Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Sprzedam, Kupię, Zamienię (/Forum-Sprzedam-Kupie-Zamienie-24)
+---- Dział: Archiwum - Sprzedam, Kupię, Zamienię (/Forum-Archiwum-Sprzedam-Kupie-Zamienie-320)
+---- Wątek: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb (/Temat-Mam-do-wymiany-52zl-z-payzy-na-skrila-paypala-10zl-zarobku-dla-Cb-60902)

Strony: 1 2


Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Limitless - 14-11-2012 14:57

Tak jak w temacie.


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Limitless - 16-11-2012 00:24

@refresh


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Limitless - 16-11-2012 14:07

Nieaktualne zostałem oszukany przez użytkownika mareketc . Mogę to zgłosić na policje?


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Fajka - 16-11-2012 14:26

Oczywiście, że możesz. Kwestia czy masz poprawne dane kolesia. No i do 250zł to niestety tylko wykroczenie, wątpię czy coś zrobią panowie niebiescy.


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Adrianprawnik - 16-11-2012 14:31

Za taką kwotę wątpie i to jeszcze przez payze załatwiałeś ja zgłaszałem sprawę 150zł i nic z tym nie zrobili.


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Limitless - 16-11-2012 21:06

Mam wujka w policji to zagadam do niego w sumie Smile


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - mendax - 16-11-2012 23:00

Panowie jakie 250 zł? Od 250 to jest kradzież czyli nie ten art.

Tu mowa o oszustwie czyli kwota nie jest ważna nawet 1 gr można ścigać.
Cytat:Art 286§1 kk

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.






@Adrianprawnik

Twój login mało ma wspólnego z rzeczywistością chyba...


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - Limitless - 17-11-2012 11:25

Wujek mi właśnie powiedział to samo co mendax i sprawa jest już w toku Smile


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - daniel42na - 17-11-2012 11:49

to podchodzi pod oszustwo a nie kradzież więc ten art co podał mendax jest na miejscu. Sam to samo przerabiałem niedawno, lecz póki co cisza Undecided


RE: Mam do wymiany 52zł z payzy na skrila/paypala 10zł zarobku dla Cb - mendax - 17-11-2012 15:04

za taką kwotę to będzie Art 286§3 kk, gościu może dostać do 500 zł grzywny o ile nie będzie związku z art 64§1 kk (recydywa - w co wątpię bo recydywista nie połasiłby się na kilka zl chyba że polubił tamten bajzel).

500 zł grzywny to w sumie nic ale zawsze to trochę pojeździ.

Jeśli gość zostanie namierzony i zostanie wszczęte postępowanie sądowe to radziłbym pisać do sądu w którym będzie sprawa wniosek (podkreślam wniosek a nie prośbę bo prośby mogą nie być rozpatrywane) o przesłuchanie pokrzywdzonego przez sąd najbliższy jego miejscu zamieszkania podpierając się faktem 'kruchego' stanu majątkowego. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu (bo pieniądze za przejazd będą zwrócone w razie udowodnienia winy oskarżonemu).