Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
zarabianie na sekrata.pl - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: zarabianie na sekrata.pl (/Temat-zarabianie-na-sekrata-pl-61474)



zarabianie na sekrata.pl - magi12 - 29-11-2012 14:05

Witam,
Od jakiegoś czasu przyglądam się pożyczkom społecznościowym. Ja wybrałam sekrata.pl ze względu na dający moim zdaniem największy zysk. Portal skupia ludzi którzy pożyczają sobie wzajemnie pieniądze z różnych względów. Ja chce się skupić na byciu tak zwanym inwestorem czyli na zarabianiu  a więc zrobiłam rozeznanie i polega to na tym że ludzie wystawiają aukcje w której chcą pożyczyć pieniądze i określają na jakich warunkach i tak np. ktoś chce pożyczyć 1000 zł na miesiąc przy oprocentowaniu w skali roku 24% czyli po miesiącu otrzymamy 1020 zł ale w portalu jest jeszcze dodatkowo bonus (najwyższy 10% i nie jest on liczony w skali roku) czyli z zainwestowanej kwoty
Otrzymam 1000 zł +100 zł(bonus)+ 20 zł (oprocentowanie). Ważne tutaj jest to że bonus przyznawany jest od razu czyli mamy jeszcze 100 zł do dyspozycji i jeżeli przeznaczymy to na kolejną pożyczkę to z tej 100 zł znowu dostaniemy 2 zł plus 10 zł bonusu. Czyli po miesięcu z zainwestowanej kwoty otrzymujemy 1132 zł czyli nasz zysk to 13,2% w skali miesiąca. Myślę że jest to przyzwoity zysk. Jeżeli nie będziemy wypłacać zarobionych pieniędzy i przeznaczymy je na kolejne pożyczki to zadziała procent składany i możemy uzyskać bardzo dobre rezultaty np. w skali roku.
Oczywiście jest też ryzyko że ktoś nam nie spłaci ale oczywiście chodzi o to żeby robić to mądrze a nie chciwie. Zabezpieczenia portalu to dobra weryfikacja użytkowników, oraz współpraca z windykacją. Dodatkowo przy ocenianiu pożyczkobiorców pomagają opinię innych użytkowników (tak jak na allegro) czyli ilość komentarzy, pozytywne, negatywne itp. Więc jeżeli zainwestujemy w użytkownika w który ma 500 komentarzy i wszystkie pożyczki zostały spłacone terminowo możemy przyjąć że i tym razem ją spłaci. A jak dodamy do tego dywersyfikację portfela czyli z 1000 zł zainwestujemy w 3 aukcje to minimalizujemy ryzyko strat.
Powiem szczerze że przekonuje mnie ten model i mam zamiar zainwestować 1000 zł i zobaczyć jak to wygląda. A wy co myślicie ?może coś przeoczyłam? macie jakieś doświadczenia związane z tematem?


RE: zarabianie na sekrata.pl - WildJoker - 29-11-2012 14:08

Eee dziwne to jakieś...


RE: zarabianie na sekrata.pl - tomazzi - 29-11-2012 14:08

byłem kiedyś inwestorem na kokos.pl - te same zasady działania
do dziś x spraw u komornika, x utopionych pieniędzy u ludzi z dobrym bik itp itd
jak chcesz sobie zamrozić środki to śmiało - w takich portalach to się dopiero przewija kombinatorów ...


RE: zarabianie na sekrata.pl - magi12 - 29-11-2012 15:44

hmm a nie jest tu kluczowa dobra decyzja komu pożyczamy? Wydaje mi się że dobra inwestycja zależy od dobrych decyzji ale Tomazzi możesz coś więcej napisać? Weryfikacja na podstawie komentarzy nie jest skuteczna ?


RE: zarabianie na sekrata.pl - tomazzi - 29-11-2012 15:47

na takich portalach obowiązuje w 99% jedna zasada :
cwaniak cwaniaka pogania i cwaniakiem przykrywa
biorą kilka pożyczek, spłacają by dojść do wyższych kwot pożyczkowych i wtedy kończy się spłacanie - kasę masz zamrożoną i zaczyna się całą zabawa :
monity, windykacja, sprawy przed sądowe, sądowe i dopiero komornik
ja z kokos mam prawie 460 spraw u komornika i długo jeszcze potrwa nim odzyskam zainwestowane pieniądze a nie małe zainwestowałem w kokos i teraz je mam ale ich nie mam dopóki komornicy nie ściągną kasy


RE: zarabianie na sekrata.pl - magi12 - 29-11-2012 15:53

No to może warto się zastanowić nad pożyczaniem osobom które chcą małe pożyczki do 500 zł max ?


RE: zarabianie na sekrata.pl - tomazzi - 29-11-2012 15:57

i guziki na tym zarobisz, szkoda czasu jak dla mnie
chyba, ze lubisz taką drobnicę to możesz próbować chodź i na takich kwotach nie brak takich co nie spłacają
dlatego w kokos i im podobnych masz więcej chcących pożyczyć jak inwestorów


RE: zarabianie na sekrata.pl - Inwestor25 - 29-11-2012 23:10

ja bezpośrednio doświadczenia z tego typu serwisami nie mam, ale mam znajomego który bawił się z kokosem, tak jak kolega wyżej.

z tego co wiem to też kilka razy dał się zrobić w bambuko i kokosów się nie dorobił.

dla mnie takie pożyczanie pieniędzy jest dziwne i szczerze mówiąc bałbym się

a co do komentarzy - na allegro też jest system komentarzy i wiadomo jak to działa. nieuczciwy sprzedawca czy klient wystawia odwetowe negatywy i to Ty wychodzisz na ciula a nie ten, kto oszukiwał.

nie wiem jak to jest w systemach typu sekrata ale komentarzy pozytywnych można sobie nastukać a potem walić w rogi użytkowników, bo sprawy windykacyjne ciągną się latami pewnie


RE: zarabianie na sekrata.pl - magi12 - 19-12-2012 13:24

hmm ja zaryzykowałam i zainwestowałam 1000 zł w 5 aukcji... zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie długo kończy się okres rozliczeniowy wiec dam znać jak wyszło..


RE: zarabianie na sekrata.pl - Fajka - 06-01-2013 17:05

Odradzam stanowczo wszelkie pożyczki społecznościowe! Mam za sobą 4 lata w branży, laik nie ma co tam szukać... Do tego brak regulacji prawnych i urzędy skarbowe nakazują zakładać działalność gospodarczą!