Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestowanie w opcje binarne? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Inwestowanie w opcje binarne? (/Temat-Inwestowanie-w-opcje-binarne-59337)



RE: Inwestowanie w opcje binarne? - kornela415 - 14-03-2013 10:33

ja przegrałam 140 euro,zostało mi 90, które jednak wybiore i zainwestuję w sureinv..
Opcje binarne widocznie nie są dla mnie, poddaje się Wink
Wszystkim grającym życzę powodzenia.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - netevil - 14-03-2013 15:33

Witam wszystkich zainteresowanych opcjami binarnymi.

Przeczytałem ten wątek od początku do samego końca, swoją drogą bardzo ciekawie się to wszystko czytało. Jednak jako że z giełdą mam już do czynienia od kilku lat z bardzo różnym skutkiem chciałbym się wypowiedzieć troszkę na ten temat, być może ułatwię co niektórym podjęcie decyzji czy inwestować czy może dać sobie spokójSmile

1. Inwestor w 100% ma rację że inwestowanie czy to na Forexie, czy na New Connect (giełda wysokiego ryzyka), czy w końcu w opcje binarne wiąże się z bardzo dużym ryzykiem o czym już wielu się przekonało jednak można je minimalizować ale co ważne nigdy nie uda się na go wyeliminować całkowicie.

2. Jak czytam tego typu wypowiedzi że progresja da tu radę itd. to jest to nieco śmieszne. Panowie jeżeli ktoś chce inwestować i traktuje to poważnie tak jak poważnie traktuje się pieniądze to uważam że powinien trochę się doszkolić na temat tego dlaczego obecnie jest trend spadkowy na danej walucie, skąd się wziął, i gdzie na wykresie znajduję się punkt który jest jego bezpośrednim początkiem. Stwierdzenie inwestuję bo rośnie albo spada jest trochę chybione i bardziej się tutaj opiera właśnie na szczęściu które raz jest a raz nie.

3. Jeżeli nie wiemy do końca co robimy to tak naprawdę lepiej pójść do kasyna bo tam będziemy mieli podobne szanse.

Podsumowując nie rozumiem dlaczego wszyscy bardzo się tutaj na siebie złoszczą albo ktos z góry zakłada że ktoś przegra bo taki jest urok akcji. Bzdura. Jeżeli wiesz co robisz, podparte jest to wiedzą która pozwala zminimalizować Ci ryzyko i dobrze określić trend kursu to nie ma o czym mówić.

I perełka na koniec. Kiedyś siedziałem na rynku New Connect jest to rynek akcji bardzo wysokiego ryzyka, bardzo dużo ludzi pisało że to lipa, że można tylko utopić itd. podobnie jak tutaj. Natomiast jeżeli przeanalizowało się wszystko, sprawdziło w jakiej kondycji jest firma, zadzwoniło jak inwestor do zarządu z pytaniem o dalsze plany spółki to można było określić czy w okresie 6 miesięcy nastąpi jakiś ruch w gorę czy będziemy stać i tak właśnie niektórym ludziom udało się z 10.000 zł zrobić 7 milionów zł spółka nazywała się CDRED czy coś takiego.
Tak więc analiza, wiedza a potem inwestycja i to zadziała. A nie progresja i szczęście bo z takim schematem odsyłam do Lotto.

Pozdrawiam wszystkich i życzę udanych transakcji oraz dużych zysków.

P.S. Uważajcie na filmiki typu w 6 tygodni zarobiłem 16.000 $ to z reguły lipa jakich mało i generalnie są to osoby podstawione przez niszowych brokerów aby więcej osób zarejestrowało się na platformie. Jest taki filmik własnie jakich nie mało na YT gdzie kobieta mówi ze startowała od 150 $ a po 4 tygodniach ma już 13.000 $ i jak pokazuje na stan konta to obok w polu nickname jest JOHN. BlagamBig Grin


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Inwestor25 - 14-03-2013 18:19

Właśnie dlatego jak piszą do mnie osoby, które proszą o pomoc, by im pomagać w inwestowaniu, obracać ich pieniędzmi itp. to odmawiam. Nie dlatego, że jestem chciwy, chamski, nie chcę pomóc czy szkoda mi czasu. Po prostu nie mam wiedzy, opieram się na szczęściu, inwestuję w to co moim osobistym zdaniem jest godne uwagi. Jeśli stracę kasę to z własnej winy. Nie ukrywałem tego ani przez chwilę. Tak się składa, że zacząłem czytać o pipsach, spreadach, dźwigniach finansowych itp. Czytam, by wiedzieć coś, co pozwoli mi opierać się na wiedzy, a nie na farcie.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - złotko87 - 14-03-2013 21:06

