Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Inwestowanie w opcje binarne? - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Inwestycje (/Forum-Inwestycje-324)
+--- Dział: Opcje Binarne (/Forum-Opcje-Binarne-339)
+--- Wątek: Inwestowanie w opcje binarne? (/Temat-Inwestowanie-w-opcje-binarne-59337)



RE: Inwestowanie w opcje binarne? - malpa2 - 02-09-2014 19:28

Ja gram tylko na walutach. Co mnie tam jakaś kawa obchodzi Tongue


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - MaLiN - 02-09-2014 19:51

Większość osób inwestuje w waluty, bo jest moim zdaniem łatwiej się w nich odnaleźć. W towarach albo indeksach już ciężko, bo trudno znaleźć dane do nich, które mogłyby ocenić jaki ruch będzie w przyszłości.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Diabełek - 02-09-2014 20:14

(02-09-2014 18:59)Diabełek napisał(a):  Obecnie działałem na strategi short-term na M5 jednak to mi nie wystarcza. Niedawno wgrałem strategię RSI premium. I tak sobie obserwuję, dwa wykresy na raz z obiema strategiami.

Dlaczego? Myślę, że pierwsza strategia może wspomóc drugą i odwrotnie. Być może łatwiej w ten sposób będzie określić 'pewniaki'. Tylko trzeba znaleźć dobry punkt wejścia.

Grał ktoś z was wspierając się powyższymi strategiami na razy? Macie jakieś wnioski lub rady? Z chęcią wysłucham Wink
Nawiązując do mojego postu kilka razy wcześniej, który tu zacytowałem. Zrobiłem swoją analizę, korzystając z dwóch strategii. Tongue Może piszę głupoty, ale będę chciał to zbadać głębiej, w kolejnych podobnych momentach.

[Obrazek: analizawykresu-1409685524.png]
Link gdyby obrazka nie było widać: klik

Opis na podstawie świec M5 jak widać.
W polu nr 3 widać jak świeca ładnie wyszła poza wstęgę bollingera.
Zielone strzałki pokazują, gdzie można by wejść w opcję PUT/DOWN. Jest to moment przed otworzeniem się kolejnej świecy, czyli przed 20:35 według czasu wykresu.
Jednak patrząc na okrąg nr 1 linia RSI i linia CCI są razem dotykają granatowej linii, więc można wywnioskować, że opcja PUT wygasająca za 5 minut nie dała by zysku. I faktycznie za 5 minut jest wyżej, co widać ładnie w okręgu 2 i 3.

I tak wnioskuję, że można wejść na PUT/DOWN o godzinie 20:34:45. I ustawić wygaśnięcie o 21:00.

Dlaczego 21:00? Jako, że opieram się na Topoption i tam EUR/USD jest co 15 minut, to najbliższe opcje miałem o 20:45 i 21:00. I tu wnioskując, że jak te linie (RSI i CCI) są koło siebie przy granatowej linii, to nim wartość spadnie, to będzie jeszcze rosła lub utrzymywała się na podobnym poziomie przez te ponad 5 minut. Także o 20:45 się wstrzymałem i postawiłem o 21:00.

Opcja pięknie weszła dając zysk, co pokazuje pomarańczowa strzałka umieszczona w polu nr 4.

Jeżel komuś chce się to czytać, to proszę bez pośpiechu. Starałem się opisać jak najprościej. Big Grin


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - goscyniok - 02-09-2014 20:27

Przeczytałem Przeczytałem i muszę się więcej uczyć bo nie kumam Smile


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Diabełek - 02-09-2014 20:33

Przeczytałem swoje bazgroły i myślę, że jasno to wytłumaczyłem, dlaczego postawiłem opcję w ten sposób, a nie inny. Raczej nic nie pomyliłem i opisałem rzeczy po imieniu.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - MaLiN - 02-09-2014 21:01

Diabełek, w dobrym kierunku idziesz Wink Ja nigdy nie byłem dobry w tłumaczeniu, a tym bardziej pisaniu strategii. Staraj się i dąż do tego, aby stworzyć swoją własną strategię.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Diabełek - 02-09-2014 21:30

Dzięki Smile

(02-09-2014 21:01)MLN napisał(a):  (...) Ja nigdy nie byłem dobry w tłumaczeniu (...)

Jednak poradniki na binary24.pl są świetnie wytłumaczone, a domyślam się, że je tworzyłeś, bądź miałeś udział w tworzeniu. Dla takich nowicjuszy jak ja każda strategia przetłumaczona na prosty język jest na wagę złota. Rozumiejąc podstawowe strategie, mogę je modyfikować i dostosować do swoich potrzeb, co właśnie próbuję robić. Wink


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - malpa2 - 02-09-2014 21:54

Dla mnie ten wykres to choinka, ale jeśli będziesz mial dzięki niemu skuteczność to może wartoTongue


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - Diabełek - 03-09-2014 07:41

Może być i choinka, rakieta czy ku... Jerk

Gdyby sugerował się przecięciem wstęgi bollingera i postawił przed 20:35 na najbliższe wygaśnięcie 20:45 to opcja by nie weszła, bo dalej wzrastał wykres.

Dzięki RSI i CCI z innej strategii mogłem przewidzieć że jeszcze wzrośnie.

Z drugiej strony wiedząc, że wykres wzrośnie na otwierającej się świecy 20:35 można było zaczekać i przed jej wygaśnięciem ustawić o godz. 20:39:40 opcję na 20:45 lub 21:00.


RE: Inwestowanie w opcje binarne? - malpa2 - 03-09-2014 09:08

Ja tu widzę tylko jednego pewniaka wg mojej strategii Tongue

Diabełek testujesz swoją strategie czy już nią grasz na real koncie?