Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Paragon/faktura allegro - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Paragon/faktura allegro (/Temat-Paragon-faktura-allegro-62555)

Strony: 1 2


Paragon/faktura allegro - Scoobyx - 27-12-2012 21:02

Witam,
pewnego razu kupiłem w sklepie kilka dysków twardych po niskiej cenie. Później sprzedałem je na allegro po wyzszej. I czy w tym przypadku mam obowiazek, jesli sie kupujacy upomina, wystawic paragon? Czy tez nie? Było to tylko i wyłacznie jeden raz. Nigdy wczesniej nie handlowałem na
allegro. Nie prowadzę działalności gospodarczej, ani tez sprzedaży detalicznej. Mam tylko wysłać temu panu podbita gwarancje od tego sklepu, czy tez w ogóle nie mam takiego obowiązku?
Jak to wygląda ze strony prawnej panowie?


RE: Paragon/faktura allegro - surfer0700 - 27-12-2012 21:11

A napisałeś w aukcji, że wystawiasz paragon?
Jeżeli nie, to napisz mu, że nie prowadzisz działalności gospodarczej i nie jesteś w stanie wystawić paragonu. Dlatego nie pisałeś nic o paragonie w aukcji. Mógł dopytać przed zakupem.


RE: Paragon/faktura allegro - Scoobyx - 27-12-2012 21:21

Nic nie pisałem.


RE: Paragon/faktura allegro - surfer0700 - 27-12-2012 21:23

No dokładnie. To napisz mu, że nie prowadzisz działalności gospodarczej, a co za tym idzie nie masz obowiązku wystawiania rachunków.


RE: Paragon/faktura allegro - demi12125 - 27-12-2012 21:24

(27-12-2012 21:21)Scoobyx napisał(a):  Nic nie pisałem.

napisz mu po prostu, że nie prowadzisz działalności gospodarczej i nie masz możliwości wystawienia faktury, poza tym widać na stronie aukcji czy sprzedający sprzedaje jako firma czy jako prywatna osoba, jeśli chciał fakturę mógł to ogarnąć przed zakupem...


RE: Paragon/faktura allegro - Scoobyx - 27-12-2012 21:52

A co do gwarancji to mam obowiązek mu ją wystawić? W sensie, że od tego sklepu.


RE: Paragon/faktura allegro - surfer0700 - 27-12-2012 21:53

A napisałeś, że dajesz na towar gwarancję?


RE: Paragon/faktura allegro - Scoobyx - 27-12-2012 22:01

Nie. Odpowiedź już znam Tongue
W takim razie powiedział mi, że zwróci mi ten dysk. W sensie odeśle. Mam to zaakceptować czy nie? W końcu jeśli na aukcji nic nie pisało to co się rzuca gość. Szczerze mówiąc on mnie denerwuje. Nie ma się do czego przyczepić, a próbuje na siłę.


RE: Paragon/faktura allegro - surfer0700 - 27-12-2012 22:12

Wiesz... zgodnie z prawem konsumenta ble ble ble..... to musisz przyjąć ten dysk jeżeli nie minęło 10 dni od otrzymania przez niego towaru. Nie wiem jak to jest z kosztami, czy zwraca Ci prowizję czy nie, ale towar musisz przyjąć do siebie.
Nie martw się, wyżyjesz się wystawiając mu negatywa Jerk2


RE: Paragon/faktura allegro - Scoobyx - 27-12-2012 22:17

Wtedy i ja też dostanę negatywa niestety...