Otóż to, netevil. Zgadzam się z każdym Twoim słowem. Dodam, że bawi mnie wylewanie frustracji przez niektórych z tego forum, którzy nie dość że mało osiągnęli to jeszcze obrażają innych ludzi. Za operacje finansowe powinni się brać dorośli, odpowiedzialni i rozsądni ludzie, a nie dzieciaki które myślą że wszystko wiedzą i osiągną super zyski. Poza tym trochę szacunku dla osób z forum. Każdy odpowiada za swoje działania, inwestuje kasę świadomie a przynajmniej z własnej woli. Nikomu z nas nikt pistoletu do głowy nie przykłada. Dziwicie się, że mało osób pokazuje swoje wyniki. Po co pokazywać skoro jak komuś idzie to są podteksty, że podstawiony, a jak komuś nie idzie to teksty że naiwniak, frajer i że na pewno inni też wtopią. Myślałam, że mamy się tu czegoś nauczyć, pomagać sobie, podrzucać ciekawe informacje, a nie obrzucać błotem i drwić. Dzieciarnia się zrobiła a nie forum dla inwestorów


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Kede - 14-03-2013 22:37

Wiele osób dołączyło do dyskusji. Po zapoznaniu się z 93 stronicowym wątkiem stwierdziłem że również dodam swoje 3 grosze. Na samym początku swojej przygody z opcjami binarnymi miałem zamiar skorzystać z oferty exbino (dzięki "super metodzie" prezentowanej na reallyeasytrade.com). Jako że z dnia na dzień nie mogłem przeznaczyć 650zł na forex o którym jeszcze nie miałem za dużo pojęcia. Przejrzałem zagraniczne strony porównujące różne platformy opcji binarnych i ostatecznie wybrałem firstbinaryoption.com (ze względu na możliwość gry małymi stawkami oraz mały minimalny depozyt). Nie ma tam 60 sekundowych opcji. Są opcje put/call (czas trwania do wyboru od 5 minut do 30 dni), one touch, no touch, in range, out range.

Swój pierwszy depozyt straciłem w całości co dało mi do myślenia i szybko mnie ostudziło. Obstawianie przeciwnie do trendu ma sens ale tylko w przypadku większych przedziałów czasowych (5-15 minut a nawet zazwyczaj 30 min się nie sprawdza a przynajmniej w moim przypadku). Należy sprawdzić średni poziom, wcześniejszą historię oraz przez jaki czas wykres rósł i prorokować czy w ciągu godziny / kilku zacznie spadać.. Wink W przypadku wykresów gdzie wartość w miarę równo rośnie bez skoków zdecydowanie lepszy i skuteczniejszy jest sposób Inwestora. Próbowałem również znaleźć zależność pomiędzy parą walutową a np. codziennie w okolicach 22 naszego czasu itp. ale szybko dałem sobie z tym spokój.Teraz 3-5 godzin dziennie analizuje, przeglądam wykresy, korzystam również z konta demo i obstawiam malutkimi stawkami - 5$ więc wygrane też są bardzo małe jest to zazwyczaj 3,6$. Na razie jestem 280$ do przodu choć byłem 400$ do przodu ale za bardzo zacząłem kombinować, próbować nowych rozwiązań, strategii czy też po prostu sprawdzałem niektóre wykresy jak się zachowają. (dużo wyciągnąłem wniosków a pieniądze na koncie demo są przecież do wykorzystania Wink )

Trader's choice oraz opcje 60s
[Obrazek: 4.png]
Nie warto kierować się decyzją innych traderów (według mnie ma to sens tylko na największych platformach gdzie większość to "grube ryby"). W 3 na 4 przypadki kierując się decyzjami traderów stracimy. 74% traderów stawia na call pomimo to wykres cały czas spada w dół. Wykres spadał dłuższy czas, po otworzeniu opcji przeze mnie spadał jeszcze 30 minut (potem już go nie obserwowałem).

Na opcjach 60sekundowych można bardzo szybko stracić cały kapitał ponieważ w ciągu tych 60sekund może zdarzyć się wszystko. Na screenie zaznaczony jest punkt otwarcia opcji zgodnie z trendem. Jak widać na screenie- na trzecim wykresie po otwarciu opcji w ciągu 60sekund cena wzrosła. Po 15 minutach również był skok. Czas opcji ustawiłem na 5min = wygrana. W przypadku gdybym ustawił opcje 60s lub 15 minutową rozstrzygnięciem byłaby przegrana. Potem cały czas wykres spadał przez kolejne 15minut czego już nie uchwyciłem.
Tak więc w przypadku opcji binarnych szczegółowa analiza (japońskie świece, flagi itp.) na nic się nie zda. Należy kierować się prostymi zasadami oraz przede wszystkim FARTEM - który jest kluczem. Choć nie można mieć zawsze szczęścia.

