Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Niezapłacony podatek - Czy mogę mieć problemy? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Niezapłacony podatek - Czy mogę mieć problemy? (/Temat-Niezaplacony-podatek-Czy-moge-miec-problemy-60604)

Strony: 1 2


Niezapłacony podatek - Czy mogę mieć problemy? - Falmar - 05-11-2012 09:55

Witam wszystkich. Od dawna zastanawia mnie jedna rzecz tylko nigdy nie miałem jak się dowiedzieć dopóki zobaczyłem ten dział na tym forum Smile

Załóżmy, że za sprzedaż pieniędzy/przedmiotów/postaci itd. w grach multiplayer zarabiam 2000zł miesięcznie. Wysyłam te pieniądze z paypala na konto bankowe i po prostu mogę się nimi cieszyć, czy powinienem się obawiać np urzędu skarbowego za nieodprowadzenie podatku VAT czy czegoś innego w tym stylu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi


RE: Czy mogę mieć problemy? - yazir - 05-11-2012 10:03

Przy takich kwotak lepiej rozliczaj sie. Bo jak ktos poinformuje us to zajma Ci 75% nieunawnionych dochodow. Albo skorzystaj z AIP


RE: Czy mogę mieć problemy? - Falmar - 05-11-2012 10:09

To jest ciężka praca zarabiać pieniądze w tym stylu. Mam 8 letnie doświadczenie "zarabiając" w ten sposób, ale nie wypłacałem pieniędzy.

Zapomniałem dodać, że te pieniądze na paypala dostawałbym w dolarach, bo wszystko ma miejsce na amerykańskich forach. Tam raczej nikt nie może o tym poinformować nikogo, bo każdy ma to gdzieś, nie mam racji?


RE: Czy mogę mieć problemy? - yazir - 05-11-2012 10:17

Masz i nie masz.
Wiem ze to ciezka praca bo tutaj kilkanascie osob robi spora kase i kazdy powie ze lepiej sie rozliczyc. Ja zarabiam w kilku innych walutach i rozliczam sie z czesciTongue US moze zainteresowac sie Twoimi finansami nawet sam gdy teoretycznie jestes bezrobotny ale zarabiasz. Im hajs musi sie zgadzac niestety.

Nie zebym namawial do omijania podatkow ale zainteresuj sie kartami prepaidowymi na okaziciela.


RE: Czy mogę mieć problemy? - Falmar - 05-11-2012 10:20

A jeżeli się nie rozliczę to jakie mogą być tego konsekwencje?


RE: Czy mogę mieć problemy? - yazir - 05-11-2012 10:30

US może zająć 75% nieujawnionego dochodu


RE: Czy mogę mieć problemy? - Falmar - 05-11-2012 12:29

Czy moge prosić o jakiś zapis prawny ? Chcę mieć pewność


RE: Czy mogę mieć problemy? - Killer - 05-11-2012 12:33

(05-11-2012 10:09)Falmar napisał(a):  To jest ciężka praca zarabiać pieniądze w tym stylu. Mam 8 letnie doświadczenie "zarabiając" w ten sposób, ale nie wypłacałem pieniędzy.

Zapomniałem dodać, że te pieniądze na paypala dostawałbym w dolarach, bo wszystko ma miejsce na amerykańskich forach. Tam raczej nikt nie może o tym poinformować nikogo, bo każdy ma to gdzieś, nie mam racji?

To jakie masz doświadczenie ma się niejak do tego że musisz płacić,
ja też z każdej zarobionej złotówki musze 18% oddać i też mnie to boli.
Dopóki Cie nie złapią lub nie zgłoszą to jest git Smile

Nie masz racji, to w jakim kraju zarabiasz nie ma znaczenia, podatek płacisz w miejscu twojego zameldowania.


RE: Czy mogę mieć problemy? - yazir - 05-11-2012 12:34

"Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, Dz.U. Nr 80, poz. 350 z późń. zm. (dalej: ustawa o PIT), od dochodów z nie ujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 75% dochodu. Tym samym, ustawodawca wyodrębnił dwie kategorie dochodów, które są opodatkowane sankcyjną stawką:

pochodzące z nieujawnionych źródeł przychodów,
nie znajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach."

Nie siedzę w prawie, ale to na 99% to


RE: Czy mogę mieć problemy? - Admin - 05-11-2012 12:38

(05-11-2012 12:29)Falmar napisał(a):  Czy moge prosić o jakiś zapis prawny ? Chcę mieć pewność

Art. 30 ust. 1 pkt 7 w brzmieniu tej ustawy od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy od dochodów z nie ujawnionych źródeł przychodów lub nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach -

w wysokości 75% dochodu.

Tu masz link do samej ustawy http://pit.wieszjak.pl/ustawa-pit/212669,Ustawa-o-podatku-dochodowym-od-osob-fizycznych-art-2630e.html