Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Książki na temat programowania stron, gier przeglądarkowych itp. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Off-Topic (/Forum-Off-Topic-9)
+--- Dział: Kosz/Spam/Archiwum (/Forum-Kosz-Spam-Archiwum-11)
+--- Wątek: Książki na temat programowania stron, gier przeglądarkowych itp. (/Temat-Ksiazki-na-temat-programowania-stron-gier-przegladarkowych-itp-59432)



Książki na temat programowania stron, gier przeglądarkowych itp. - kleomenes - 30-09-2012 18:50

Witam,
jakie książki odnośnie programowania/pisania gier przeglądarkowych, stron, programów polecacie ?
Chodzi mi głównie o książki, które zawierają najwięcej informacji, żeby nie kupować kilkunastu Big Grin Może Wy jakieś czytaliście i ta wiedza pomogła Wam stworzyć jakieś ciekawe strony, gry czy programy.
Dodam, że chodzi mi bardziej o wiedzę dotyczącą programowania gier przeglądarkowych jak ogame, gladiatus, plemiona itp. Jednakże pisanie programów też jest ciekawe myślę.
Coś mam fazę ostatnio żeby się co nieco dowiedzieć na ten temat, choć to czym się zajmuję zupełnie nie jest związane z ogólnie pojętą informatyką.
Poszukałem trochę i jest tego sporo, nie wiadomo co wybrać. Mnie się wydaje, że np. ta książka może być ciekawa.
Gdybyście mogli mi coś konkretnego, wartego uwagi i pieniędzy polecić, to byłbym wdzięczny.
Od czegoś chciałbym zacząć, więc książki są jak najbardziej wskazane heh


RE: Książki na temat programowania stron, gier przeglądarkowych itp. - Jaro070 - 01-10-2012 15:59

Najlepiej rozglądnij się za książkami przeznaczonymi na rynek amerykański. Polskie odpowiedniki są wydawane z ogromnym opóźnieniem i zawierają błędy.


RE: Książki na temat programowania stron, gier przeglądarkowych itp. - kleomenes - 02-10-2012 15:58

Tzn. po angielsku ?
Przeczytać bym przeczytał ale zrozumieć ogół informacji na temat nie dotyczący moich dziedzin, w obcym języku - będzie naprawdę trudno Big Grin
Mimo to dzięki za nakierowanie Cool


RE: Książki na temat programowania stron, gier przeglądarkowych itp. - Jaro070 - 02-10-2012 19:58

Książki amerykańskie są pisane przez ludzi, którzy znają się na temacie i są w branży od lat. Większość książek pisana jest lekkim językiem, czasami nawet "z jajem" (żeby amerykanie rozumieli?), więc jeżeli umiesz podstawy angielskiego to większość powinieneś zrozumieć. Polskie odpowiedniki są wydawane z opóźnieniem i są często pisane przez "mózgowców-translatorów", a nie ludzi mocno związanych z branżą przez co często są pisane nie do końca zrozumiałym i lekkim językiem dla początkującego. Jeżeli już kupujesz książkę po polsku to przeczytaj jej recenzje z ostatnich kilku miesięcy.