Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Organizacja targowiska - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Organizacja targowiska (/Temat-Organizacja-targowiska-60951)

Strony: 1 2


Organizacja targowiska - yazir - 15-11-2012 14:29

Przeglądając ostatnio targowisko trafia mnie szlag. Jak i pewnie wiele innych osób. Zrobił się tam mega "burdel". Mało kto respektuje regulamin targowiska.
Najbardziej denerwujące są oczywiście podbicia niektórych ofert nawet kilka razy dziennie. Chociaż w regulaminie jest napisane:
b. Nie podbijamy ofert częściej niż 7 dni.

Kolejna sprawa, dobrze by było gdyby wymagane było podanie przynajmniej orientacyjnej ceny. Skończyły by się częste posty z tekstem "Zainteresowanych ceną proszę o kontakt na PW".
Czy niektórzy nie rozumieją tego że przez takie ogłoszenia tracą potencjalnych zainteresowanych? Tak ciężko napisać orientacyjną cenę?

Plus bonusowa propozycja Big Grin
Możliwość zakładania tematów w targowisku po napisaniu przynajmniej 20 czy 50 sensownych postów. A nie klik w refback za reput...

Kolejna propozycja.
Jak komuś się noga podwinie to np niech ma 24h na poprawienie tematu, a jeśli nie to do kosza. Za nagminne podbicia ostrzeżenia...

No i to by było na tyle
Ok wyżaliłem się


RE: Organizacja targowiska - daniel42na - 15-11-2012 14:53

Ja bym proponował globalne ograniczenie możliwości zakładania nowych tematów osobom poniżej (x) postów, bo śmietnik robi się na całym forum, nie tylko na targowisku.
Wystarczy spojrzeć ile powstaje dziennie tematów w dziale "dyskusja o zarabianiu" typu: pytania nowicjusza/szukam mentora/szukam porady.
Wszystko było by ok, ale to o co pytają zazwyczaj mogą znaleźć po kilkudziesięciu sekundach używania szukajki.

A co do targowiska fajne było by wstawienie pewnego wzoru/szablonu dla nowych tematów, gdzie obowiązkowe umieszczenie było by ceny,kontaktu,płatności,itp

..Takie tylko moje przemyślenia..


RE: Organizacja targowiska - m4rcin93 - 15-11-2012 15:07

(15-11-2012 14:53)daniel42na napisał(a):  Ja bym proponował globalne ograniczenie możliwości zakładania nowych tematów osobom poniżej (x) postów, bo śmietnik robi się na całym forum, nie tylko na targowisku.
Wystarczy spojrzeć ile powstaje dziennie tematów w dziale "dyskusja o zarabianiu" typu: pytania nowicjusza/szukam mentora/szukam porady.
Wszystko było by ok, ale to o co pytają zazwyczaj mogą znaleźć po kilkudziesięciu sekundach używania szukajki.

A co do targowiska fajne było by wstawienie pewnego wzoru/szablonu dla nowych tematów, gdzie obowiązkowe umieszczenie było by ceny,kontaktu,płatności,itp

..Takie tylko moje przemyślenia..
Miał powstać specjalny dział dla nowicjuszy z poradnikami itp. ale jeszcze nic nie ruszyło jak widać.

Globalnego ograniczenia na pewno nie będzie, gdyż Adminowi właśnie zależy na tym, aby jak najwięcej ludzi udzielało się na forum mimo, że niektórzy piszą debilne posty.


RE: Organizacja targowiska - tomazzi - 15-11-2012 15:10

spam jest nie tylko na forum o czymś co jest na forum
bo jaśnie pan/pani nie schańbi się użyciem opcji szukaj bo po co
ja przychodzę na forum, zakładam temat i po co mam szukać - szukają poleconych to sami do mnie napiszą
ile ja dziennie dostaję ofert bo komuś się promocja na coś kończy i mu kasę pożyczyć - nie wiem czy ja na bank wyglądam czy jaki h....


RE: Organizacja targowiska - daniel42na - 15-11-2012 15:12

Niestety... łatwo dojść do wniosku, że nawet po takim ograniczeniu, ci którzy chcą założyć "śmieciowy" temat i tak by to zrobil nabijając sobie uprzednio posty tylko w tym celu.. smutny


RE: Organizacja targowiska - tomazzi - 15-11-2012 15:33

(15-11-2012 15:12)daniel42na napisał(a):  Niestety... łatwo dojść do wniosku, że nawet po takim ograniczeniu, ci którzy chcą założyć "śmieciowy" temat i tak by to zrobil nabijając sobie uprzednio posty tylko w tym celu.. smutny

będzie wtedy spam we wszystkich tematach naliczających posty by osiągnąć wymagane posty by założyć temat śmieciowy
jedyne ograniczenie to akceptacja postów do danej ilości, ale po osiągnięciu tej ilości to ten co będzie chciał i tak zawali forum śmieciowymi postami
i tak źle i tak nie dobrze, nie ma złotego środka by to ukrócić niestety


RE: Organizacja targowiska - Krissu - 15-11-2012 15:41

A może po prostu.. akceptacja tematu przez członków z ekipy? ; )


RE: Organizacja targowiska - yazir - 15-11-2012 15:42

(15-11-2012 15:41)Krissu napisał(a):  A może po prostu.. akceptacja tematu przez członków z ekipy? ; )

To też jest wyjście. Tylko że i dodatkowe obowiązki dla modów


RE: Organizacja targowiska - Krissu - 15-11-2012 15:48

(15-11-2012 15:42)yazir napisał(a):  
(15-11-2012 15:41)Krissu napisał(a):  A może po prostu.. akceptacja tematu przez członków z ekipy? ; )

To też jest wyjście. Tylko że i dodatkowe obowiązki dla modów

Co prawda to prawda.. no ale, w końcu, pracujemy, by żyło się wszystkim lepiej.. Smile Moderatorzy i tak dostają setki zgłoszeń, więc.. warto przemyśleć. Smile


RE: Organizacja targowiska - Admin - 15-11-2012 16:41

W targowisku faktycznie daliśmy zbyt dużo luzu, jednak w innych działach typu "dyskusja o zarabianiu" moderacja czuwa cały czas, w sumie sam moderuje ten dział więc syfu tam nie ma, duble regularnie kasuje, to czy tematy będą wymagały akceptacji czy będzie im skasowac w sumie nie robi żadnej różnicy Nam - jednak takie ograniczenie było by gorsze dla Was - gdyż na publikacje tych fajnych tematów musielibyście dodatkowo czekać.
Jeśli ktoś jest nowicjuszem i nie ma zielonego pojęcia jak się tu znalazł, a opcja szukaj jest mu obca to i tak za wszelką cenę napisze posta gdzie tylko będzie się dało. Nad handlem pomyślimy faktycznie przydało by się coś zmienić.