[Obrazek: crude2.png]
Kolejna sytuacja gdzie 89% traderów dokonało złego wyboru. W tym przypadku wykres był dla mnie oczywisty- oczywiste było dla mnie że jest wyjątkowo niepewny i nie warto wchodzi w tego typu zakład. Spokojnie poczekałem żeby zobaczyć jak sprawy się potoczą.

[Obrazek: crude.png]
W niektórych sytuacjach nie warto obstawiać z trendem gdy spadek jest zbyt gwałtowny. Większość traderów obstawia wtedy call (odwrotnie do trendu). Nie warto wchodzić w tego typu "zakłady". Zazwyczaj po dużym, GWAŁTOWNYM spadku robi się grzebień z linią wsparcia poniżej najniższego punktu dotychczasowego wykresu. Co jest wyjątkowo niebezpieczne, ryzyko rośnie i bardzo łatwo o przegraną. Więc wszystkim radzę nie wchodzić w tego typu zakłady.

W zasadzie w większości przypadków trader's choice wprowadza w błąd- oczywiście to moje zdanie. Na różnych platformach różnie może to wyglądać. Lecz nie radzę zwracać na to uwagi bo może was to tylko zwieść/ odwrócić od dobrego wyboru.
[Obrazek: gbp.png]
Obstawiłem tą parę i akurat trader's choice się zgadzał. Choć wykres powoli zaczął hulać.

W moim przypadku najbardziej skuteczne jest obstawianie 5 min, 10 minutowe i te powyżej 15 minut. Zazwyczaj tak się dzieje (mój pech) że obstawiając na 15 minut gdy opcja zbliża się do końca to akurat odwraca się wykres a potem znów leci z wcześniejszym trendem. Dlatego na platformie firstbinaryoption obstawiam na 15minut gdy opcja kończy się np. za 3 minuty. Wtedy moja opcja będzie trwała 15 + 3 = 18 minut. Nie wiem czemu ale przyjąłem tą zasadę i na razie jest dobrze. Może to tylko moja idiotyczna dedukcja ale tego staram się trzymać.

Ktoś pytał o to jak wyświetlić wszystkie wykresy na jednej stronie. Jakiś czas korzystałem z zoomtradera. 4 wykresy na jednej zakładce, 3 zakładki mi wystarczyły. Bo tak naprawdę nie musisz analizować wykresów na swojej platformie tylko dowolnej. Można również skorzystać z metatrader4, założyć konto demo i ładnie aktualizują się wykresy. Wtedy można je sobie w dowolny sposób skonfigurować, rozmieścić itp. W pracy w wolnej chwili przeglądam wykresy z zoomtradera (online) w domu natomiast korzystam z metatradera lub też narzędzia online wbudowanego w platformę z której korzystam. W zasadzie gdzie indziej tylko szukam ciekawego/dobrego wykresu a na swojej platformie go analizuje i decyduje czy warto wziąć udział w zakładzie (otworzyć opcję).

Na koniec:
1. Ustaw sobie "psychiczny" limit do kilku zakładów dziennie. Tych najbardziej pewnych. Nic na siłę jeżeli nie ma dobrego wykresu wróć na platformę jutro.
2. Nigdy nie próbuj się odegrać. To najgorszy sposób myślenia. Dlatego hazardziści mają tak ogromne długi Wink

Życzę powodzenia, szczęścia, dobrej intuicji i wyborów. Dziękuje za wszystkie wskazówki Inwestora w tym temacie które pomogły mi rozwinąć swoją grę. Jak i również wypowiedzi innych osób. Pozdrawiam
PS.Pozdrawiam Verba który wylewa swoje flustracje, dziękuje za jego złośliwości powtarzane jak mantra. Gdybyś przekazał to w inny sposób prawdodopodobnie nie krytykowaliby Cię wszyscy.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Verb22 - 15-03-2013 00:21

kede

w pipie mam ich krytyke, to nie oni mnie krytykująm, tylko bolesna rzeczywistość, bo wyobrażali sobie jakie to dziesiąki tysięcy zarobią na opcjach binarnych, a ten Verb22 mnie wkurwia, bo uwarza że nie zarobie, pff. Każdy rozsądny człowiek z doświadczeniem w hazardzie wie, że hazard ostatecznie pożera 95 % ludzi inwetujących. Opcje binarne to też hazard 95 % przegra a wygra 5 % = zarobki tylko broker. Gdyby tak nie bylo nie wylewaly by się kolejne setki tych platform, moglbym naliczyć tutaj conajmniej 100 platform ktore dzialaja na rynku opcji binarnych. Są porgramy partnerskie do łowienia frajerów, caly ten burdel nie jest przez nikogo kontrolowany, z wyjątkiem paru platform.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Meloman - 15-03-2013 07:15

Widzę że ktoś tam na górze próboje się w psychologa bawić beka coś typu : wyobraź sobie dom, dom wille w której mieszkasz, obok niej auto.. Może być twoje, ale musisz się wziąć za siebie i dążyć do sukcesu, PO PROSTU ŻAŁOSNE.





