Witaj gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc korzystać ze wszystkich funkcjonalności jakie oferuje to forum! Rozpocznij zarabianie przez internet, poznaj korzysci pracy w domu! Rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie darmowe!
Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet
Odświeżanie w dziale sprzedam. - Wersja do druku

+- Praca w domu - Dodatkowa Praca - Zarabianie przez Internet (https://zarabiam.com)
+-- Dział: Zarabiam.com (/Forum-Zarabiam-com-166)
+--- Dział: Pomysły, zmiany, sprawy dotyczące Zarabiam.com (/Forum-Pomysly-zmiany-sprawy-dotyczace-Zarabiam-com-13)
+--- Wątek: Odświeżanie w dziale sprzedam. (/Temat-Odswiezanie-w-dziale-sprzedam-59301)

Strony: 1 2


Odświeżanie w dziale sprzedam. - szpilmen - 28-09-2012 00:29

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na przykrą rzecz jaka istnieje na forum w dziale sprzedam/kupię/zamienię.

Pewnie zauważyliście gdy ktoś ma bardzo słabą rzecz/usługę na sprzedaż to brakuje kupców, to oczywiste prawda ?

No więc tak autorzy takich tematów często podbiją temat aby przyciągnąć klientów, robi się spam, nawet po 2/3 strony tych samych postów o treści "Odświeżam" za coś takiego powinien być warn.

Pewnie pytacie się dlaczego ?
Otóż użytkownik nabija sobie posty, które nie mają żadnej treści merytorycznej ale to mniejsza z tym i tak przecież jak to Tomazzi mówi każdy użytkownik jest tak samo wartościowy czy jedno postowiec czy taki co ma 1000.

Najgorsze jest w tym te gdy znajdzie się kupiec i chciałby poczytać o tym przedmiocie, bo myśli że będą opinie, może jakieś ciekawe pytania i odpowiedzi na nie a tutaj przez 5 stron jest napis ODŚWIEŻAM, na prawdę to irytuje.

No ale jak to, bez tego nie będę miał kupców.
Otóż nie, Admin powinien wprowadzić małą rzecz (jak jest to przepraszam) coś w stylu przycisku PODBIJ TEMAT, użytkownik zamiast spamować bezsensownymi postami, kliknąłby przycisk i wyszłoby na to samo to post, ustalić limit że można raz na dzień podbić temat, zrobi się wtedy estetyczniej a tematy z dziadostwem nie będę u samej góry działu lecz na dole lub w środku.

Kto za ? Kto przeciw ? Smile


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - yazir - 28-09-2012 00:33

Ile razy na dzień?? O.o Wg mnie raz na 24h to max nie ma sensu częściej odświeżać tematu ze sprzedażą.


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - szpilmen - 28-09-2012 00:41

(28-09-2012 00:33)yazir napisał(a):  Ile razy na dzień?? O.o Wg mnie raz na 24h to max nie ma sensu częściej odświeżać tematu ze sprzedażą.

Chyba nie doczytałeś Smile

Cytat: ustalić limit że można raz na dzień podbić temat



RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - Admin - 28-09-2012 07:00

W sumie zgodzę się z Tobą, jednak myślę że nawet wprowadzenie "BUMP'a" (Bring up my post) mija się z celem, po prostu wprowadzi się zasadę, która zabroni całkowicie podbijania wątków.

Ewentualnie innym pomysłem jest wprowadzenie - scalania podwójnych postów, tym sposobem nawet gdy ktoś będzie chciał podbić temat, to po prostu nadpisze swój wcześniejszy post i nic mu to nie da, mam nadzieję, że uda się to wprowadzić tylko w wybranych dzialach(handel), a nie globalnie, gdyż w innych działach taka funkcja nie była by odpowiednia (np. wypłaty).

Póki co zapraszam do dyskusji.


