie w Anglii w połowie XIX wieku zainaugurowano pierwsze rozgrywki. Tam też, w połowie wieku, po raz pierwszy spisano przepisy gry w piłkę nożną. Miały one na celu ujednolicenie zasad gry, której licznie oddawali się angielscy studenci i uczniowie prywatnych szkół. Pierwsze przepisy, w kształcie zbliżonym raczej do współczesnej gry rugby, powstały w Trinity College podczas spotkania, w którym uczestniczyli także przedstawiciele szkół prywatnych (public school) Eton College, Harrow School, Rugby School, Winchester College i Shrewsbury School, ale zasad tych nie udało się szerzej rozpowszechnić. Co więcej, niektóre kluby, jak na przykład Sheffield F.C., próbowały wprowadzać własne zasady i zakładały własne związki piłkarskie.

Te sytuacje przyspieszyły powstanie The Football Association, Angielskiego Związku Piłki nożnej (zobacz: piłka nożna w Anglii), która w 1863 roku ostatecznie ustaliła jednolite przepisy. Obecnie zasady gry reguluje International Football Association Board (IFAB).

W 1904 roku w Paryżu powstała Międzynarodowa Federacja Związków Piłkarskich. Zadeklarowała ona zaakceptowanie zasad ustalonych przez IFAB, ale już w 1913 roku udało jej się umieścić w niej własnych przedstawicieli.


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [ - kret05 - 30-04-2010 12:11

dzieki + leci Smile


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - waski88 - 30-04-2010 12:13

pozytywnie


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - sQcha - 30-04-2010 12:37

Plusik poleciał.

Pzdr


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - Garibaldi - 30-04-2010 13:03

zgadza się +


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - ola097 - 30-04-2010 13:03

ok Smile +


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - pattu91 - 30-04-2010 13:08

plusik leci ale tekst jest beznadziejny myślałem, że będzie ciekawszy


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - Daminn - 30-04-2010 13:50

Kurna zaznaczyłem tak samo i mi nie zaliczyło, te ich bugi wkur$#@%ą. Napisać do nich w tej sprawie?


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - vesemir - 30-04-2010 13:58

Ja napisałem jak mi nie przyjęło zadania, napisałem jakie odpowiedzi zaznaczyłem i odpisali, że sprawdzą. Jak dostaną informację, to szybciej błędy pousuwają.


RE: 30 Kwietnia *Zadanie nr 1* [Piłka Nożna] - majkel9490 - 30-04-2010 15:14

+ leci