No i Verb22 po raz 1 powiedział coś mądrego i pozamiatał wami Huh


Dokładnie tak, coraz to więcej platform z opcjami binarnymi a NAIWNIAKI nadal się łudzą że to jest ten krok do miliona. 95% straci, 5% zyska i tyle, nie widzę sensu dalszego zastanawiania się nad opcjami binarnymi bo dla mnie to jeden wielki szajs Smile
Tylko VERB22 nie zapominajmy że Ty też byłeś jednym z tych naiwniaków który myślał że zbije tu krocie.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Inwestor25 - 15-03-2013 15:36

Kede, dzięki za fajny, merytoryczny post. Trzeba się w niego wczytać, by wszystko zrozumieć. Na razie przeleciałem wzrokiem, na analizę przyjdzie czas później.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - raf1985 - 15-03-2013 16:07

(08-03-2013 03:48)Verb22 napisał(a):  juz bodajże 6 osób w tym temacie wtopilo caly kapitał, a 3 zarabiają. Nie licze marselo, ktory niebawem wtopi. Wnioski wyciągnicie same.

nie napisałem, że wtopiłem cały kapitał, tylko że przegrałem na 60s 200€. A jestem aktualnie 347€ na plusie, więc nie wyciągaj pochopnie wniosków.

Odniosę się do Twojego ostatniego wpisu, bo już mnie nosi i nie umiem się powstrzymać. W czym Ty jesteś lepszy od osób, które określasz mianem "frajerów"? Jesteś tu najgorszym frajerem, bo nie umiesz przyjąć z godnością, że dupa jesteś a nie inwestor. Ludzie, którym powinęła się noga, zachowują się godnie, rezygnują i przenoszą się na coś innego, a Ty smrodzisz na forum. Nie zauważyłem, by ktoś tu ukrywał że opcje są bardzo ryzykowne. Nie zauważyłem, by ktoś kogoś zmuszał, a Ty się zachowujesz jak baba która najpierw nogi rozłożyła a potem płacze, że w ciąże zaszła.

Opanuj się i przestań ludzi obrażać bo nikt takich durnych tekstów nie traktuje poważnie. Nic w tym temacie nie piszesz w odniesieniu do merytoryki, a jedynie smrodzisz jak to ktoś już świetnie określił

MERYTORYCZNA CZĘŚĆ POSTU:
moim zdaniem najlepszy sposób, by nie wtopić to ustalić sobie, że dajmy na to co 500$ czy € robimy wypłatę. Wiecie czemu Inwestor nie wtopił? Bo z tego co wyczytałem to obracał depozytem aż zrobi jego dwukrotność, wypłacił depozyt z małą górką czyli odzyskał swoje wpłacone pieniądze i obraca WYŁĄCZNIE tym, co zarobił na opcjach. Nic dziwnego, że wtopi ktoś, kto wpłaci depozyt, ugra np 300€ i zamiast wypłacić depozyt i obracać tylko zarobioną kasą to liczy, że zarobi kupe szmalu i stawia dalej wszystko. Trochę logiki i umiaru a nie będziecie biadolić jak Verbik, który stawiał rzekomo 1000$ Big Grin Ciekawe tylko w którym momencie uświadomił sobie, że to był tylko sen...


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Verb22 - 15-03-2013 16:36

ref1985

Myslisz że zależy mi na poklasku ludzi z tego wątku? Nie. Naturalne jest że będą mnie basztać, bo mowie bolesną prawdę, ktora godzi w ich niezrozumienie tego czym są opcje binarne. W ich wątkach widzę tylko hazard - jeśli idzie w gorę, to stawiam w gore, jak w dol to w doł. Nie widzialem sensownego wpisu czlowieka z wiedzą o ekonomi, gieldzie, ktory zna podstawowe pojecia jak wstęgi bollingera, świece japońskie, dane mikro - makroekonomiczne, itd. Dlatego ci ludzie to frajerzy, bo są hazardzistami, a nie ludzmi poważnymi, bo oddają swoje 200$, 500 $, 1000 $ złodziejskim platformom ktore pewnie by i tak nie wyplacili bo są tak zescamione jak ...