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - tomazzi - 28-09-2012 09:47

jakaś opcja "podbicia" czy "odświeżenia" tematu byłaby potrzebna tutaj się z tym zgodzę, bo przy x tematach zauważyłem, że nie każdy przegląda nowe posty korzystając z opcji " Pokaż dzisiejsze posty" tylko patrzy na nowe tematy widoczne w tabelce nad shoutboxem
nie wiem jak u innych wygląda "odświeżenie" tematu, ja sam osobiście jeśli odświeżam w tym dziale to raz na 48 h +/- a nie raz i czas jest dłuższy niż 48 h Smile


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - szpilmen - 28-09-2012 10:24

(28-09-2012 07:00)Admin napisał(a):  W sumie zgodzę się z Tobą, jednak myślę że nawet wprowadzenie "BUMP'a" (Bring up my post) mija się z celem, po prostu wprowadzi się zasadę, która zabroni całkowicie podbijania wątków.

Ewentualnie innym pomysłem jest wprowadzenie - scalania podwójnych postów, tym sposobem nawet gdy ktoś będzie chciał podbić temat, to po prostu nadpisze swój wcześniejszy post i nic mu to nie da, mam nadzieję, że uda się to wprowadzić tylko w wybranych dzialach(handel), a nie globalnie, gdyż w innych działach taka funkcja nie była by odpowiednia (np. wypłaty).

Póki co zapraszam do dyskusji.

No chyba nie, BUMP'a dajesz tylko w dziale kupie/sprzedam/zamienię, podbijanie tylko raz dziennie.

Przecież jak przedmiot to shit i nikt go nie chce kupić to na pewno spamowanie 20 razy pod rząd tym samym słowem nie przyciągnie klientów a wręcz przeciwnie.

Scalania postów też jakoś nie widzę, wyobrażam sobie posta:
Odświeżam
Odświeżam
Odświeżam
Odświeżam
Odświeżam
Odświeżam
Odświeżam
Odświeżam
Odświeżam


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - surfer0700 - 28-09-2012 10:37

Moim zdaniem scalanie to też kiepski pomysł.
Jestem za zasadą raz na dzień, ew. raz na dwa dni.
Póki zasada nie będzie wprowadzona, standardowo będę podbijał tematy. Tongue


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - Admin - 28-09-2012 12:12

No to jeszcze inaczej ze scalaniem - wprowadzić moge funkcje która scali posta, jeśli będzie podbity szybciej niż XX godzin (np podbicie raz na 48h).
BUMPa nie będzie na pewno to nie forum handlowe.


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - szpilmen - 28-09-2012 12:51

(28-09-2012 12:12)Admin napisał(a):  No to jeszcze inaczej ze scalaniem - wprowadzić moge funkcje która scali posta, jeśli będzie podbity szybciej niż XX godzin (np podbicie raz na 48h).
BUMPa nie będzie na pewno to nie forum handlowe.

Przecież takie scalanie to porażka.
"Która scali posta, jeśli będzie podbity szybciej niż XX godzin" to i tak dalej będzie w stylu coś:
Odświeżam
Odświeżam
etc.

A jak minie ten czas to będzie post pod postem, żadne rozwiązanie, chyba że ja czegoś nie rozumiem.

Czyli mam rozumieć że BUMP'a posiadają tylko fora handlowe ? Mam też rozumieć że nie zależy Ci na estetyce i merytoryczności postów ?

Może zrób głosowanie, niech lud wybierze.


RE: Odświeżanie w dziale sprzedam. - LessiPL - 28-09-2012 12:59

(28-09-2012 12:51)szpilmen napisał(a):  Przecież takie scalanie to porażka.
"Która scali posta, jeśli będzie podbity szybciej niż XX godzin" to i tak dalej będzie w stylu coś:
Odświeżam
Odświeżam
etc.

A jak minie ten czas to będzie post pod postem, żadne rozwiązanie, chyba że ja czegoś nie rozumiem.

Czyli mam rozumieć że BUMP'a posiadają tylko fora handlowe ? Mam też rozumieć że nie zależy Ci na estetyce i merytoryczności postów ?

Może zrób głosowanie, niech lud wybierze.

przecież scalenie jest po to żeby nikt nie podbijał sposobem, który pokazałeś bo nic mu to nie da facepalmfacepalm

a jeśli dla Ciebie bumpowanie tematu to merytoryka to jestes idiotą Idea