Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Prowadzenie forum a zarobek - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Prowadzenie forum a zarobek (/Temat-Prowadzenie-forum-a-zarobek-62473)

Strony: 1 2


Prowadzenie forum a zarobek - sedor - 25-12-2012 16:12

Do wszystkich, którzy zarabiają na prowadzeniu własnego forum:

Jaki ruch trzeba mieć aby zarobić sensowne pieniądze? nie mówię tutaj o kokosach ale 1k-2k na miesiąc. Nie biorąc pod uwagę zarobku ze sprzedaży produktów przez programy partnerskie.


RE: Prowadzenie forum a zarobek - bios - 25-12-2012 16:14

1-2k na miesiąc z www to jest bardzo duży zarobek. Do czegoś takiego dochodzi się z czasem...


RE: Prowadzenie forum a zarobek - kl279 - 25-12-2012 16:36

ja przy 300 wyświetleniach dziennie za pomocą adtaily w ciągu 6 miesięcy zarobiłem 200 zł Jerk2


RE: Prowadzenie forum a zarobek - Nikodemsky - 25-12-2012 19:15

Bez odpowiedniego targetu reklam, ruchu na forum oraz optymizacji możesz zapomnieć - przy takich sumach musisz mieć naprawdę popularne i dobrze wypozycjonowane forum.

Poza tym nikt nie poda ci konkretnego wymaganego ruchu, bo nie ma konkretnego schematu w przeliczeniach - mogę ci powiedzieć tylko, że ruch ten to nie są ani setki ani tysiące unikalnych wejść dziennie, tylko dziesiątki tysięcy, a nawet więcej.


RE: Prowadzenie forum a zarobek - demi12125 - 26-12-2012 10:36

(25-12-2012 16:12)sedor napisał(a):  Do wszystkich, którzy zarabiają na prowadzeniu własnego forum:

Jaki ruch trzeba mieć aby zarobić sensowne pieniądze? nie mówię tutaj o kokosach ale 1k-2k na miesiąc. Nie biorąc pod uwagę zarobku ze sprzedaży produktów przez programy partnerskie.

wszystko zależy od ruchu jaki użytkownicy wygenerują na stronie.


RE: Prowadzenie forum a zarobek - Inwestor25 - 26-12-2012 14:37

ja przez 2 lata promowałem forum, pozycjonowałem, wkładałem mnóstwo pieniędzy i nie zarobiłem ani grosza. Dziennie uu było między 1000 a 1500. Na adsense troche nastukałem, ale przed samą wypłatą zablokowali konto twierdząc, że były nieprawidłowe kliki.

1k-2k na miesiąc to są kokosy Tongue


RE: Prowadzenie forum a zarobek - sedor - 26-12-2012 17:18

ciężko mi się zgodzić z niektórymi wypowiedziami, ale nie będę rozwijał tematu bo być może to ja jestem w błędzie. ale jeśli tak ciężko zarobić na prowadzeniu forum to jakimi sposobami zarabiacie na nich?

PS. jak generowane są pieniądze z google adsense itp? poprzez wyświetlenia czy kliknięcia w reklamy?


RE: Prowadzenie forum a zarobek - _Brutus - 26-12-2012 19:10

Google AdSense płaci za kliknięcia.

Co do zarabiania, to jest wiele czynników wpływających na zarobki. Tematyka forum, target do jakiego jest ono skierowane, wygląd (CTR może wahać się w bardzo szerokich granicach), zaangażowanie admina, pozycjonowanie, ilość odwiedzin i wiele innych. Nie ma złotego środka niestety. Nie dowiesz się jak nie spróbujesz. Są nisze, które generują spory przychód już przy niskiej ilości odwiedzin, a są i takie, które mimo dziesięciokrotnie większej oglądalności zarabiają dużo mniej.


RE: Prowadzenie forum a zarobek - grudzien - 27-12-2012 09:51

Moim zdaniem największe znaczenie ma tematyka i odpowiednio dobrane do niej reklamy. Miałem kiedyś forum o ubezpieczeniach, jak było wysoko w google to zarabiałem po ok 1500 -2000 na miesiąc na programie partnerskim.


RE: Prowadzenie forum a zarobek - surfer0700 - 27-12-2012 12:22

Wszystko zależy od niszy.
Bo nie zapominajmy, że zarabiać można nie tylko na AdSense i programach partnerskich, ale i wielu wielu innych rzeczach. Sam kiedyś przez jakiś czas wraz z kolegą prowadziłem forum i z samych kont premium w serwisie miesięcznie zarabialiśmy około 200-400 złotych - przy czym forum miało może z dwa miesiące.
Zero pozycjonowania i ruch z autosurfu.
Mieliśmy swój sposób na użytkowników + reklama za kilka złotych w AdTaily i forum rosło w szybkim tempie.
Żałuje, że zaprzepaściliśmy ten "projekt", bo gdyby przenieść to na inny serwer i dalej rozwijać to byłyby z tego fajne pieniążki... Cóż... Młodzieńcza głupota.

Jeżeli masz ludziom coś do przekazania, coś czego nie znajdą nigdzie indziej, albo coś co znajdą ale będą musieli się nieźle naszukać, to masz szanse co nie co zarobić. - takie jest moje zdanie.