Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Co robić w przyszłości? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-10)
+--- Wątek: Co robić w przyszłości? (/Temat-Co-robic-w-przyszlosci-60169)

Strony: 1 2


Co robić w przyszłości? - emlo9999 - 22-10-2012 21:21

Mam tu trochę poważną sprawę i jeśli poświęcicie mi chwilę i zechcielibyście pomóc mi wybrać co robić byłbym wdzięczny. Mianowicie sytuacja wygląda tak: Do ostatniej klasy gimnazjum miałem czerwony pasek, nauka nie sprawiała mi problemu i pozostały czas spędzałem przy komputerze. Gdy znudziłem się graniem zacząłem zarabiać w internecie. Zarobiłem ok. 400 zł w 2 miesiące lecz dostałem bana i już nie miałem motywacji do dalszej pracy. Próbowałem również uczyć się programowania lecz gdy dochodziłem do trudniejszych elementów traciłem chęci. Teraz chodzę do 1 liceum i jak dostałem kilka trójek to zacząłem się zastanawiać. Aby w moim liceum mieć czerwony pasek jest trochę ciężko bo jest kilku nauczycieli którzy dużo wymagają, ale są to okropne przedmioty (geografia, polski, biologia). Chciałbym się was poradzić co robić, jeżeli macie jakąś wiedzę lub doświadczenia zechciejcie się nimi podzielić.

1. Nauka konkretnego przedmiotu/ów - Interesują mnie - matematyka, fizyka i informatyka. Chciałbym po prostu uczyć się sam jakiegoś przedmiotu. Myślałem o mechatronice, a jeżeli nie dałbym rady to informatyka. Ale jako że teraz wszyscy idą na te kierunki później może być nieciekawie. Wpadłem na pomysł aby znaleźć jakiś niszowy kierunek związany z tymi przedmiotami i na nim się skupić - jakieś propozycje?

2. Studia za granicą - jakoś nie jestem patriotą i z chęcią opuścił bym Polskę, jakie są wasze doświadczenia, co słyszeliście o takich studiach? Co powinienem robić by dostać się na takie studia? (Oby nie bardziej zacofany kraj od Polski Tongue)

3. Zarabianie w internecie - myślę że mógłbym ponownie zarabiać. Co więcej mógłbym połączyć to z którąś z innych opcji, bądź po prostu zbierać.

Wyżej podałem te bardziej pozytywne opcje Big Grin, jeżeli nie będzie sensu z nich korzystać zostaje mi to:

3. Za rok przeprowadzam się do nowego domu, będzie w nim takie małe pomieszczenie 2x1.5 i wymyśliłem sobie żeby zrobić tam epicki pokój do grania. Robiąc go musiałbym wykorzystać informatykę i elektronikę w praktyce.

4. Streamowanie gier - mam jako takie znajomości, które mógłbym wykorzystać aby rozpocząć to przedsięwzięcie.

5. Interesuję się i jestem zafascynowany E-sportem. Jak myślicie w jaki sposób mógłbym się zbliżyć do tej dziedziny (nie lubię dużo mówić więc komentowanie odpada Tongue)

6. Chyba najgorsza opcja - opierdzielać się jak teraz xD.

Wrzucam to na kilka forów więc liczę na liczne i zróżnicowane wypowiedzi. Jutro wyjeżdżam do Berlina na 4 dni więc przeczytam i opowiem jak wrócę.


RE: Co robić w przyszłości? - xPietrek - 22-10-2012 23:10

"Próbowałem również uczyć się programowania lecz gdy dochodziłem do trudniejszych elementów traciłem chęci."

W takim razie na informatyka/programistę się nie nadajesz Wink


RE: Co robić w przyszłości? - ascanio - 23-10-2012 10:32

Cóż mogę Ci poradzić? Trójkami w liceum się nie przejmuj, bo to codzienność. Problem w tym jak one wypadają na tle pozostałych ocen.

Jeśli chodzi o to, co chcesz robić w przyszłości, to TY WIESZ TO NAJLEPIEJ! Nie jesteś jeszcze tego świadom, ale w końcu to Twoje życie i powinieneś wziąć je we własne dłonie. Ja swoje cele skonkretyzowałem gdzieś na początku 2 klasy liceum i teraz jestem w tym miejscu, w którym chciałem być i ciągle idę dalej.

Jeśli naprawdę lubisz coś robić, to wystarczy, że zrobisz pierwszy krok, a pomysły i rozwiązania pojawią się same. Najważniejsze to wstać i zacząć coś robić, bo z opieprzania się nic nigdy nie wynikło.


RE: Co robić w przyszłości? - Hercik - 23-10-2012 10:44

Zagorzały Fan E-Sportu hehe Wink Mam duże znajomości w e-sporcie byłem menagerem w 2 "dużych" organizacjach w Polsce i jednej w Niemczech Smile Do tego byłem aktywnym graczem w niemieckim Multi-Gamingu i grałem trochę w EPS niemieckim, Polski EAS grany Wink
Jak byś chciał pogadac troche o e-sporcie pisz pw Wink


RE: Co robić w przyszłości? - umbrella - 23-10-2012 10:54

Polecam kurs z programowania i informatyki.
Oraz książki na temat programowania.
Nie ma czegoś takiego ze zobaczysz coś trudnego i już uciekasz!

masz czas daj like tutaj: facebk


RE: Co robić w przyszłości? - daniel42na - 23-10-2012 11:03

idź na studia informatyczne, o prace wcale nie tak trudno będzie.. a co do programowania to nic tak nie motywuje jak szkoła.
Sam siebie nie zmusisz, ale jak będziesz musiał rozwijać umiejętności żeby przejść dalej, będzie Ci o wiele lżej.


Odp: Co robić w przyszłości? - Scoobyx - 23-10-2012 12:08

Pytanie czego się uczyć z programowania od początku?

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk


RE: Co robić w przyszłości? - Daminn - 23-10-2012 23:09

Podstaw najlepiej.


RE: Co robić w przyszłości? - duzypawel - 24-10-2012 07:11

trochę dziwne, że pytasz co zrobić i przedstawiasz opcje:
-iść na studia
-zrobić epicki pokój do grania... Smile

BTW: 1,5x2m to nie pokój tylko garderoba Tongue


RE: Co robić w przyszłości? - kakalko4 - 26-10-2012 15:08

Mechatronika