Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Różnica między Domeną, a Hostingiem? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabianie na blogach oraz własnych stronach internetowych (/Forum-Zarabianie-na-blogach-oraz-wlasnych-stronach-internetowych-281)
+--- Dział: Obrót domenami (/Forum-Obrot-domenami-253)
+---- Dział: O domenach (/Forum-O-domenach-241)
+---- Wątek: Różnica między Domeną, a Hostingiem? (/Temat-Roznica-miedzy-Domena-a-Hostingiem-61603)

Strony: 1 2


Różnica między Domeną, a Hostingiem? - xJAmaTOx - 02-12-2012 10:55

Witam.
Wiem że mam od tego google, ale wolałbym jakby mi ktoś to bardziej przybliżył.
Otóż.. kupuję domenę, wybieram nazwę itp. I do tego potrzebny jest Hosting?


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - yazir - 02-12-2012 11:00

Hmm spróbuję łopatologicznie Smile
Domenę przypisujesz za pomocą DNS do konkretnego hostingu.
Jeśli nie miał byś domeny na zarabiam.com wchodził byś za pomocą adresu IP którego nie zapamiętasz tak łatwo jak domeny.
A hosting to miejsce gdzie trzymasz zawartość strony, pliki, konfiguracje, obrazki i inne śmieci.

Jak chcesz założyć stronę to potrzebujesz też hostingu Smile
Jak chcesz zarabiać na parkingu to przypisujesz domenie dnsy np sedo czy namedrive i czekasz na zyski Tongue


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - xJAmaTOx - 02-12-2012 11:03

Hmm..
Przypuśćmy że kupuję samą domenę na AZ.pl wybieram nazwę i wgl.. Bez Hostingu. I co wtedy?


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - yazir - 02-12-2012 11:06

I wtedy masz domenę Tongue Możesz ją podpiąć np do darmowego hostingu na np cba czy innych Tongue
Ale bez hostingu nie postawisz strony www


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - xJAmaTOx - 02-12-2012 11:16

No tak ;d
Jakoś Ciężko mi to 'wchodzi'
HM. np:
Zakładam domenę na Az.pl za tam ok 14zł/rok. No i jeżeli nie kupię hostingu to nie będę mógł wejść na tą stronę?


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - yazir - 02-12-2012 11:18

Na az 3 domeny pl masz chyba za free Tongue
Tak jeśli nie kupisz hostingu nie będziesz mógł wejść dostaniesz komunikat o tym że domena nie jest skonfigurowana


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - xJAmaTOx - 02-12-2012 11:25

Ja akurat potrzebuję .com Wink
Okk.. chyba kupię domenę na az.pl a następnie hosting na innej stronie. Może się połapie.
Dzięki Jerk2


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - yazir - 02-12-2012 11:27

Możesz próbować polować na fanpage az na darmowe domeny Smile Ostatnio załapałem się na darmową .com Smile
Plus chyba jakieś pomo jest na hosting. Jak nei robisz nic z php etc to weź sobie hosting wieczysty za free jest Smile


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - xJAmaTOx - 02-12-2012 18:08

OK. domene wykupiłem na AZ.pl, Hosting webd.pl
I teraz jak mam podpiąć tą swoją domenę?
http://scr.hu/5yo/wdusz


RE: Różnica między Domeną, a Hostingiem? - surfer0700 - 03-12-2012 16:57

No to teraz wchodzisz na AZ.pl , wybierasz swoją domenę i podajesz adresy DNS hostingu który kupiłeś - w tym przypadku webd.
Po podaniu DNSów na az.pl. wchodzisz do panelu hostingu na webd.pl i tam dodajesz nową domenę wchodząc w "DOMENY PODPIĘTE" --> Dodaj nową i jazda Wink