Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Wymiana pieniedzy - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-195)
+--- Dział: Prawo i Podatki (/Forum-Prawo-i-Podatki-228)
+--- Wątek: Wymiana pieniedzy (/Temat-Wymiana-pieniedzy-59929)



Wymiana pieniedzy - KrisBarca_92 - 15-10-2012 16:26

Pytanie mam, powiedzmy ze od stycznia wymieniam kase typu np ty mi 100 zl na paypal, ja tobie 90 na moneybookers i powiedzmy zarobilem do tej pory z tego 500 zl, czy musze sie z tego jakos rozliczyc albo cos? Grozi za to kara jesli tego nigdzie nie zglosilem/rozliczylem ? Prosilbym o odp osob ktore na prawde znaja prawo na tyle dobrze Smile


RE: Wymiana pieniedzy - Banzaiiii - 16-10-2012 21:08

Nie prowadziłeś żadnej działalności wymiany pieniędzy wiec jesteś spokojnie bezpieczny . Wymieniałeś po znajomości pieniądze wiec nie masz się czego obawiać.


RE: Wymiana pieniedzy - kamillowad - 16-10-2012 21:10

jak można zarobić na wymianie pieniędzy?


RE: Wymiana pieniedzy - Banzaiiii - 16-10-2012 21:20

(16-10-2012 21:10)kamillowad napisał(a):  jak można zarobić na wymianie pieniędzy?

Można przecież to tak jakbyś się wymienił z kolegą za grę komputerową .


RE: Wymiana pieniedzy - KrisBarca_92 - 17-10-2012 18:07

no policji mnie straszyli skarbowka ...


RE: Wymiana pieniedzy - nitram - 17-10-2012 18:30

Idź do pierwszej lepszej księgowej, ogólnie jak nie zapisywales sobie nigdzie wymian to trudno będzie to teraz jakoś w całość poskladac, ale jest to do zrobienia. Ja to robię w ten sposób ze wymieniam np. 50 za 45 z tego mam 5 zł zysku zakładamy ze nie mam żadnych kosztów typu prowizje PZ LR itd to od tych 5 zł muszę 18 czy 19 % podatku zapłacić. Oczywiście w ciagu roku masz kwotę wolna od podatku cos koło 3000 to jednak nie znaczy ze możesz zataic te 500 zł tylko musisz zapłacić podatek a pózniej dostaniesz zwrot czy jakoś tak, może niewiele pomoglem ale tak jak mówię mi wszystko robi księgowa więc aż tak bardzo sie w to nie zagłebiam.
A czemu policja cię straszy cos przeskrobales czy ktoś uprzejmy poskarżył ze zarabiasz kokosy w sieci ?


RE: Wymiana pieniedzy - KrisBarca_92 - 17-10-2012 18:56

zglosilem ta sprawe z tym ziomkiem co Ci kiedys mowilem Wink i tak jakos przy okazji wyszlo, ale powiedzmy wymieniam od stycznia - a pity chyba do kwietnia nie ?


RE: Wymiana pieniedzy - nitram - 17-10-2012 21:13

Tak jak wcześniej nie będziesz mieć kontroli to tak bo niby co miesiąc powinieneś się rozliczać a na pewno ostatecznie w skali roku czyli tak jak mówisz na picie do kwietnia masz czas.


RE: Wymiana pieniedzy - bodek7654 - 20-10-2012 19:55

kwota jaka podales te 500 zl , kwota wolna od podatku jest to jak sie nie myle 3091zl , wiec do tej pory jeszcze nie slyszalem zeby za kwoty tego rzedu ktos cie wogole sprawdzal a tym samych, karal , zgodnie z kodeksem pownienes podatek odprowadzic i tutaj kwestia prawna jest prosta, jak kazdy przepis czy norme mozna ominac lub tak jakby przejsc , w tym wypadku zazwyczaj przelewac dochody nieopodatkowane na osobe ktora pracuje [posiada staly co miesieczny dochod z tych samych zrodel lub posiada rozliczenia z umow o dzielo, umowa zlecenie itp.], moze niewiesz ale wiekszosc kontoli zlecanych skarbowce sa to same banki, ktore maja obowiazek i reguluja je przepisy, majac podejrzenie ze pieniadze zdobywasz z szarej strefy , takze moja rada jest 1 , jezeli kwota nie przekracza 3k to przelewaj kase na konto kogos kto pracuje , jezeli masz powyzej w skali roku takie przychody to tutaj juz niemasz wyboru,

"nitram" , sie moze lepiej zna poniewaz ma z tym stycznosc , ja ci tylko mowie jak mi na studiach to tlumaczono , pozdrawiam